Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bára nd

                                                                                            15. 2. 2013

 

Baruška je krásná, mazlivá,  zvědavá, vtipná, tvrdohlavá holčička. Ze začátku trvalo, než jsme si k sobě našly cestu, protože Bára byla sice mazel, ale daleko víc jí zajímalo, jak najít díru v plotě a utéct. Po pár jejích útěcích to bylo opravdu krušné,  měla jsem strašný strach, aby se jí něco nestalo, aby nezpůsobila nehodu .. prostě strach a pouto nebylo tak pevné, naštěstí mi pomohla  paní Bočková, která mě velmi podpořila. 

Začala jsem studovat a hledat způsoby co s tím..Když se Bára naučila chodit na vodítku a u nohy bez tahání, zkusila jsem stopovačku a párečky, piškoty jí nepřipadaly jako patřičná odměna. Bára postupně začala chodit bez vodítka a všechno vypadalo úžasně a zdárně, dokonce v našem parku patřila mezi nejposlušnější psy a získávaly jsme obdiv ostatních páníčků.

Před týdnem chytla v lese stopu a opět utekla, po třech hodinách se vrátila domu, druhý den na procházce si opět udělala svůj program, takže jsem se vrátila domů sama, Bára přišla po 4 hodinách. Od té doby chodí Bára zase na vodítku a začínáme znova. Jen teď už nepanikařím, miluju jí, i když je to útěkář každým coulem, máme před sebou mnoho možností jak s tím pracovat a zkoušíme jedno po druhém.

A jestli se to nepovede, tak se nedá nic dělat. Už bych ji nedala za nic na světě. Chodíme spolu všude, učím ji nosit bačkory, umí úžasně dělat sudy, krásně aportuje a vymýšlíme pořád nové hlouposti. Dokonce na keramice získala své příznivce, takže si všichni dělají otisky její packy a přilepují si je na hrníčky, taky tam udělala kariéru - bude tváří nejmenovaného kosmetického, dámského  katalogu.

Dokonce i teď sedí u mě a tlape packou do klávesnice.

Hezký víkend,

Petra V.