Jdi na obsah Jdi na menu
 


Venčení psů 

 

V době veder (více než 28°C v předpovědi) venčení neprobíhá. Psi jsou unavení, vzteklí, vedro jim nedělá dobře, kolem útulku je jen step beze stínu. Díky za pochopení.
V době silného sněžení nebo vytrvalého deště se nevenčí, promoklému psu by pak bylo v kotci zima.

Náš útulek uvítá i výpomoc zodpovědných lidí, kteří by chtěli venčit pejsky:

Pejsky z kralupského útulku je možno venčit v době od 9.00 do 14.00 každý den (samozřejmě i v sobotu a v neděli). Do 13:45 musí být vyvenčený pes bezpodmínečně zpět v útulku.

Podmínky pro půjčení pejsků: U venčitelů mladších 15 let je nutný doprovod osoby starší 18 let, od 15 do 18 let je nutné podepsané prohlášení rodičů a u dospělých potřebujeme ověřit doklad totožnosti, nezapomeňte si OP. Při převzetí psa každý venčitel podepíše souhlas s podmínkami venčení. Psa nelze při venčení pouštět z vodítka!

Pejsky vybíráme dle povahy a fyzické zdatnosti venčitele. Konkrétní pejsky na venčení nezamlouváme. Pokud chcete venčit určitého psa, přijďte si co nejdříve ráno po 9. hodině, aby tu pes byl.

Na venčení neberte svého psa. I když vám věříme, že je vychovaný, za ty naše ručit nemůžeme, hodně z nich druhého psa nesnese, a pokud by se vám servali, sami si s tím neporadíte. Pokud chcete ozkoušet, jestli se váš pes snese s některým z našich psů, kterého chcete adoptovat, vždy je nutno se na tom předem domluvit s vedoucí útulku, která trvá na osobní přítomnosti u těchto seznámení.

Venčete alespoň hodinu, pokud to dovolí fyzický stav psa a není pohybově omezený, dobře vyvenčený pes pak v kotci usne a nestýská si.

Jestliže chcete venčit konkrétního psa, kdy vážně uvažujete o jeho adopci, domluvte se dostatečně předem v pracovní době telefonicky s vedoucí útulku, nelze to zařizovat tak, že nám v sobotu v noci napíšete mail nebo na facebook a očekáváte, že v neděli vám pes v kteroukoliv hodinu bude k dispozici a nebude s jiným venčitelem. Pak je nutno přijít pouze hned po otevření útulku v 9, abyste ho měli na venčení vy.

Souhlas s půjčováním psů (od rodičů pro "dítě")

Žádáme všechny venčitele, aby
nepouštěli psy na procházce z vodítek!

Pokud jim chcete dopřát více volnosti a pohybu, lze je připnout na dlouhé stopovací vodítko, natahovací flexi vodítko, případně s nimi běžet. Při puštění z vodítka zvíře může kdykoliv utéci, ale též způsobit nehodu. Pes se kdykoliv může leknout, chytit stopu a pak už ho nedohoníte a nebude na vás reagovat.

Bohužel, neukázněnost některých venčitelů a následné potíže s uprchlým zvířetem byly v několika případech příčinou, že některé útulky přestaly půjčovat psy na venčení, což je pro psy obrovská škoda. Výjimečně jsme se setkali s tímto přístupem venčitelů i u nás a s takovými neukázněnými venčiteli, kteří nerespektovali naše pravidla, jsme se okamžitě rozloučili.

Tipy na výlety s pejsky do okolí, pokud vás znudí okolní louka:

Sprašová rokle u Zeměch www.hrady.cz/index.php?OID=4556
Minické hradiště a les www.hrady.cz/index.php?OID=4557