Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov

Našli domov 2021

 

Našli domov v r. 2020. Většinu pejsků, kteří našli domov v roce 2014-nyní,  najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

tt.jpg

Sany

kříženka německého ovčáka, fena, narozena asi v r. 2014, váží 14,7 kg a měří 49 cm. Sany je psí dáma, která miluje lidi. S ostatními psy také nemá problém a brzy se stala kámoškou Badyho. Kočky nemusí. Bude spokojená ve společnosti svých páníčků, kterým bude vděčná za jejich pozornost. Našla nový domov.

tt.jpg

Babů

střední kříženka knírače, připomínající mini briarda, fena, váží 15,8 kg. Babů je další z moravské smečky. Prý byla nalezena v dubnu loňského roku v lese spolu s několika štěňaty. Babů je zatím nedůvěřivá, do přímého kontaktu s člověkem se jí nechce, ale pamlsek neodmítne. Je klidná, na ostatní psy nereaguje, ale neustále rozvážně pozoruje co se venku děje. Bude potřebovat více času, než si u nás zvykne a začne nám důvěřovat. Nijak se neohání, neútočí, ale raději si drží odstup. Našla nový domov.

tt.jpg

Holínka a Amálka

2 nalezené feny křížence pinče a jezevčíka z Medonos. Druhý den se vrátily majitelům z Kozomína.

tt.jpg

Bady

střední kříženec, pes, narozen asi 2017, váží 19,8 kg a měří 49 cm. Bady je jeden ze psů, který byl převezen z Moravy. Z jeho minulosti je nám známo jen to, že nějaký čas žil s bezdomovcem, který nebyl schopen se o něj postarat. Prý měl tendenci se rvát s jinými psy, ale u nás běhá spolu s další Moravandou - fenkou Sany a ostatních psů v kotcích si zatím také vůbec nevšímá. V kotci je klidný, nic neničí a je čistotný. Na přivolání přiběhne, ale občas se snaží dělat, že zrovna neslyší. Umí povel sedni. Je to aktivní pes, který bude vděčný za pořádné procházky či jiné aktivity a bydlení nejlépe v domě se zahradou, kde se také může vyřádit. Přišel k nám se starším zraněním pravého ucha (pravděpodobně si ho někde natrhl o pletivo), ale ani to mu na kráse nijak neubralo. Není vhodný k jiným psům, fenku snáší. Nehodí se ani k domácím zvířatům. Ze zahrady by utíkal, potřebuje dobrý plot nebo kotec, ale lepší je ubytování doma, vzhledem k jeho srsti. Tam byl též zvyklý bydlet. Našel nový domov.

tt.jpg

Bibi

fena středního křížence, narozena asi 6/2020, váží 7,2 kg a měří 42 cm. Bibi je odrostlé štěndo plné energie. Na útulku si užívá sněžné hrátky s Forrestem. Zatím kromě neustálého běhání nic neumí, nebo nám to ještě nestihla ukázat. Potřebuje aktivní rodinu s odrostlými dětmi nebo mladého, sportovně založeného páníčka či paničku. Možná by jí zaujal i nějaký psí sport. V kotci je hodná, nic neničí, snaží se být čistotná a umí během pár vteřin vyčistit misku s krmením, že se leskne jako nová. K lidem je kontaktní, ničeho se nebojí. Je to velká šikulka, která se dokáže ještě spoustu věcí naučit Našla nový domov.

tt.jpg

Laky

kříženec, pes, narozen 26. 7. 2020, váha 30 kg, měří 63 cm. Laky k nám přišel od majitelů, kteří pro něj neměli vyhovující podmínky. Je to velké mimino, které dosud nikdo nic moc nenaučil. Je však velmi šikovný, vnímavý, a tudíž se rychle učí. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, spíš by si s nimi hrál. K lidem je hodný, rád se mazlí. Má tendenci radostí na lidi skákat. Vzhledem k jeho velikosti a temperamentu ho nedoporučujeme do rodiny s malými dětmi. Bude spokojený v domku se zahrádkou s pravidelnými procházkami. Našel nový domov

tt.jpg

Forrest

kříženec německého pinče, pes, narozen asi 2016, váží 7,9 kg a měří 39 cm. Forrest se delší dobu zdržoval u autobusové zastávky, kde nejspíš vyhlížel svého pána, který se však nejspíš pro něj už vrátit nehodlal. K cizím lidem byl však velice nedůvěřivý, a tak trvalo několik dní, než se ho podařilo odlapit. Dokázal běžet několik kilometrů, aniž by se unavil, a proto dostal jméno Forrest. Zatím je k cizím lidem zpočátku nedůvěřivý, ale když zjistí, že mu nic nehrozí, je z něj mazlík. S ostatními malými chlupáči vychází dobře, v bytě je čistotný a nic neničí. Když ho opustíte, tak chvíli naříká, ale pak se uklidní a vydrží sám. Na vodítku tahá, ale vzhledem k jeho velikosti není problém ho udržet. Na procházky pro něj budou proto lepší kšírky než obojek. Umí povel sedni a začíná chápat i povel zůstaň. Na přivolání v uzavřeném prostoru přiběhne. Bude prima kámoš pro starší lidi, stejně tak i do rodiny s odrostlými dětmi. K malým dětem se nehodí, ze strachu je schopen kousnout. Snáší přítomnost kočky, té nic nedělá. Našel nový domov

tt.jpg

Jessie

fena středního křížence, narozena 4/2020, váží 14,4 kg a měří 48 cm. Jessie spolu s ostatními pěti chlupáči k nám přijela z Moravy. Je to psí puberťačka, výcvikem příliš nepolíbená. Je však velice kontaktní, přiběhne na přivolání a umí povel sedni. V kotci je čistotná a klidná. Ráda si hraje a miluje mazlení a drbání. Touží po své prima rodině, kde jí poskytnou dostatek lásky, vyžití i správné výchovy. Našla nový domov

tt.jpg

Sevy

kříženec border kolie, pes, narozen 27. 5. 2019, měří 56 cm, váží 19 kg. Sevyho majitelé se museli přestěhovat z domku do bytu, kde se mu nelíbilo a začal tam být nečistotný a hlučný. V domku byl v pohodě. V útulku v kotci též nemá problém. Sevy rád aportuje, umí sedni, lehni, je mazlivý, hodný, kontaktní, vhodný ke psím sportům a pro lidi, kteří mu dopřejí hodně procházek. Je bázlivější. Psů si nevšímá, případně se jich bojí. S dětmi vychází v pohodě. Našel nový domov

tt.jpg

Kessy

kříženka AST a labradora, fena, narozena 6/ 2018, váží 28 kg a měří 58 cm. Kessynka se dostala do útulku od majitele, který odjel za prací do ciziny a jeho bývalá partnerka neměla pro ni vhodné podmínky ani čas na její výchovu. Kessy je taková psí puberťačka. Lidi má ráda a vychází s nimi dobře, ale se psy a kočkami je to už horší. Miluje balónky, umí pár základních povelů, ale na vodítku je to zatím tahoun. Je to však mladá slečna, plná energie a zájmu naučit se spoustu nových věcí. Byla zvyklá žít v domku se zahrádkou, ale zvládla žít i několik dní v bytě, kde prý byla čistotná a hodná. Nyní čeká na toho pravého, který ji už nikdy neopustí a poskytne jí lásku, teplo domova, aktivní život a správný výcvik. Na oplátku nabízí věrnost, neodolatelné psí oči a záruku, že se už nikdy nebudete nudit. Vy, co máte doma nějaké další domácí mazlíčky, prosím, nevolejte. Kessy je sólistka a nehodlá se dělit o pelíšek ani o páníčka. Našla nový domov.

tt.jpg

Mars

kříženec labradora, pes, narozen asi 2016, váží 22 kg, měří 50 cm. Mars měl při příchodu přední zuby obroušené až dáseň (tzv. pletivový chrup) a srst také nebyla v nejlepším stavu. Na různých místech měl vylysaná místa, rozdrápaná až do krve. Po odblešení, odčervení a pravidelných koupelích ve veterinárním šamponu se Marsík přestal drbat a stav srsti se viditelně zlepšil. Jako další přišel na řadu jeho chrup. Po odstranění bolavých zubů začal i moc pěkně baštit. Mars je k lidem kamarádský, při ošetřování trpělivý a hodný, prostě vzorný pacient. Ostatních psů v kotcích si nevšímá a na procházkách je také nekonfliktní. Má však lovecké pudy, a přestože v oploceném prostoru na přivolání reaguje ihned, na procházkách v přírodě ho zajímá vše, kromě pána. Na vodítku díky tomu tahá, ale při dobrém vedení se dá zvládnout. Už je i kastrovaný, a tak ho žádná fenka nerozhodí. Hledá domov nejlépe v domku se zahrádkou s přístupem do domu. Za mazlení a lidskou společnost bude moc vděčný. Našel nový domov.

tt.jpg

Kitsu

odchycená ostříhaná fena lhasa apso, nar. 2013, čipovaná s neregistrovaným čipem, v MP Kralupy. V útulku se moc neohřála, druhý den putovala zpět ke své majitelce z Kralup.

tt.jpg

Harley a Loky

fena staforda Harley, 2letá, čipovaná a pes staforda Loky, 3letý, čipovaný, vrátili se k majiteli z Neuměřic.

tt.jpg

Kačenka

fena menšího křížence, nar. 2019, má neregistrovaný čip, vrátila se zpět k majiteli z Kladna.

tt.jpg

Ben (v útulku Cid)

německý křepelák, pes, odchycen v Nové Vsi. Má neregistrovaný čip. Vrátil se do svého domova v Nové Vsi.