Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ben2 nd

Dobrý den,                                                                       18. 2. 2013

Ben se myslím má dobře, včera uchvátil pekáč se sekanou, stále miluje tvrdé plasty, takže už padly troje brýle. Krmím granulemi, ale nijak zvlášť o ně nestojí, je to pejsek úsporný. Když už se rozhodne žrát, ukradne nějaké kočičí. Ty psí slouží jen k tomu, aby si vždy jednu odnesl do obýváku na koberec, tam ji chvíli honil a nakonec z ní půlku ukousl, zbytek já obvykle rozšlápnu, jak nemám ty brýle.

Stále miluje všechny živé bytosti, což se ne každému líbí. Co je bezvadné je, že je absolutně bezkonfliktní mezi ostatními psy, takže můžeme chodit venčit na místní psí plácek, kde se skvěle vylítá. Je to pejsek běhavý a nějaká nudná prochajda jen mezi domy mu nestačí.

Porval se jen dvakrát. Jednou byl vyloženě napaden jedním nerudou.Odnesl to jen uchem procvkaným jak cedník, ale sám se také činil. A podruhé mezi asi pět psů vběhla háravá fenka - to bylo velmi zábavné.

Myslím, že momentálně jsme ve stádiu vzdoru, takže všechny pracně získané návyky berou za své, ale to je normální v jeho věku.

Postupně si kolem prstu omotává i celé okolí. Nejvíce samozřejmě řezníka: nejen, že smí do krámu, ještě dostane škvareček!

Když jsem si ho brala, říkala jsem, že nebude spát v posteli už jen proto, že máme patro na spaní. Paní Kolková o tom, že by měl být žebřík problém, pochybovala a měla pravdu. Do týdne byl nahoře.

Po tom zhruba půl roce musím říci, že je to pejsek sice poněkud hyperaktivní, plasty žeroucí, ale jinak neuvěřitelně milý a mazlivý, takže mu vlastně všechno nakonec odpouštím a mám ho skutečně pro radost.

S pozdravem

KM

----------------------------------------

Poznámka útulku: paní nemá foťák, foto psa je z útulku, aby bylo patrno, o kterého se jedná.