Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cigina nd

 Dobrý den,                                                                       17. 2. 2013

jsme za Siginku (Ciginu) moc vděční, od první chvíle se chovala jako kdyby s námi byla odjakživa - velmi milá, mazlivá, trpělivá a milující k dětem, věrná, poslušná a hlavně jsem velmi oceňovala, jak se nám od první chvíle snažila ve všem vyhovět.

Chodí bez vodítka, dá se na ni spolehnout, hlídá si nás. Jedině v případě, že jdeme do lesa nebo okolo statku s drůbeží, musíme být obezřetní, Sigi je lovec, takže opatrně a raději s náhubkem. Ale oceňuju, že se nechá odvolat, že poslechne a přijde, i když by šla radši lovit (neříkám, že přijde hned na první zavolání, ale když jsem hodně důrazná, přijde brzy, nechce si mě rozházet :-).

Sigi má doma v obýváku svůj pelíšek, kde jí nevadí válet se celý den, když zrovna nemáme čas na procházku, což je další velký klad - přizpůsobí se režimu rodiny, nevadí jí den strávený doma, ani několikahodinová tůra. Ale na procházky chodíme denně, alespoň krátké. Sigi totiž pohyb potřebuje - velmi ráda papá. Nejde jí ani tak o kvalitu, jako o kvantitu :-).

Když je venku na zahradě, je to ostražitý hlídač - nepotřebujeme zvonek. Také si na ní velmi cením toho, jak laskavá je k našim třem malým dětem. Chovají se k ní hezky, od malička jsou vedeni, jak se ke zvířátkům chovat, ale někdy se po ní válí, lehnou si k ní do pelechu, křičí a výskají, objímají ji a ona je z toho blažená. Náš starý pejsek, který zemřel před příchodem Siginky, v takových situacích odcházel a zalézal :-) a to byl přitom taky dobrák.

Dále děkuji Sigince, že nám přestala honit naši kočku, která je s námi už 8 let a že ji začala respektovat jako plnohodnotného člena rodiny. Dokonce se naučila počkat, až kočka dožere a neodhání ji od misky. Také děkuji Sigince, že nám ještě nesežrala morčátko, které s námi žije už 3 roky. Jedinou překážkou je občas Siginky urputná láska, nechce bez nás být ani minutu, taky do všeho strká čumák a neustále nás omývá jazykem.

Na závěr přejeme všem pejskům hodné lidi kolem sebe a všem hodným lidem, kteří se o pejsky starají, přejeme hodně zdraví a radosti.

Moc za Vaši práci děkujeme a těšíme se na návštěvu u Vás.

Gabriela B.