Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dingond

 Dobrý den,                                                                                        21.8. 2013

ráda bych vám podala krátkou zprávu o našem Dingovi, kterého jsme si od vás před dvěma roky přivezli.
Tenkrát jste o Dingovi napsali toto:

Dingo
kříženec labradora, pes, asi 5 let. Dingo pobíhal poblíž Kralup, než si ho všimla jedna hodná paní, která ho dopravila do útulku. Je to vyrovnaný pes, který se velmi rychle na útulku aklimatizoval. Na vodítku chodí dobře, umí povel Sedni, Zůstaň a Dej pac. K lidem je kontaktní a ostatních psů si zatím příliš nevšímá. Kočičky ale rozhodně v lásce nemá, patrně nebude přítel ani s postatními drobnými domácími zvířaty. Je vhodný k domku se zahrádkou, kde bude jistě dobře hlídat, ale také dovede být prima kamarád. Našel domov v Praze 9 - Dolních Počernicích.

Digo je náš "mazánek", je to velký závislák a mazel. Jedinou vadu, kterou má je, že nechce být doma sám. Zkusili jsme kdeco, ale nic nezabírá. Sousedé říkají, že je to u nás jako na Pankráci (samé hrazení) a přátelé mu přezdívají "Kájínek". Prostě uteče, přeleze i kovaný plot. Nosí na krku cedulku s telefonními čísly, takže každou chvíli někdo volal. Nakonec jsme to vyřešili tak, že když všichni odejdeme (protože pokud jsme doma, tak je doma i on), tak ho přivážeme (ač neradi) k boudě. Zdá se, že je celkem spokojený, hodně lidí se u něj zastaví a povídá si s ním.

I když má k dispozici zahradu, tak s ním chodíme minimálně 5x za den na procházku, což zbožňuje.

Kočičky opravdu rád nemá, ale jednou v zimě k nám přišlo kotě, Dingo ho zahnal na strom a potom vytrvale štěkal, až ho manžel objevil a sundal. Byl už večer, takže jsme situaci museli řešit. Když jsme kotě zavřeli do jiné místnosti, tak se Dingo na něj dobýval, takže nezbylo nic jiného, než je skamarádit. Takhle hezky spolu spali až do rána. Bohužel kotě bylo sousedů v dolní ulici, takže Dingo zase o kamaráda přišel.

Dingo se naučil i povel K noze, a manžela poslouchá na slovo (někdy ale dělá, že špatně slyší). Je velice chytrý a milý. Když jdeme na vycházce k hřišti úzkou cestičkou a bojím se, aby na druhé straně nebyl nějaký neznámý pes, tak stačí říct "Dingo, kdo je tady pán", a už se zařadí za mě.

Jsme moc rádi, že jsme ho u vás objevili a musím říct, že je plnohodnotným členem naší rodiny a dokonce dostává pozvání na oslavy.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Václava Veselá