Jdi na obsah Jdi na menu
 


Srdečně všechny zdravíme z Pečic!                                                    12. 6. 2011

Už je to víc než rok, co jsme si od vás odvezli, cituji: „aktivní, hravé, uštěkané, dominatnější, tvrdohlavé“ štěndo Goméze, které rádo okusuje boty. Všechny tyto vlastnosti mu vydržely až od dospělosti, děkujeme pěkně. Jen jste zapomněli dodat, že je hysterický, nedůtklivý, sobecký hamoun. K botám (potrpí si na kroksy, už má pár párů na svědomí) přibral ještě ponožky. Ty nekouše, jen krade, nosí a žužlá.

Teď už je z něho pořádný kus – 27 kilo a opravdu móóóc hezký pejsek. I když to tak dlouho nevypadalo. Z fáze hyenka, přešel do stádia žížalo-netopejr (to se mu postavily opravdu hodně velké uši, Karkulko, a nic jiného z něj vidět nebylo ). Ale nakonec přece jen zesílil a narostl mu hrudník, i když vykrmit se ho pořád nedaří. Snad proto, že celý den lítá se sousedem Bartem podél plotu. Vydupat všechnu trávu z „běžecké dráhy“ trvalo jen měsíc. Kačenka, náš druhý pes, ho nesnášela asi čtyři týdny, pak ho vzala na milost a od té doby tvoří strašidelný tandem a jeden od druhého přebírají špatné vlastnosti (nechápu, proč ne ty dobré).

Na fotkách vidíte další z Gomézkových nejmilejších činností. U kamarádky s oblibou honí koně. Dlouho byl přesvědčen, že byli stvořeni jen k tomu, aby měl co prohánět. Blízké setkání s kopyty (naštěstí bez následků, nepočítáte-li 10minutový šok) ho naučilo, že si musí dát bacha. Řve a prohání je pořád, ale už z větší dálky a včas se klidí, když některého naštve.

Také miluje vodu, sice se zatím nekoupal v hloubce (čekáme každou chvíli, kdy to přijde), ale do strouhy za zahradou vleze, kdykoli jdeme ven (i v minus osmi) a když je vedro, tak jdu po břehu a psíci cupitají vodou. Jen chudáčci kočičky, slepice a všechna malá zvířátka se musí mít na pozoru. Ke Gomézově cti musí uznat, že se naučil poslouchat a na přivolání se vrátí, i když kolem běží zajíc.

Taky je velký mazel. Bohužel (pro nás) žije v přesvědčení, že je čivava a chce se chovat. Když sedne na břicho (nebo na hlavu), máme co dělat.

Je s ním opravdu sranda a jsme rádi, že ho máme. Moc vám děkujeme a držíme palce ve vašem úsilí.

Z Pěčic zdraví Jana Truksová & Vuvuzely Kačka a Goméz

PS: Na fotografiích spoluúčinkují – Kačenka (zrzavý psík), Argo (kamarád NO) a koně Kadet a Rocky

PPS: Ten maniakální výraz na některých obrázcích neznamená, že je zlý, ale naopak výraz naprosté extáze


Dobrý den,                                                                               20.4.2010


posílám první fotky Goméze. Řádí jak černá ruka, nic pro něho není problém. Když mu člověk zavře dvířka na zahradu, oběhne barák, aby zkontroloval druhé, a když bylo zavřeno i tam, sedl si do okna na zahradu a nadával. Necháme nedovřený šuplík, hned přijde na to, jak ho otevřít natolik, aby z něho něco šlohl. Neposedí, nepoleží, pořád pobíhá, jde tam, kde se něco děje. Někdy mám pocit, že nemusí vůbec spát. Je to takový aktivista :) Ale je moc hodný a mazlivý. Máme problém zabránit mu lézt do postele. Hlavně, aby byl co nejblíže lidem. Když chce ještě blíž, začne nám okusovat nohy. Boty jsou stále jeho velkou vášní.

Bohužel,  Kačenkou se stále nechce kamarádit, to je jediný mráček na našem společném soužití.

Hezký den

 Jana 
 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek

 

Obrazek


Dobrý den,                                                                                14.4.2010


jistě vás zajímá, jak si vede Goméz v novém bydlišti. Tak píši pár řádek. Když jsme ho přivezli, byl trochu vyplašený, ale to mu vydrželo jen par minut, pak už lítal po dvoře, jako by tam žil odmalička. Naše Kačka s nim má trochu problém, než si zvykne. On ji vyhání od jídla, ona na něj vrčí, když se přijde mazlit. Zatím si s ním nechce moc hrát, spíš se ho bojí. Ale to se doufám také brzy poddá. Rvačka zatím nebyla a snad nebude. Jako hlídač se moc neosvědčuje, jen tak bafe do vzduchu, když bafe i Kačka, ale moc neví proč. Tak uvidíme. Ale ukradne, co vidí - boty, toaleťák, chleba ze stolu, dokonce si vylezl na stůl a snědl oběd, co tam ležel. Je to drzoun. Taky hned zjistil, kde jsou piškoty a dobýval se do šuplíku. A tak bych mohla pokračovat.

První noc spal na pelíšku u postele, asi 2x zakňučel, ale když jsem ho podrbala, tak přestal. V pondělí ho táta zahnal na pelíšek v jídelně, ale když se mamka ráno probudila, tak spal na gauči :-) Má pořád hrozný hlad, děsně žebrá a sežere úplně všechno, musíme ho krotit, jinak by snědl i hrnec granulí. Aby mu nebylo špatně. Večer navíc dostává vařené maso se zeleninou a rýží. V bytě to zvládá dobře, když potřebuje, tak si zakňučí. V pondělí jsme byli u paní doktorky na tom očkování. Je v pořádku, teplotu neměl. Dostal injekci a byl statečný. Žadné komplikace nebyly. Ani večer, ani ráno. Jen trochu kníkal, když mu pani doktorka kontrolovala ouška, ale ta byla čistá, nezanícená.

Fotku pošlu příště. Snad se mu u nás líbí, vypadá spokojeně.

Přeji vám hezký den a všem pejskům taky!

Jana Truksová