Jdi na obsah Jdi na menu
 


3. ročník útulkového happeningu


V sobotu 12.6.2010 proběhl na cvičišti psů ZKO Kralupy n. Vlt. - Strachov již třetí ročník útulkového happeningu.

Videoreportáž - zdroj: TV Kralupy

 
Velmi děkujeme všem sponzorům!
 

Stejně jako v loňském roce nás celým programem provázel herec a moderátor pan Tomáš Krejčíř. Na úvod nám práci s vodícími psy předvedla slečna Jitka Lebedová ze sdružení Pes pro tebe, která se zabývá již několik let výcvikem vodících psů pro zrakově postižené. Kromě výcviku vodících psů,  Jitka také provozuje velmi úspěšně agility a tanec se psem.

Lenka Frková představila všem Bachovy květové esence, které nám míchá a dodává sponzorsky na náš útulek. Pomáhají našim pejskům přivyknout prostředí útulku a pejskům s problémovým chováním v jejich nápravě.

Souběžně s happeningem probíhal na louce před cvičákem coursing, což je jedna z možností  sportovního vyžití pro aktivní psy. S průběhem soutěže a pravidly nás seznámila Lucka Točeková.

Chybět nesměla ani ukázka útulkáčků. Tentokrát se nám předvedlo šest pejsků z našeho útulku.

Jako hosté byly pozvány slečny a paní z občanského sdružení Devět životů, zabývajících se toulavými a nechtěnými kočičkami.

Dětská taneční skupina Borečci, chlapci a děvčata ve věku od 9 let, předvedli úžasný tanec na hudbu Michaela Jacksona.

Marcela Šebková nám v loňském roce předvadla stříhání pejsků a  letos se rozhodla všem přítomným ukázat jak vlastně správně pejska na stříhání připravit, jak česat a koupat. Někteří majitelé psů bohužel někdy ani netuší, jak je pravidelná péče o srst a příprava před stříháním důležitá. To jistě neplatilo pro ty, kteří na Happening přišli, protože všichni pejsci byli krásní a pohodoví.

Už od rána se mohli případní zájemci hlásit na voříškiádu, která se konala souběžně s programem a vyhlášení bylo veřejně na podiu. Samozřejmě se přihlásili i někteří dobrovolníci, kteří vodili naše pejsky v průběhu happeningu. Musím se pochlubit. I naši svěřenci sklidili nemalý úspěch. Sluníčko nám již od rána ukazovalo svou sílu a všichni jsme byli opálení jak od moře. Program však pokračoval dál.

Děvčata a chlapci z taneční skupiny Naděje, která je pod patronátem DDM Kralupy, mám předvedla 3 úžasná taneční vystoupení. Jsou opravdu velice šikovní a také za to sklízí nemalé úspěchy. Diváci je odměnili dlouhým potleskem.

Na závěr celého dne se nám ještě představily dámy ze sdružení Helppes zabývající se výcvikem asistenčních psů pro postižené a Jiří Dvořák z odchytové služby zvířat pro Prahu a střední Čechy.

Po celou dobu k dobré pohodě hrála hudební skupina z Velvar. Dětičky si užívali jízdu na koních, soutěže a trampolínu, které díky sponzorům mohly využívat zdarma.

Tombola šla na dračku a možnost občerstvení také bylo jistě příjemným zpestřením.

Všem , kteří přispěli finančně, dárkem do tomboly nebo pomáhali s organizací a propagací celé akce mnohokrát děkujeme.

Monika Kolková - provozovatelka útulku