Jdi na obsah Jdi na menu
 


Karel nd

                                                                                                        13. 3. 2013

Karla jsme si přivedli v září 2012 z útulku v Kralupech n/V. Karel je velmi kontaktní pes, má  rád lidi i přes to všechno, co si od lidí musel vytrpět. Často nás zastavil někdo z kolemjdoucích s otázkou, jestli je to Karel, a vyprávěl nám,  za jakých okolností, a nikdy tyto okolnosti nebyly příznivé,  psa poznal. Lidé mu nosili krmení k popelnicím, kde všude se pes toulal  a pod.

Karel s námi obývá byt v paneláku, má svůj pelíšek, ale nejvíc se mu líbí procházet se místnostmi podle toho, kde se zrovna nacházíme my,  přebývat na různých pohovkách, kobercích, našich svršcích, křeslech, polštářcích,  židlích. Je veterinárně kontrolovaný. Chutná mu všechno, kromě kyselých věcí, jako okurka, dresink na salát a pod., sní např. i mandarinku, čerstvou papriku, suchý rohlík, samozřejmě piškoty i různé psí mlsky.

Z předchozí nedostatečné výživy si přivodil slabý žaludek, takže často zvrací, ale podařilo se nám ho už trochu vykrmit.  Neustále vyhledává  venku zbytky různých odpadků jako následek jeho minulého života.

Karel miluje procházky, můžeme chodit i bez vodítka, poslouchá a hlídá si toho, kdo s ním jde. Rád se nechává vyčesávat hřebenem, rád zkoumá zahradu, rád jezdí autem a "řídí",  má rád hru na přetahovanou se psím lanem, v bytě hlídá a  upozorňuje štěkotem, neustále nás olizuje a mazlí se, má rád hlazení a drbání na břiše.

S ostatními psy většinou vychází, ale větších psů se bojí. S 5letou vnučkou je velký kamarád, nechá si od ní dost líbit. Neprojevil zatím žádné známky agresivity, je velmi obratný a rychlý, udivuje  nás  "panáčky",  dlouho vydrží na zadních nohách stát.

Myslím, že si u nás zvykl a vzájemně si poskytujeme radost a rozptýlení.