Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2011

Našli domov v roce 2011

Umístěné psy v roce 2010 najdete zde,

Gordo

šarplaninský pastevecký pes, pes, 4 roky. Gordo přišel do útulku od majitele, který se o něj z důvodů stěhování do bytu nemohl dále starat. Gordo je učiněný mazel a pohodář. Byl zvyklý žít venku spolu s dvěma fenkami. Na vodítku chodí výborně, přijde na přivolání a velmi dobře si zvyká na nové prostředí i lidi. Byl také zvyklý na malé děti, jen slepičky ve své společnosti prý nesnese. Bude to výborný společník a díky své velikosti budí i respekt za plotem. Našel domov v Kozomíně.

Pytlík

asi 2měsíční štěně křížence vyhodili lidé z jedoucího auta v Kralupech v igelitce. Naštěstí se mu nic nestalo, je to veselý a zdravý pes. Našel domov v Praze 10 - Strašnicích.

Bert

menší střední kříženec společenského plemene, pes, 3 roky, nalezen v Kralupech v Lobečku, přidal se k mladým lidem, co venčili psa. Je klidný, vyrovnaný, perfektně chodí na vodítku, potřebuje trošku pohybu, není tlustý, ale trošku více než dobře živený. Měl modrý kožený obojek, čipovaný není. Je čistotný, patrně zvyklý v bytě. Je zdravý, se psy nemá problém. Našel domov v Postřižíně.

Cipísek

bígl, pes, 5 let, od majitelky, která skončila v domově důchodců. Hodný, mazlivý, klidnější, chodí dobře na vodítku, zvyklý v bytě, čistotný.  Trpí epilepsií, kterou má ale dobře kompenzovanou léky, takže nemá záchvaty. Našel domov v Nelahozevsi.

Martínek

poslední ze 4 štěňat, kříženci, 3 psi, 1 fena, cca 3 a půl měsíce. Štěnda jako každá jiná. Ráda si hrají a hlavně lumpačí, papají, spinkají a mazlí se. Jak si je vychováte, taková budou. V dospělosti předpokládáme střední velikost. Nutná úprava srsti. Lady našla domov v Dobkovicích u Děčína, Šuly našel domov v Praze 8, Punťa se usadil na Praze 5, ale Martínek na domov stále čeká. Našel domov v Praze 9 na Černém Mostě.

Adam

německý krátkosrstý ohař, pes, asi 2-3 roky. Zubožený a vychrtlý se k nám dostal z místa, kde mu to nesvědčilo. Je to velmi milé, temperamentní, ale poslušné zvíře, evidentně zvyklé doma, kde je moc rád. V maringotce se hned sápal na sedačku. Má rád pohodlí a teplo a vařenou stravu, granule mu moc nejedou. Základní poslušnost má, je velmi dobře ovladatelný. Ke druhému psu se nehodí. Má problém s průjmy. V současné době užívá Stomorgyl a byla mu nasazena veterinární dieta Hills w/d. Našel domov na Moravě.

Bary

kříženec špice větší střední velikosti, pes, 4 - 5 let, 54 cm. Bary se dostal do útulku, když jeho páníčkovi odebrali zahradu, na které žil, Bary byl zabaven a majitel odešel do domova důchodců. Baryček je zvyklý žít celoročně venku, ale jistě uvítá i možnost sdílet spolu s páníčkem jeho obydlí. Bary je temperament, na vodítku mírně táhne, ale vodítko bez problémů zvládá, je rád v kontaktu s lidmi a na zahradě žil spolu s dalšími dvěma psy. Je tak trochu samorost, ale bystrý a učenlivý. Bude bezva společník a dění za plotem také jistě nepropásne, své si dovede ohlídat. Našel domov na necelý den, protože majitelům utekl, vrátili ho. Nový domov našel v Kozomíně.

Tuláček

kříženec knírače, pes, 8 let. Tuláčkovi nejspíš zemřel majitel a on se ocitl na ulici. Hodně dlouho bloudil po Kralupech a neustále hledal svého pána. K cizím lidem však byl nedůvěřivý, a tak se nedařilo ho odchytit. Po více než půl roce se nám podařilo jej lapit a poskytnout mu nový dočasný domov na útulku. Je velice přítulný, na vodítku chodí dobře, nevadí mu ani společnost ostatních pejsků a kočiček se nevšímá. Hledáme pro něj páníčka, který s ním bude doma a poskytne mu lásku a péči. Tuláček je nenáročný, jen mu chybí společnost lidí. Našel domov v Neslovicích u Brna.

Cína

kříženec, fena, cca 9 měsíců., 30 cm v kohoutku. Cina byla nalezena v Kralupech spolu se svým sourozencem Frigem. Je to veselé, hravé a přítulné štěndo. V dospělosti bude asi střední velikosti, tudíž vhodná i do bytu. Našla domov v Kralupech.

Robbie

kříženec, pes,asi 1 rok, středního vzrůstu. Robbie byl nalezen v Roztokách u Prahy, uvázaný u plotu jednoho domku. Je to mazlíček, na vodítku chodí dobře, v kotci je čistotný (nejspíš byl zvyklý v bytě), má rád společnost lidí, dětí i jiných psů. Je to pohodář, nenáročný a vhodný do bytu i na zahradu. Rád běhá, hraje si a je velice učenlivý. Nejspíš by s nadšením provozoval i nějaký psí sport typu agility. Zvládnou ho i začínající majitelé psa. Našel domov v Praze 4.

Zed

kříženec, pes, tak 4 roky, 53 cm v kohoutku. Zeda odchytla MP v Kralupech nad Vltavou. Od prvního dne je velice klidný, vyrovnaný, výborně chodí na vodítku, ostatních psů si nevšímá, spíš by si s nimi chtěl hrát (zatím v přímém kontaktaktu nebyl). Byl čistý, má lesklou srst a je dobře (spíš až příliš) živený. Nemá čip, známku, ani jiné označení. Je to pohodové zvíře, o které bylo zřejmě dobře postaráno, a tak doufáme, že se pouze zaběhl. Našel domov v Nových Ouholicích.

Pusinka

kříženka malého společenského plemene, 3 roky. Pusinka přišla na útulek značně zacuchaná, ale velmi dobře živená. Je vhodná do bytu i na zahradu, miluje společnost lidí i jiných psů. Je nekonfliktní, na vodítku mírně tahá a je velice učenlivá. Vhodná i do rodiny s dětmi. V adopci se naučila rychle čistotě, ale sežrala majiteli slepice, tak se vrátila do útulku. Našla domov v Hostíně.

Ben

střední kříženec společenského plemene, asi 2-3 roky, temperamentní, hravý, ale není uštěkaný, umí chodit na vodítku, je společenský k osatním psům, je z tria Lucinka a Pusinka, které čistotné nebyly, ale v adopci se velmi rychle čistotě naučily, dá se tedy předpokládat, že s čistotou nebude mít problém ani on, je vhodný i k dětem, vhodný domů i ven. Zdravý, nenáročný, pouze nutná pravidlelná úprava srsti stříháním. Našel domov v Praze 9 - Letňanech.

Lucinka

kříženka malého společenského plemene, fena, 2 roky. Lucinka přišla na útulek spolu s Pusinkou. Nejspíš se jedná o její dceru. Srst měla hodně zanedbanou, dredovatou a děsně páchla. Přesto si i v tomto stavu okamžitě podmanila naše srdce. Je to dračice s pohledem andílka. Na obojek i vodítko si rychle zvykla, přesto, že jej předtím nejspíš vůbec neznala. Při úpravě srsti byla trochu neposedná, ale brzy pochopila, že je to vlastně příjemné. Ještě potřebuje pár věcí naučit, ale je velice šikovná a bystrá. Potřebuje jen dostatek lásky a pohybu ke spokojenému životu. Společnost ostatních psů jí nijak nevadí a má ráda i společnost dětí. Našla domov u Kolína.

Hubert

2-3 měsíce staré štěně křížence. Pejsek, naprosto nekonfliktní, krásně si hraje s mojí fenkou, kocourem, miluje děti. Je to bezva kamarád. V dospělosti střední velikosti. Doma se chová po vyběhání pěkně, může být v bytě i venku (zateplená bouda). Našel domov v Praze 2.

Zoubek

kříženec, pes, asi 8 let, 37 cm. Zoubek je veselý, mazlivý a pohodový kamarád s lidmi i ostatními zvířátky. Bude spokojený v domku se zahrádkou, ale stejně tak i v bytě s milujícím páníčkem, který mu poskytne dostatek pohybu. Jméno si vysloužil díky svému vzhledu. Má lehce zdeformovanou spodní čelist a vyčuhuje mu jeden špičák. Čeká ho však ještě návštěva veterináře, který mu snad vzhled lehce vylepší. Našel domov v Litoměřicích.

Čiko

kříženec pudla, pes, asi 10 měsíců. Čiko je temperament každým coulem, takový malý puberťáček. Vnoučata ho pořídila babičce jako štěně s tím, že jí bude dělat společnost. Bohužel Čiko je na starší dámu příliš živý, takže dáreček skončil u nás v útulku. Je to mazlíček, ale ke spokojenému životu potřebuje prostor, výcvik a lásku. Rozhodně by se mu líbil nějaký běhací psí sport. Doporučujeme k mladým a aktivním lidem. Vzhledem k jeho temperamentu nedoporučujeme k malým dětem, mohl by je porazit, rád skáče. Nutná pravidelná údržba srsti. Vrátil se z adopce, protože ho noví majitelé nezvládli, o samotě je hlučný a kouše věci. Našel domov ve Zdicích.

Riki

kříženec, pes, asi 1 rok, 30 cm. Riki je velice milý a šikovný mladý pejsek. Rád si hraje a dovádí s ostatními psy, umí chodit na vodítku a ze všeho nejvíc lumpačit. Je to ještě štěndo a jak si ho vychováte, takový bude. Vrátil se z adopce, protože ho původní pes majitelky terorizoval, podruhé ho vrátili majitelé s tím, že jim zakousl dvě slepice. Bude mít do třetice štěstí na zodpovědného a laskavého páníčka? Našel domov v Praze 5 - Košířích.

Blecha

Blecha, jezevčík, pes, přibližně asi 10 let starý, výška 30 cm v kohoutku. Blecha byl nalezen kousek za cedulí Kralupy, směrem na Tursko. Jméno dostal proto, že byl neskutečně zablešený a zanedbaný. To jsme však rychle dali do pořádku. V útulku si našel kamaráda Štístka, od kterého se nehnul na krok, Štísko však svůj domov našel. Blecha hůř slyšel a hůř viděl, miloval česání, ale nerad se choval. Svého páníčka se nedočkal, umřel v útulku, kdy ho na konci jeho pouti zradilo srdíčko a přes veškerou snahu se nepodařilo ho zachránit.

Betynka

kříženka lhasa apso, fena, asi 6 let. Betynka byla nalezena v polích ve značně zanedbaném stavu. Měla zanícené oči, uši, přerostlé drápy a zdredovatělou srst. Teď už je z ní fešanda, kontaktní k lidem i ke psům, na vodítku chodí dobře, v bytě je čistotná a poslušná. Bude výbornou společnicí i pro starší lidi. Hledáme pro ni páníčka, který jí poskytne teplý pelíšek v bytě. Nemůže žít celoročně na zahradě, je to bytový mazlíček. Nutná též pravidelná úprava srsti. Našla domov v Liberci.

Tara

fena něm. ovčáka, asi 10 měsíců. Taru přivezl pán s tím, že ji viděl zmateně pobíhat nedaleko útulku. Je to klidná a pohodová fenečka, zvládá vodítko, pár základních povelů a se psy se také zatím snáší dobře. Je vhodná k výcviku a hledá páníčka, který jí poskytne dostatek prostoru, času a lásky.Našla domov v Dolanech.

Dusty

kříženec jezevčíka, pes, 6 let. Od majitelky, která se dostala do tíživé sociální situace. Je laskavý, mazlivý, klidný, chodí na vodítku, zvyklý v bytě, se psy nemá problém, má rád i děti. našel domov ve Frýdku Místku.

Maxík

menší kříženec, cca 5 let, asi 38 cm v kohoutku. Přivezla ho MP Kralupy, která ho odchytila při potulce. Maxík si již v útulku dobře zvykl, je neuvěřitelný mazel, se psy ani s dětmi nemá problém, chodí dobře na vodítku, bude se dobře fixovat na jednoho pána, ale myslíme, že ani sám v bytě nebude mít problém. Je to pes pohodář. Nový majitel mu musí dát chvíli čas, než si u něj zvykne, jakmile si přivykne na nové místo, bude absolutně v pohodě. Našel domov v Zákolanech.

Molly

štěněcí holčička, asi 4-5 měsíců stará, milující děti, hravá, kontaktní. Jedná se o zcela normální štěně, v dospělosti malé velikosti. Nejspíš kříženec jezevčíka. Odčervená, odblešená, socializovaná. Mazlivá a velice učenlivá. Jejím největším přáním je najít nový domov. K odběru ihned. Našla domov v Táboře.

Trinity

kříženec amstafa, fena, 4 roky. Triniti je krásná fenka, která byla dána do útulku majitelem z ekonomických důvodů. Jako většina stafordů miluje lidi, ale nesnese se s jinými zvířaty. V minulosti neměla asi dobré zkušenosti s dětmi, a tak jí jejich společnost také nevyhovuje. Je čistotná, zvyklá v bytě, poslušná, na vodítku chodí výborně a v novém prostředí se dobře aklimatizuje. Je kastrovaná. Vhodná pro zkušenějšího chovatele. Našla domov v Úžicích.

Eliška

kříženec, fena, 8 měsíců. Eliška byla do útulku vrácena z důvodu alergie dítěte na srst. Je to stále štěndo, vhodné k výcviku a výchově. Miluje lidi a hlavně děti. Je hravá, mazlivá a za pohlazení jde s každým. Potřebuje hodně pohybu a bude spokojená i ve společnosti dalších pejsků. Na vodítku chodí dobře, nemá ráda samotu. Nutná úprava srsti. Našla domov ve Spomyšli.

Lišák

střední kříženec, pes, asi 12 let. Na útulek ho dovezla městská policie, která ho odchytla v zahrádkářské kolonii v Kralupech n. Vlt. Přišel v dost špatném stavu, hubený, zablešený, hůř vidí a špatně chodí.  V současné době se snažíme léčbou zmírnit jeho pohybové obtíže a bolesti. Začal žrát, ale nedaří se mu přibírat. Našel domov ve Velkém Oseku.

Bessy

fena bígla, 9 let,  od majitelky, která odešla do domova důchodců.  Fena je hodná, mazlivá, klidnější, čistotná, zvyklá v bytě, chodí dobře na vodítku. Našla domov v Holubících.

Kazan

německý ovčák, pes, asi 6-7 let. Nalezen v Kralupech na Strachově. Je klidný, hodný, mazlivý, se psy nemá problém, při česání bezproblémový. Je to přátelský pohodář. Našel domov v Zálezlicích.

Rex

malý münsterlandský ohař, pes bez PP,  7 let, není lovecky vedený, ale lovecké pudy má. Byl společníkem klientů léčebné komunity, která se ovšem musela přestěhovat do Prahy, kde pro psa nejsou podmínky. Pes je zvyklý na lidi, temperamentní, milý a čilý. Někteří psi mu nesednou, s fenami problém neměl, nejlépe mu bude samotnému u sportovně založených lidí, co mu dopřejí dostatek pohybu.  Doporučujeme na zahradu, pokud možno i bez  domácího zvířectva, včetně koček. Byl zvyklý na venkovní obytování. Dobře hlídá. Má základní poslušnost, chodí dobře u nohy, velice miluje házení míčků, v autě naprosto bezproblémový. Zabodoval na voříškiádě v Hostivaři, kde vyhrál první místo v kategorii  čistokrevných psů bez PP a 1. místo v soutěži v chytání piškotů. Našel domov ve Slaném.

Tim

3,5 měsíce starý kříženec německého ovčáka, pes, bude většího vzrůstu, je to pohodový, vyrovnaný štěník. Má rád společnost jiných psů, s dětmi je v pohodě, je zdravý. Našel domov v Kralupech.

Lord

štěně menšího až středního křížence, 8-9 měsíců, asi 36 cm v kohoutku. Přivezla ho MP Kralupy, která ho odchytila při potulce. Je hodný, mazlivý, temperamentní štěník. Co si z něj kdo vychová, to bude mít. Našel domov v Ústí nad Labem.

Dixi

kříženec jezevčíka, pes, asi 4 roky, 30 cm v kohoutku. Dixi pobíhal se svou kamarádkou, možná i sestřičkou Čikinou po Kralupech, než byl odlapen kolemjdoucím pánem a převezen do útulku. Od Čikiny se nehnul na krok a pečlivě si jí hlídal, dokud Čikina nenašla domov. Je to kontaktní, nekonfliktní, hodný a mazlivý pes, na jezevčíka i docela poslušný. Nemá problémy s ostatními psy, snesl by se patrně i s kočkou, je vhodný k dětem. Našel domov v Praze, ale vrátil se z adopce, protože majitel měl bytové problémy. Našel domov v Praze 4.

Betynka

fena menšího křížence jorkšíra a jezevčíka, 1 rok. Zemřela jí majitelka.Už se rozkoukala, při prvním kontaktu je opatrná a bojí se, ale za 5 -10 minut je s vámi ten největší kamarád, mazel a přílipka. Hodná i k dětem i ke psům. Našla domov ve Slaném.

Andy

kříženec labradora a kokra, 9 měsíců, 51 cm v kohoutku. Nalezen v Kralupech, přivezla ho MP. Velmi hodný, hravý, ale ne hypertemperamentní, spíše klidnější povaha na štěně, vhodný do smečky i k dětem. Umí chodit na vodítku, je čistotný, v kotci nemá se samotou problém. Je to odrostlé štěndo, co si z něj majitel vychová, to bude mít. Je to učenlivé zvíře, rádi bychom, aby se s ním někdo trochu věnoval výcviku. Našel domov v Praze 6.

Ušák

kříženec jezevčíka a teriéra, 4 roky. Velmi milý, hodný, mazlivý, poslušný, klidný, chodí dobře na vodítku, je čistotný, vhodný do bytu i ven. S ostatními psy problém nemá. Majitelka skončila v léčebně a poručník se sháněl po útulku, ale pak psa nepřivezl, ale vypustil na ulici či mu utekl a neshání se po něm. Našel domov v Kralupech.

Kubíček

asi 3 měsíce staré štěně labradora nebo jeho křížence. Byl odchycen MP. Pejsek je milý, čistotný, učenlivý a miluje děti, psy, kočky. Je to pohodový kamarád. Určitě uvítá sportovně založenou rodinu. Našel domov v Kralupech.

Mája

fena rotvajlera, asi 3 roky, s reregistrovaným čipem 203098100220756 v žádném z registrů. Dle prodejce byl zjištěn majitel z Berouna, ten však má nefunkční telefon, policie, kt. jsme prosili o pomoc zjistila, že majitel v místě již dávno nebydlí.. Mája ovládá základní poslušnost, chůzi na vodítku, snese se se psy, ale není to hlídač. Je neuvěřitelný mazel, přílipka a vtěrka, miluje společnost člověka a mazlení a za to by dala duši. Našla domov v Ústí nad Labem.

Akim

německý ovčák, pes, asi 4 roky. Byl nalezen ve Veltrusích a na krku má stahovací obojek. Je to ostražitý hlídač, dobře rostlý, respekt budící, s pěknou srstí a dobře živený. Určitě bude dobrý hlídač. Zjistili jsme, že slyší na jméno s výrazným K, dostal nové jméno Akim. Našel domov v Praze.

Mungo

střední kříženec, pes, asi 3 měsíce. Mungo je malý mazlíček, šikovný a učenlivý. Hledá domov nejlépe v domku se zahrádkou a určitě velice uvítá i dalšího psího kamaráda. Mungo našel domov v Praze 3.

Štísko

kříženec, pes, asi 11 let, 45 cm, kastrovaný, vhodný ke starším lidem nebo do rodiny s odrostlejšími dětmi, má rád svůj klid, hodně pospává.  Štístko přežil střet s vlakem, je po operaci hemoroidů, trochu hůř slyší, má trošku horší kyčle, jinak je v pořádku a raduje se ze života. Je milý a mazlivý. Našel domov v Kralupech.

štěňata

kříženci, 3 psi a jedna fenka, asi 2-3 měsíce. Byla nalezena údajně v krabici u silnice. Jsou to malí rošťáci, plní energie a temperamentu. Zatím je zajímá jen hraní, papání a spinkání. Prostě malé a trochu nemotorné štěkající kuličky. V dospělosti budou pravděpodobně střední velikosti, ale vzhledem k typu srsti jim bude dobře i na zahradě v zateplené boudičce. A jací budou? Takoví, jaké si je vychováte. Černý pes se již udal do Horní Bukoviny, jedna fenka do Ml. Boleslavi a druhá do Prahy 5.

Zuzanka

kříženec, fena, asi 7 měsíců. Zuzanka se přidala k jednomu pánovi, který byl se svou fenkou na procházce a nechtěla ho opustit. Jeho starší fenka ji však domů nehodlala ani po 14 dnech přijmout, a tak Zuzanka putovala do útulku. Je to takové zprvu ustrašené stvořeníčko, ale pokud jí dáte najevo náklonnost, tak se od vás nehne. Hned první den při focení šla zpátky na útulek bez vodítka a vždy na zavolání přiběhla. Na vodítku chodí také dobře. Zatím je ještě vystrašená z ostatních pejsků, ale na ty si jistě také brzy zvykne. Je klidná a poslušná. Bude nejspíš vhodná i jako společnice ke starším lidem. Našla domov v Kralupech.

Čikyna

kříženec jezevčíka, fena, asi 3 roky, 30 cm. Čikina pobíhala se svým kamarádem, možná sourozencem, Dixim po Kralupech. Je to fenka malého vzrůstu, temperamentní mazlíček, vzhledem k velikosti vhodná do bytu. Na vodítku chodí dobře, s dalšími psy se snáší. Našla domov v Kralupech.

Robin

foxteriér hladkosrstý, pes, asi 10 měsíců. Je milé, mazlivé a hravé štěndo. S ostatními psy vychází výborně, na vodítku zrovna moc chodit neumí, ale bez něj šlape vedle nohy. Je vhodný pro aktivní mladé lidi, do rodiny s dětmi i k ostatním pejskům. Potřebuje ještě pár věcí naučit a bude z něj super kámoš. Našel domov v Kralupech.

Majdalenka

štěněčí fenečka, asi 4 měsíce, menšího až středního křížence knírače, která se potulovala opuštěná a vystrašená v dešti po městě, hledá nový domov. Štěně je kontaktní, hodné k dětem, kočkám i ostatním psům, odčervené, odblešené. Ideální mazlíček. Našla domov v Úpohlavech u Litoměřic.

Besi

střední knírač, fena, 6 let. Do útulku ji přivezli příbuzní majitelky, která se o ni ze zdravotních důvodů nemohla dále starat. Besi je klidná a pohodová fenečka, zvyklá žít v domku se zahrádkou. Paní se o ni pečlivě starala, má všechna očkování, byla pravidelně odčervovaná i odblešovaná a do útulku přišla vzorně upravená. Na vodítku chodí dobře, s ostatními psy je v pohodě. Doporučujeme i jako společnici ke starším lidem. Našla domov v Plzni.

Ferda

pes křížence jezevčíka, asi 1 rok. Kontaktní, hodný, hravý, se psy v pohodě, dobře si zvyká na nové prostředí, nenáročný, vhodný do bytu i na zahradu, k dětem i ke starším lidem nebo i pro začínající pejskaře, je klidnější, mazlivé povahy. Ferda přišel na útulek sám, asi slyšel, že je zde dobře a pejsky si od nás berou hodní lidé, a tak si přišel polepšit. Našel domov v Kutné Hoře.

Dingo

kříženec labradora, pes, asi 5 let. Dingo pobíhal poblíž Kralup, než si ho všimla jedna hodná paní, která ho dopravila do útulku. Je to vyrovnaný pes, který se velmi rychle na útulku aklimatizoval. Na vodítku chodí dobře, umí povel Sedni, Zůstaň a Dej pac. K lidem je kontaktní a ostatních psů si zatím příliš nevšímá. Kočičky ale rozhodně v lásce nemá, patrně nebude přítel ani s postatními drobnými domácími zvířaty. Je vhodný k domku se zahrádkou, kde bude jistě dobře hlídat, ale také dovede být prima kamarád. Našel domov v Praze 9 - Dolních Počernicích.

Bobeš

pes menšího až středního křížence, asi 6 týdnů. Velice učenlivý, kontaktní, milý, nebojácný a hodný. Zvládá výborně soužítí i s kočkami i dětmi. Byl nalezen MP Kralupy. Našel domov v Kněževsi.

Rony

německý ovčák, pes, asi 1 rok. Rony je velice kontaktní, mladý a temperamentní, vhodný k výcviku. Rád aportuje, je bystrý, miluje pohyb. Pobyt v kotci mu absolutně nevyhovuje, přesto už i na povel do něj sám jde, ač velice nerad. Hledáme pro něj páníčka, který mu poskytne nejen dostatek prostoru, ale také čas na výchovu a výcvik. Rony se mu odvděčí svou láskou a oddaností. Našel domov v Debrné.

Kimi

patrně maltézáček, fena, cca 9 let. Je to až neuvěřitelné, ale toto malé, roztomilé a bezbranné stvořeníčko bylo prý několik dní přivázané u stromu na opuštěném místě. V uchu jsme dokonce našli tetování, ale bohužel špatně čitelné, vypadá jako 410, ale pod tímto číslem je registrován pes, navíc s nedostupným telefonem. Kimi je hodná, zpočátku trochu ustrašená psí dáma, která hledá klid a pohodu u hodných lidí. Bude moc milá společnice. Našla domov v Kralupech.

Blesk

střední kříženec, 45 cm v kohoutku, 4 roky. Zůstal po zemřelém majiteli, příbuzní ho nechtěli. Je to milý pes, přátelský k lidem, preferuje ženy, má rád i děti,  nevadí mu ani kočky, chodí dobře na vodítku, zvyklý byl v bytě, ale když byl sám, pokňourával. Našel domov v Praze 8.

Kazan

kříženec, pes, asi 9 let. Kazánek byl nalezen v domě spolu se svým zemřelým páníčkem. Tři dny věrně seděl u postele a čekal, až někdo přijde. Páníček už na něj moc nestačil, a tak byl Kazan hodně zanedbaný co se srsti týče. S dredy jsme bojovali dva dny, ale Kazan byl naštěstí poměrně trpělivý, tak se nám podařilo ho ostříhat a udělat z něj fešáka. Konečnou doúpravu už jsme nechali na odbornici. Nyní bojujeme s nadváhou. Každý den chodí Kazan na povinnou procházku, kterou postupně prodlužujeme a dostává dietní granulky. Už z něj asi nebude nikdy žádný atlet, ale určitě dokáže postupem času nějaké to kilčo shodit. Na vodítku chodí dobře, s ostatními zvířaty je v pohodě, v bytě je čistotný a děti mu také nevadí. Potřebuje však již svůj klid a proto nedoporučujeme do rodiny s malými dětmi. Příbuzní ho chtěli nechat utratit, vzkázali útulku, aby ho utratil, ale vzhledem k jeho jinak dobrému zdravotnímu stavu, je toto řešení nesmyslné a protizákonné. Bude mít Kazánek štěstí a nalezne ještě znova svůj domov a milovaného pána? Kazan už dovádí za duhovým mostem se svým páníčkem, v horku ho zradilo srdíčko.

Blonďa

3letého středního křížence (asi 40 cm v kohoutku)  přivezla MP Kralupy. Je to hodný, k lidem přátelský pes, temperamentní. Bližší info, až se rozkouká. Vrátil se ke své majitelce z Kralup.

Baxi

Pája, Eliška a Bazi jsou kříženci, fenka a dva pejsci, 4 měsíce. Tři chlupaté kuličky přivezl do útulku nezodpovědný majitel, který neuhlídal svou hárající fenku. Maminka je kříženec připomínající labradora malého vzrůstu, otec neznámý. Zatím jsou to malí uličníci, plní energie, veselí a hraví. Jen na vás záleží, jak si je vychováte. U všech je nutné pravidelně udržovat srst. Zájemkyně, která ráno řekla, že o psa má zájem a že vyjíždí, si ho nevyzvedla a zmařila tak Baximu adopci, kdy jsme odmítli další zájemce v domnění, že pes už domov dnes mít bude, takže ze tří sourozenců zůstal na útulku sám. Doufáme, že ne dlouho a najde brzy někoho seriózního. Našel domov v Nelahozevsi.

Dodo

kříženec, pes, 10 měsíců. Dodo byl nalezen na hlavní silnici směřující k útulku. Buď ho zde někdo vyhodil z auta, nebo se šel k nám přihlásit sám. Je to moc hodný, pěkně živený a poslušný pejsek. Rád dovádí s ostatními psy a nejspíš mu nevadí ani společnost koček. Na vodítku moc neuměl, ale dnes šlape poměrně hezky. Hledá páníčka, který ho ještě něčemu přiučí a bude ho milovat. Spokojený bude i v rodině s dětmi.Našel domov v Praze.

Eliška

Pája, Eliška a Bazi jsou kříženci, fenka a dva pejsci, 4 měsíce. Tři chlupaté kuličky přivezl do útulku nezodpovědný majitel, který neuhlídal svou hárající fenku. Maminka je kříženec připomínající labradora malého vzrůstu, otec neznámý. Zatím jsou to malí uličníci, plní energie, veselí a hraví. Jen na vás záleží, jak si je vychováte. U všech je nutné pravidelně udržovat srst. Našla domov ve Slaném.

Pája

Pája, Eliška a Bazi jsou kříženci, fenka a dva pejsci, 4 měsíce. Tři chlupaté kuličky přivezl do útulku nezodpovědný majitel, který neuhlídal svou hárající fenku. Maminka je kříženec připomínající labradora malého vzrůstu, otec neznámý. Zatím jsou to malí uličníci, plní energie, veselí a hraví. Jen na vás záleží, jak si je vychováte. U všech je nutné pravidelně udržovat srst. Našel domov v Kamenných Žehrovicích.

Skinny

americký stafordšírský teriér, pes, asi 2 roky. Skinny se potuloval po Veltrusech, až ho odchytla městská policie a odvezla na útulek. Je udržovaný, kontaktní, dobře chodí na vodítku, umí základní povely, jen přišel poměrně vyhublý. Možná ale jen proto, že byl pár dní na cestách. Našel domov u Plzně.

Luis

kříženec, pes, 2 měsíce. Luise jsme spolu s jeho kamarádkou našli vystrašené, zalezlé pod starou buňkou, dost vzdálenou od útulku. Byla to náhoda, že zrovna na chvilku vystrčili čumáčky, protože kdyby si jich nikdo nevšiml, zemřeli by tam hlady a žízní. Je to mazlíček a jak si ho vychováte, takový bude. Našel domov v Kladně.

Lotka

kříženec pudla, fena, 2 měsíce. Lotku spolu s jejím kamarádem jsme našli vystrašené, zalezlé pod starou buňkou, dost vzdálenou od útulku. Byla to náhoda, že zrovna na chvilku vystrčili čumáčky, protože kdyby si jich nikdo nevšiml, zemřeli by tam hlady a žízní. Je to mazlíček a jak si ji vychováte, taková bude. Našla domov v Milovicích.

Berry

americký stafordšírský teriér, pes, udaný věk majitelem 2,5 roku. Berryho přivedl pán, který tvrdil, že ho zachránil od jisté smrti - kulky od myslivce, kterému se Berry již nehodil, protože načínal zvěř. Sám si ho však nemohl nechat, protože Berry se neshodl s jeho psy. Údajný věk nám však moc nesedí, vzhledem k vzezření, ani chování psa. Je hodně pošramocený, prý z bojů se psy. Na tak mladého psa až abnormálně klidný, mazlivý a přítulný. Na útulku zatím ostatní psy v kotcích ignoruje. Našel domov v Praze 6.

Ježík

kříženec teriéra, pes, asi 1 rok, 36 cm v kohoutku. Ježík byl odchycen městskou policií spolu se svým kámošem Ťuldou. Okamžitě si  získal svou milou a mazlivou povahou všechny, kdo se o něj na útulku starají. Na vodítku chodí dobře a je bezproblémový. Bude dobrý společník, vhodný do bytu a prakticky ke každému. Nutná pravidelná úprava srsti trimováním. Vrátil se z adopce, protože nechce zůstávat doma o samotě. V útulku byl ostříhán a velmi prokoukl. Fén, koupel ani stříhání mu nevadily. Našel domov v Praze 6.

Bastien

kříženec špice, pes, 9 let. Bastiena přivedla na útulek jeho moc smutná panička. Již několik měsíců se snažila najít pro Bastíka nového hodného páníčka, ale marně. Bohužel se ho musela vzdát, protože její babička, o kterou se v současné době stará, po soužití s Bastíkem v jednom bytě byla již dvakrát hospitalizována v nemocnici kvůli astmatickým záchvatům. Bastien žil v bytě, výborně chodí na vodítku, je klidný, vyrovnaný a dobře se aklimatizuje v novém prostředí. Nevadí mu společnost jiných psů i koček. Jen z velkých plemen má strach, protože ho již dvakrát velký pes ošklivě napadl. Na svůj věk je to čilý a moc pěkný pejsek. Bude výborným společníkem ke starším lidem. Našel domov v Dobrovicích u Ml. Boleslavi.

Kim

střední kříženec německého ovčáka, pes, asi 3 roky, 44 cm. Kima odchytla při jeho toulkách MO. Od počátku je kontaktní, umí chodit na vodítku a rád dovádí s ostatními pejsky. Na krku má kožený obojek, ale bohužel bez známky i označení. Je dobře živený a čistý. Doufáme, že se pouze zaběhl. Vrátil se k majiteli.

Píďa

kříženec krysaříka, pes, cca 1 rok. Píďa neměl lehký život. Prožil si se svou "majitelkou" od štěněte až do nedávna pěkné peklo. Nadávky a kopance byl jeho každodenní osud, ale kromě nich prožil prý část svého života zavřený na půdě. Měl však štěstí v neštěstí. Dům, který jeho panička opustila a nechala tam všechna zvířata na pospas osudu, začal hořet. Píďa byl jeden z těch šťastlivců, kteří přežili. Dnes je u nás Píďa necelý týden a už si zvykl na obojek, nechá se pochovat, a dokonce se snaží chodit na vodítku. Je to velký šikulka. Ten, kdo mu poskytne nový domov a dá mu svou lásku, získá super kamaráda. Našel domov ve Větrušicích.

Sisi

2-3letá kříženka teriera, v kohoutku měří 37 cm. Je to moc milá fenečka, která miluje společnost lidí, rychle si zvyká a dobře chodí na vodítku. Společnost ostatních pejsků ani feneček jí nijak nevadí, ale kočky zrovna v lásce nemá. Nemá ráda samotu, a proto ji nabízíme starším lidem, kterým bude výbornou společnicí. Našla domov ve Sloupu na Moravě.

Devil

mladý, temperamentní kříženec labradora a německého ovčáka, pes, věk do 1 roku.  Devil je mladý ďáblík, který hledá páníčka co ho dokáže zkrotit a naučit spoustu užitečných věcí. Je to nevybouřené štěndo, ideální k výcviku a s potřebou dostatku pohybu. Miluje lidskou společnost, je vhodný i do smečky, se psy nekonfliktní, rád se honí a hraje si se Spikem. Našel domov v Lázních Toušeň.

Bára

fena křížence německého ovčáka,50 cm, 1 rok, umřel jí majitel. Je to temperamentní zvíře, veselá, hravá, vhodná do smečky, k lidem hodná, povahou spíše dominantnější. Není vhodná ke kočkám a ke štěňatům. Našla domov ve Lhotě u Olešnice.

Xandro

kříženec německého ovčáka, pes, cca 8 - 10 měsíců. Je to ještě hravé a nevycválané štěndo. Nikdo ho dosud nic neučil. Je však mladý, a tak není problém, aby vše dohonil. Bude spokojený v domku se zahrádkou a jistě uvítá i nějakého psího kamaráda. Rád si hraje a dovádí, miluje společnost lidí. Našel domov v Neuměřicích.

Lup

kříženec nejspíš kokra, pes, cca 4-5 let. Lup byl přivázaný na odlehlém místě v hustém křoví na kraji Kralup. Na tlamičce měl látkový náhubek, aby nemohl štěkat. Ten se mu však naštěstí podařilo sundat, a tak mohl úzkostlivě naříkat, aby mu někdo přišel na pomoc. Zaslechl ho pán, který šel okolo na procházku, odvázal ho a přivolal městskou policii. Lup byl patrně týraný, zprvu je opatrný a krčí se, ale pokud vás to neodradí a pohladíte ho, vidíte v jeho očích neskonalou oddanost. Našel domov v Roztokách u Prahy.

Rusty

kříženec rhodéského ridgebacka, pes, asi 10 měsíců. Mazlivý, milý, temperamentní. Má rád lidi, rád dovádí s ostatními psy. Kočky nejspíš nemusí. Byl nalezen kousek od Kralup, u Zlončic, na krku měl černý obojek s červenými srdíčky. Vrátil se zpět ke svému majiteli.

Šotek

pinč, pes, asi 1 rok. Šotek prý pobíhal v Kralupech po nábřeží. Je to temperamentní, veselý a mazlivý pejsek, vhodný do bytu, pro aktivního majitele. Přestože je malý, potřebuje vydatnou vycházku k tomu, aby se unavil. Vhodný i do rodiny s dětmi. Našel domov v Kralupech.

Lotynka

střední kříženka, 3-4 roky stará, 46 cm. Lotynku někdo uvázal v lese se zalepenou hubou náplastí, aby si ubohá fenka nemohla přivolat pomoc. Měla velké štěstí, že byla v mrazech objevena dřív, než se jí staly osudnými. Je to milá,  k lidem důvěřivá fenka, hodná  kontaktní, nevadí jí manipulace, ale psy nesnese, proto jí určitě bude vyhovovat pobývat někde, kde nebude mít psí konkurenci a na svém dvorečku bude kralovat bez konfliktů. Je temperamentní, dobře chodí na vodítku, velmi ocení aktivního majitele, se kterým bude ráda podnikat dlouhé procházky či psí sporty. Rovněž bude spolehlivým parťákem pro redukční dietu - s Lotynkou totiž ujdete 3x tolik, než jste si původně plánovali a ani vám to nepřijde. Procházku si užívá tak, že každému vlije do žil dobrou náladu a energii. Našla domov v Uherském Hradišti.

Bery

původním jménem dle rodokmenu Best - belgický ovčák tervueren, pes, 9 let. Berryho přivedl na útulek muž, který tvrdil, že ho našel. Protože má Bery dobře čitelné tetování, začali jsme hledat majitele. K našemu údivu jsme zjistili, že ten, kdo ho přivedl, je i jeho majitel. Údajně se dostal do problémů a nemohl se o psa starat, proto ho odvedl k nám a vymyslel si, že ho našel. Bery je klidné a přátelské povahy, dobře chodí na vodítku, snáší společnost fenek, se psy se nekamarádí. Našel domov v Kolíně.

Didi

pes, kříženec, nar. 18.12.2010. Matka kříženka, hnědá, krátkosrstá, cca 50 cm a otec kříženec, černý, trochu jako špic, cca 45 cm. Našel domov v Brně.

Anja

kříženka, asi 9 měsíců, fena, nalezenec, kterou si ponechali její nálezci, ale z finančních důvodů nejsou schopni se o ní starat. Při prvním kontaktu s námi byla mazlivá a vyrovnaná. Obojek ani vodítko nezná, ale je moc šikovná a brzy se vše naučí. Měří asi 50 cm. Nálezci ji však odmítli vydat s tím, že si ji ponechají. Od stejných lidí pochází i Body a Didi, a tak se "těšíme" na další nechtěná štěňata, která vyprodukují. :-(

Body

fena, kříženka, nar. 18.12.2010. Matka kříženka, hnědá, krátkosrstá, cca 50 cm a otec kříženec, černý, trochu jako špic, cca 45 cm. Našla domov v Rudné u Prahy.

Amálka

mladá fena křížence briarda, ev. teriéra, 50 cm, 24 kg, necelý rok, dobře živená, hárá. Je to veselá, milá, kontaktní fena, se psy v pohodě, k lidem zcela nekonfliktní, našla domov v Praze 9 - Hloubětíně.

Annie

malá štěněčí slečna, kříženka retrívra, asi 3 měsíce stará, byla odchycena opuštěná, vyděšená, vyhladovělá a mokrá. V dospělosti střední velikosti. Od prvního okamžiku kontaktní, milá, hravá. Našla domov v Praze 4.

Ronja

3-4 letá fenečka českého fouska, 63 cm v kohoutku. Potulovala se delší dobu po Kralupech, až ji odchytla městská policie. Je k lidem kontaktní, umí povel sedni a dej pac. Možná toho bude ještě víc, ale toto zvládla hned při prvním setkání. Bydlení v kotci se jí však rozhodně nezamlouvá, dává přednost bydlení v bytě. Je vhodná do smečky k ostatním pejskům, má ráda děti, ale nehodí se ke kočkám a raději ne ani k domácí drůběži. Našla domov v Praze 6.

Zoubek

asi 2-3 letý kříženec špice, pes. Přivezla ho MP jako nalezence. Je milý, mazlivý, čistotný, vhodný do bytu, dobře chodí na vodítko, ve smečce submisivní, je vhodný i k dětem, bude hodný i v bytě. Pro svůj předkus dostal jméno Zoubek. Bohužel utekl.

Fredy

3 měsíce staré štěně středního až většího křížence, pejsek. Přivezla ho do útulku paní, že se potuloval u silnice, kde ho málem přejelo auto. Je to velmi tepmeramentní pejsek, patrně zvyklý venku. Našel domov v Praze.

Spike

kříženec chrta patrně s labradorem, mladý pes většího vzrůstu, 1,5 roku. Temperamentní, vhodný do smečky, rád se honi se psy, není agresivní ani na lidi, jen je zpočátku při seznamování opatrný. Umí podávat pac a povel sedni. Majitelka ho dala do útulku z ekonomických důvodů. Má překrásný, lehký a ladný, typicky chrtí běh. Našel domov v Mukařově na Praze východ.

štěňata

6 štěňat kříženců jezevčíka, 4 feny, 2 psi, nalezenci z Kralup, budou v dospělosti malého vzrůstu. Stáří cca 5-6 týdnů. Štěňátka byla umístěna v domácím depozitu u paní Niny v Kralupech. George odjel do Šestajovic, Bobina do Jesenice, Josh do Teplic nad Metují, Bela do Prahy 4 - Krče, Shëlly našla domov v Neratovicích a Maggie v Libčicích.

Lilly

fena křížence labradora, asi 1 rok. Hodná, temperamentní, přátelská k lidem i zvířatům. Nalezenka z Kralup. Našla domov v Třebusicích u Kladna.

Čert

střední kříženec špice, 47 cm, pes, 5 let. Čerta do útulku přivezla slečna, která se dozvěděla od příbuzných o pejskovi, co žije již dva roky po smrti majitele sám na zahradě uvázaný u boudy. Staral se o něj jeden pán, který ho však chodil pouze krmit. Čert je velice kontaktní a hodný. Vzhledem k tomu, že je hodně chlupatý a zvyklý venku, bude spokojený v domku se zahrádkou, o pobyt doma moc nestojí. Potřebuje dostatek pohybu a kontakt člověka, což mu dosud evidentně chybělo a touží po něm. Doporučujeme sportovně založeným lidem. Mohl by být dobrý parťák na kolo nebo běžky. Neměl zpočátku rád společnost jiných psů, nyní je vyhledává a s nkterými psy se kamarádí. Vzhledem k jeho temperamentu a velikosti raději nedoporučujeme k hodně malým dětem, aby je neprazil, jinak děti má rád. Vrátil se z adopce, protože pán chtěl absolutně bezproblémového psa, se kt. by neměl starosti a nedopřál Čertovi, aby si zvykl a prý mu utíkal. Našel domov v Praze 9 - Horních Počernicích.

Šíma

pes, kříženec jezevčíka, asi 1 rok, kontaktní, hravý, s ostatními psy vychází dobře, na vodítku umí. Je poslušný, v době nálezu měl na sobě elektrický obojek. Našel domov v Kralupech.

 

 Rambo

je překrásný, huňatý kříženec patrně novofundlanďana a NO, pes, asi 4 roky starý. Do útulku přišel spolu s Rockym po smrti majitele. Je velmi kontaktní k lidem, dobře se aklimatizuje v novém prostředí a nevadí mu společnost jiných psů. Rambo však trpí chronickým selháváním ledvin, ale při krmení dietními granulemi nemá žádné zdravotní problémy. V útulku dostává granule pro ledvinné potíže a je naprosto fit. Jen je to o něco finančně náročnější než běžná strava, a to je nesporně zakopaný kámen úrazu, pro který tak věrný a milý pes stále čeká v útulku a marně vyhlíží svou rodinu. Pokaždé, když někdo míjí jeho kotec, telelí se radostným očekáváním, že konečně pro něj míří někdo, ochoten za svého nového pána položit život a dát mu celé své srdce, ale kroky kolemjdoucících ho míjí a pak jen vidí, jak jeho šťastnější kolegové chrastí novými obojky, švihají vesele ohony a nasedají se svými páníky do aut, mířících do nových domovů. Ten, kdo by si ho adoptoval, však neprohloupí, protože péči o něj oplatí svou láskou a věrností. Našel domov na Praze 6.

Fredy

Fredyho jeho proradní páníčci vyhodili z jedoucího auta, pouze přibrzdili. Otřesený pes ještě dlouho za autem běžel a snažil se svou smečku dohonit, než byl odchycen a zachráněn před poražením dalšími auty. Ještě chvíli u něj přetrvával reflex, kdy v podobných autech marně hledal své zrádné majitele, připraven ve svém srdci odpustit cokoliv a mít zas svou smečku. Nyní už na pána zapomněl a přestal doufat, o víc by potřeboval pána nového, který ho nezklame. Fredy je kříženec, pes, 2-3 roky, velikostí něco mezi střeďákem a ovčákem. Temperament mu rozhodně nechybí, nejvíce by mu nejspíš vyhovovala velká zahrada nebo aktivní páníčci. Doposud ho zřejmě nikdo moc necvičil, ale je bystrý a se správným přístupem se naučí vše potřebné. S ostatními psy je v pohodě, spíš se tváří, že ho nezajímají. K lidem je přátelský. Našel domov v Kralupech.

Zorinka

kříženka německého ovčáka (menší než NO a drobná), fena, 6 let. Byla do útulku přivezena po smrti paničky, se kterou žila v domku se zahrádkou spolu s dalšími psími kamarády. Nejprve to byl ustrašený uzlíček, ale dnes je Zorinka v pohodě. Je klidná a poslušná. Hledáme pro ni majitele s odrostlými dětmi nebo starší lidi, nejlépe s dalším pohodovým pejskem. Zorka nemá v lásce kočky. Miluje společnost lidí a mazleníčko. Našla domov v Třebušicích.

Swenty

Swentyho odchytila Městská police, jak pobíhal zmateně po Kralupech. Zprvu jsme doufali, že se jen zaběhl, ale nikdo ho neshání, a tak předpokládáme, že si někdo pořídil štěně, které ho omrzelo, a tak ho vyvezl někam, kde to pes nezná a zbavil se ho. Swenty je štěně středního křížence německého ovčáka gracilní postavy, taková ovčáčí bonsai, možná má v sobě i kus pinče, je to pes, 6-7 měsíců, krátkosrstý. Velmi mazlivé a kontaktní zvíře, je vhodný do smečky, i ke kočkám, k dětem. I přes svou příchylnost k člověku však je relativně samostatný. Ocenil by aktivního páníčka nebo zahradu, kde se může vylítat do sytosti a vyhrát si s ostatními psy. Našel domov v Brandýsku.

Hobo

pes bígla, asi 3 roky, který byl odchycen lidmi na silnici u Kralup. Nejeví tendence utíkat z útulku, přijde na zavolání, se psy se snáší, spíš preferuje menší psy, větší ho znervózňují. Našel domov v Praze 13.

Dědek
 
kříženec knírače, pes, více než 10 let. Přivezla ho děvčata, kterým se motal údajně pod autem v Kralupech. Když přišel na útulek, nemohl se zvednout, zadní nohy ho neunesly, ale postupně se dává dohromady, vstává a udrží se na nohou, ještě má chuť žít a zasloužil by si dožít v lásce a teple. Pes je to hodný, klidný, už má rád svůj klid, takže o společnost ostatních psů moc nestojí. Dobře chodí na vodítku, poslouchá na přivolání. Má v očích zákal a špatně chodí. Vrátil se zpět k majiteli.
Ušanka
 
štěně křížence, fena, 2-3 měsíce, velice milá. V dospělosti bude nejspíš vzrůstu asi jako kokršpaněl. Byla odchycena městskou policií, když se hladová a špinavá potulovala po městě. Potřebovala by teplý pelíšek a hodné páníčky. Je velice milá a bude vděčná za domov. Našla domov v Olomouci.
Bodlinka 
 
kastrovaná kříženka jezevčíka, fenka, asi 2 roky, milá, mazlivá, ráda se chová, byla kastrována a byla jí zoperována kýla. Vzhledem ke špatnému stavu chrupu jí byly vytrhány špatné zuby, léčí se též se zánětem očí a uší. Je to vzorná pacientka, zvyklá na krunýř, trpělivá, vykapáváme jí též pro zánět oči a uši Již se naučila chodit na vodítku, je vhodná i ke kočkám a k dětem, i do smečky ostatních psů, auto jí nedělá problém. Pochází ze smečky ze Zvonovic, kdy všechna zvířata po zemřelém měla být postřílena, které jsme se rozhodli pomoci. Veškerá péče o ně, včetně veterinárního ošetření a kastrace bude hrazena ze sponzorských darů a v rámci našeho volného času. Případné zájemce, kteří chtějí pomoci finančně prosíme, aby vždy uvedli v poznámce ,,Zvonovice", aby bylo evidentní, že konkrétní dar je věnován přímo na péči o tato zvířata. Našla domov v Lounech.
Batmanka
 
kastrovaná kříženka jezevčíka, fenka,  asi 2 roky, má vystouplé jedno oko z očnice, druhé oko je vyražené, čeká jí zašití očního důlku a vyšetření druhého oka, včetně přeléčení zánětu v uších a očích.  Díky oční vadě hůř vidí, a patrně to prohlubuje její nejistotu a plachost, proto by byla vhodná spíše do rodiny bez druhého pejska nebo k nekonfliktnímu pejskovi, který ji nebude šikanovat. Již se naučila chodit na vodítku, je vhodná i ke kočkám, auto jí nedělá problém. Ráda se chová a mazlí, je poslušná, přijde na přivolání. Pochází ze smečky ze Zvonovic, kdy všechna zvířata po zemřelém měla být postřílena, které jsme se rozhodli pomoci. Veškerá péče o ně, včetně veterinárního ošetření a kastrace bude hrazena ze sponzorských darů a v rámci našeho volného času. Případné zájemce, kteří chtějí pomoci finančně prosíme, aby vždy uvedli v poznámce ,,Zvonovice", aby bylo evidentní, že konkrétní dar je věnován přímo na péči o tato zvířata. Našla domov v Chrustenicích u Berouna.
Koudelka
 
velmi zanedbaný pes bišonka, 5 let, kterého někdo zavřel do kočičárny v útulku. Zatím je vyplašený a rozkoukává se. Podle tetovacího čísla nám ČMKU sdělila CHS Od Cidlinských pramenů. Spojili jsme se s chovatelkou a poprosili ji o pomoc. Podle začátečního tet. čísla 339 by se mělo jednat o pejska z vrhu z roku 2005. Chovatelka určila vrh z 12/2005, adresy na majitele však nemá a sama si tohoto psa zpět nevezme. Hledáme pro něj tedy laskavý domov. Našla domov v Českých Budějovicích.
Šmudlinka
  
kastrovaná kříženka jezevčíčka, 2 roky, pohodová povaha, mazlík, je vhodná i ke kočkám a k dětem, i do smečky ostatních psů, auto jí nedělá problém. Je to trochu rozmazlená princeznička a pozornost, chování a mazlení si vynucuje štěkáním.  V současné době jí vykapáváme zánět o očích a jednom uchu, který měly všechny feny ze Zvonovic. Je to vyloženě komický talent, viz fotky a tryskomyš, jakmile se dostane z kotce, zběsile lítá do kolečka a užívá si pohybu. Poslechne však na přivolání a i na volno chodí v blízkosti páníka, kterého si hlídá a nehne se od něj. Pochází ze smečky ze Zvonovic, kdy všechna zvířata po zemřelém měla být postřílena, které jsme se rozhodli pomoci. Veškerá péče o ně, včetně veterinárního ošetření a kastrace bude hrazena ze sponzorských darů a v rámci našeho volného času. Případné zájemce, kteří chtějí pomoci finančně prosíme, aby vždy uvedli v poznámce ,,Zvonovice", aby bylo evidentní, že konkrétní dar je věnován přímo na péči o tato zvířata. Našla domov v Mělníku.
Čučka
 
kastrovaná kříženka jezevčíka, fenka, 2-3 roky, milá, mazlivá, ráda se chová,  v útulku byla kastrovaná a byla jí operovaná kýla, je to vzorná pacientka, zvyklá na krunýř, trpělivá, vykapáváme jí též pro zánět oči a uši. Již se naučila chodit na vodítku, na procházce chodí i na volno a drží se kolem nohy, je vhodná i ke kočkám a k dětem, i do smečky ostatních psů, auto jí nedělá problém. Pochází ze smečky ze Zvonovic, kdy všechna zvířata po zemřelém měla být postřílena, které jsme se rozhodli pomoci.
Ťulda
 
kříženec středního pudla, pes, asi 1 rok. Ťulda byl lapen městskou policií spolu se svým kamarádem Ježíkem. Pravděpodobně jsou na sebe zvyklí, ale nijak fixovaní. Je to kontaktní pejsek, má rád společnost lidí a ani ostatní psí kamarádi mu nijak nevadí. Umí chodit na vodítku. Na útulek přišel bez obojku a má dlouhodobě neupravovanou srst. Bude spokojený se svým páníčkem v bytě i v domku se zahrádkou. Je zde nutná pravidelná úprava srsti. Vhodný i pro nezkušené a začínající chovatele. Našel domov v Mělníku.
Obrazek

Max

pes, americký kokršpaněl, 3 roky. Od majitele, který ochrnul a dále se o psa nemohl postarat. Max to zpočátku na nás zkoušel, ale stačilo rázné usazení a od té doby pochopil, kde je jeho místo a je hodný. Potřeboval by majitele, který si ho nenechá přerůst přes hlavu, není zapotřebí žádné bití, jen autorita a sebevědomí, kdy se prvotních nepřátelských projevů psa nezaleknete. Je čistotný, byl zvyklý v bytě, byl by ideálním společníkem staršímu člověku. Našel domov ve Fulneku.

Esmé

jestli hledáte opravdu věrnou a milující psí duši se srdcem přetékajícím láskou, určitě uvítáte Esmé. Esmé někdo vyhodil, když se mu přestala hodit do života v době nejkrutějších mrazů, fenečka byla vyhladovělá a zmrzlá, její krátká srst jí neumožnovala se v takových zimách zahřát, a tak měla opravdu namále, když přišla do útulku. zde se však rychle dala do přádku. Věkově i povahově je to již vyzrálá a vyrovnaná psí dáma 7-8 let věku, obrovský mazel. Je to kříženka německého krátkosrstého ohaře. Na vodítku zpočátku tahala, ale už netahá, dostatek pohybu a výchova v útulku jí rychle pomohly pochopit, jakým tempem je třeba provázet člověka. Je to velký kliďas a pohodářka. S pejsky i fenkami se snáší dobře, má ráda lidskou společnost, je klidná, neutíká, je to vhodná společnice pro každého. Ovšem vzhledem k tomu, že Esmé (neboli Esmeralda) se raduje z přítomnosti člověka, patrně bude pěkný záprdelníček. Hodila by se tedy k někomu, kdo ocení milující a závislou psí dušičku, která si ovšem lásku si nevynucuje obtížným způsobem. Své si ohlídá, takže je vhodná i na zahradu k domku, ovšem s přihlédnutím k jejímu věku a krátké srsti je třeba vytápěné nebo dobře zateplené boudy. Našla domov v Újezdě nad Lesy. 

Žemla
 
pes labradorského retrívra. Vrátil se ke svému majiteli z Kralup.

Bela

švýcarský ovčák, fena, asi 3 roky. Belu do útulku přivezla MP, s tím, že se prý už několik dní toulá po Lobečku v Kralupech n. Vlt. Při příchodu se chovala jako bázlivý a vyhublý uzlíček neštěstí. Po pár minutách se z ní vyklubalo milé a kontaktní zvíře se základními povely. Vyzvedl si ji majitel z Roudnice, ale podle jejího chování doma usoudil, že není jeho, a ačkoliv tvrdil, že si ji nechají, i kdyby jejich nebyla, fenu promptně do útulku vrátil. Našla domov na Lounsku.

Žofka

asi roční fena křížence maltézského nebo havanského psíka, 31 cm v kohoutku vysoká. Velmi mazlivá, závislá, veselá a hravá čubinka. Pejsků se zpočátku bála, ale pak s nimi byla hned velký kamarád. Nebyla zvyklá na manipulaci, a tak se zpočátku ze strachu bránila, ale jakmile zjistila, že ošetření je nevyhnutelné, vyvěsila bílou vlajku a poddala se mu. Je to velmi milé zvíře, kterého netřeba se nijak obávat, vhodná spíš k dospělým, díky její mírné bázlivosti. Určitě vhodná spíš do bytu, vzhledem k její velikosti. Na vodítku umí. Našla domov ve Varnsdorfu.

 

Fík

kříženec pudla, pes, asi 3 roky. Fík je mazlíček, milující pohlazení. Společnost ostatních psů není problém, ale panička je panička. Je to velice společenský tvor, stejně jako každý pudlík, a tak mu bude nejspíš vyhovovat život v bytě nebo v domku. Nutná úprava srsti, kterou v zimních měsících nelze na útulku provést, protože zde je ubytován venku. Našel domov v Nelahozevsi u své nálezkyně.