Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2018

Našli domov 2018

 

Našli domov v r. 2017. Většinu pejsků, kteří našli domov v roce 2014-nyní,  najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

t.jpg

Sasanka

fena většího křížence, 4letá, 59 cm. Je od majitelky, která přišla o střechu nad hlavou. Fenka je hodná a kontaktní, čistotná, doma vydrží, je zvyklá v bytě. Má kožní problémy, léčíme ji a léčba pěkně zabírá, holá místa se jí osrsťují. Vrátila se zpět majitelce.

t.jpg

Wixy

střední kříženka, kastrovaná fena, narozena 2016, měří 50 cm, váží 19 kg. Wixynka žila se starší paní, která na ni již neměla dostatek fyzických sil, ani peněz na její péči. Wixy se jeví jako velmi kontaktní k lidem, doma je čistotná, se psy vychází dobře, na lidi se po čase fixuje a je velmi mazlivá, děti jí nevadí, je v dobré fyzické kondici a ocení delší procházky. 12. 12. 2018 prošla v útulku kastrací. Našla domov v Radešíně u Roudnice.

t.jpg

Bady

střední pudl nebo jeho kříženec, kastrovaný pes, nar. 5.1.2014, váha 11,4 kg. Badyho se vzdal jeho páníček, který se rozhodl odejít do zahraničí. Bady byl zvyklý žít venku na zahradě, ale jistě ocení i pelíšek v domě. Je zvyklý na koupání a úpravu srsti. Procházek si příliš neužil, takže mu vodítko při chůzi trochu překáží. Rostl spíš jak dříví v lese, ale za pamlsky se vše jistě rychle naučí. Bude spokojený v rodině s odrostlými dětmi v domku se zahrádkou a přístupem do domu, ale určitě by si zvykl i v bytě. Vrátil se z adopce, protože ho nesnášel pes nové majitelky, který ho opakovaně pokousal. 12.12.2018 prodělal v útulku kastraci. Našel nový domov v Rotteschwillu ve Švýcarsku.

t.jpg

Naťa a Saša

dvě štěňata, fenky středních kříženců labradora, 3 měsíce, narozené 3.10.2018. Naťa našla domov v Aši. Saša se odstěhovala do Krabčic u Roudnice.

t.jpg

Drákula

pes, kříženec, asi 3 měsíce, 5,8 kg. Akční a mazlivé torpédo, které potřebuje teplý pelíšek, hodně lásky a šikovného páníčka, který se bude plně věnovat jeho výchově a socializaci. Odjel bydlet do Břízy u Roudnice.

t.jpg

Ňuf

tento pes byl nalezený u nádraží v Kralupech nad Vltavou bez jakéhokoliv označení. Je to pejsek, kříženec, asi 4 roky starý. Od začátku je ke všem lidem přítulný, klidné povahy a čistotný. Dokonce zvládá i několik základních povelů jako Sedni, Lehni, Dej pac a Místo. Chůze na vodítku mu nedělá problémy a na ostatní pejsky se většinou tváří přátelsky. Není vhodný k domácí drůbeži a potřebuje zajištěnou zahradu, aby neutíkal. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/. Našel domov v Praze ve Stodůlkách.

t.jpg

Darwin

kříženec, pes, narozen 2016, váha 18,6 kg, měří 52 cm. Byl odchycen na okraji Kralup směrem na Nelahozeves. Na krku měl obojek bez označení. Je hodný, kontaktní k lidem. Našel domov v Pardubicích.

t.jpg

Snooky

kříženec staforda, pes, 7 let, 22 kg, 50 cm. Snookyho páníček onemocněl a nemůže se o psa starat, proto ho dal k adopci. Snooky byl zvyklý žít v bytě, kde je čistotný a nemá problém být i sám. Má rád lidi, je kontaktní a dobře si zvyká na nové prostředí. Rád chodí na procházky, na vodítku příliš netahá, jen když ho něco zaujme. Umí za pamlsek povely sedni, lehni, záda, dej pac a popros. Při manipulaci je klidný, i veterinu zvládá v pohodě. S fenkami se snese dobře, ale psy v lásce příliš nemá. Byl vychovávaný jako gaučový mazel. Našel domov ve Ctiněvsi.

t.jpg

Hoblina

kříženec pražského krysaříka, pes, asi 3 roky, 3,5 kg 27 cm. Nalezen v Kralupech. Hoblina chodí dobře na vodítku, v kotci nenaříká, s malou fenkou je kámoš a kocoura jen zvědavě očmuchal. Hledá domov v bytě nebo v domku se zahrádkou. Našel nový domov v Nových Ouholicích.

t.jpg

Orka

menší kříženka, cca 2-3 roky, 27 cm v kohoutku, 5 kg. Odchycena MP Odolena Voda 14.11.2018. Bez čipu, na krku kožený rozkousaný obojek s kovovými listy marihuany. Zprvu je opatrná, pak po seznámení mazlivá a přátelská. Našla nový domov v Praze 9.

t.jpg

Bořek z Bořanovic

pes, boloňský barevný psík, měří 35 cm, váha 6,5 kg, narozen asi 2007. Bořek údajně delší dobu pobíhal po Bořanovicích. Měl zacuchanou delší srst, a hlavně dlouhé chlupy přes zalepená očička. Nechal se vyčesat, vyčistit oči a zastřihnout. Je hodný, zatím trochu nervózní z nového prostředí. V kotci je klidný a na vodítku trochu tahá. Neměl žádné označení. Vrátil se k majiteli.

t.jpg

Olivie

australský ovčák, fena, narozena 10/2015, váha 19 kg, hluchá. Je od majitele, který měl fenku na zahradě a již se jim nehodila do života. Chodí dobře na vodítku, doma je v přítomnosti majitele v klidu, o samotě údajně naříká, na vodítku chodí dobře, má tendenci si majitele sama na procházce hlídat. Vhodná ke druhému psu, podle kterého se může řídit. Nevhodná ke kočkám a malým hospodářským zvířatům, honí je. Našla nový domov v Plzni.

t.jpg

Kim

kříženec zlatého retrívra, pes, narozen 2016, 20 kg a 50 cm. Kim se pohyboval sám bez majitele u řeky v Kralupech v Lobečku, kde se ho ujala paní a zavolala policii. Má lehce zadredovanou srst, nemá žádné označení, k lidem je přátelský a v kotci čistotný. Na vodítku chodí dobře, umí povel sedni, lehni a dej pac. Našel nový domov v Praze 6 – Řepích.

t.jpg

Aron

12letý pes německého ovčáka, který zůstal po zemřelém majiteli. Nenechá si líbit manipulaci, je starý, mrzutý a vynucuje si vše vrčením. Podle slov příbuzných majitele to již ke stáru dělal i původnímu majiteli, který se z toho důvodu bál. Aron byl vzhledem k vysokému věku a komplikované povaze zařazen do virtuální adopce. Bohužel měl řadu chorob, které už ke konci nebyly slučitelné se životem, odešel za duhový most.

t.jpg

Stela

střední kříženka, odchycená ve Veltrusech, kde byla týden v záchytném kotci, aniž by ji někdo sháněl. Měří 35 cm, váží 12 kg, povahou je odrostlé štěně, přátelská. Našla domov na Praze-východ.

t.jpg

Cibulka

střední kříženka, narozena přibližně 2/2016, 15 kg, 38 cm. Nalezena v katastru obce Líbeznice na polní cestě na Měšice. Milá, hodná, zatím trošku vystrašená z útulku. Na vodítku chodí dobře, v kotci je čistotná, dobře se snese se psy i fenami. Auto snáší bez potíží, na ošetření byla hodná a trpělivá. Vrátila se k majitelům.

t.jpg

Marcy

menší kříženka, fena, narozena asi 2014, měří 35 cm, váží 6,7 kg. Byla nalezena v Zeměchách u Kralup. Je to mazlíček a přílipka, na vodítko je nejspíš zvyklá, umí povel sedni. Má značně zanedbanou srst a na krku měla obojek. Čip ani jiné označení nemá. Vrátila se k majitelům.

t.jpg

Šumák

kříženec hrubosrstého jezevčíka, pes. Hodný, mazlivý. Odchycený 12.10. ve Veltrusech. Vrátil se ke svému majiteli z Nelahozevsi, vlastním jménem je to George a je mu 13 let.

t.jpg

Lotty

kříženka, fena, narozena asi v roce 2016, měří 35 cm, váží 7,6 kg. Byla odchycena spolu s Molly a Holly ve Zlosyni, kde se pohybovaly již delší dobu bez majitele. Žádná z nich nejspíš neznala obojek, vodítko, ani žádné podněty, se kterými se běžně naši mazlíčci setkávají na procházkách a v každodenním psím životě. Jejich podoba a stejný věk také asi nebudou zcela náhodné, je pravděpodobné, že mohou být sourozenci. Povahou se však nepatrně liší. Lotty je od počátku nejbázlivější a bude potřebovat hodně pozornosti, lásky a času k tomu, aby získala k lidem důvěru. Je spokojená ve smečce psů, ale lidé ji děsí, bojí se i malých dětí. Nejspíš nemá příliš dobré zkušenosti s těmi dvounohými tvory. V útulku čeká na svého anděla strážného, který jí pomůže stát se sebevědomou psí slečnou. Lotty našla nový domov ve Velkých Přílepech.

t.jpg

Smíšek

pes, kříženec, 14,5 kg, 50 cm, narozen asi 2014. Byl přiveze MP z ulice Rybova. Je to stále smějící se, hodný a kontaktní pejsek. Na ostatní psy se z kotce trochu zlobí. Na vodítku trochu tahá a v kotci je klidný. Našel nový domov v Černošicích.

t.jpg

Dášeňka

fena drsnosrstého foxteriéra, 7 let, 10,1 kg, 38 cm, má problém s chůzí. Přivezla ji MP Kralupy. Je hodná, klidná, při manipulaci s ní nebyly problémy. V třísle má nečitelné a jen částečné tetování (patrně číslice 33). Vrátila se k původní majitelce.

t.jpg

Riky

od majitele, který se dostal do tíživé finanční situace, narozen 10/2017, 8 kg, 35 cm. Zpočátku k cizím rezervovaný, jakmile se přesvědčí, že mu nikdo neublíží, je to společenský mazel. V kotci čistotný, na procházkách je dobře ovladatelný na vodítku, není zvyklý na ostatní psy. V bytě štěká, když je sám, v kotci nemá se samotou u nás problém. V bytě není nečistotný, ani nic nelikviduje. Není kousavý, ošetření proběhlo v pohodě. Našel nový domov v Praze.

t.jpg

Štefi

malá kříženka, 6,8 kg 30 cm, narozena asi 2013. Nalezena v Kralupech, Přemyslova ulice. Je hodná, kontaktní a umí povel sedni. Rychle se učí, je čistotná, dobře chodí na vodítku, vhodná i na psí sporty, baví ji agility. Není uštěkaná, má ráda děti, dobře socializovaná se psy. Video zde: facebook.com/utulek.lesan/videos/292565721339059/. Našla domov v Polepech.

t.jpg

Molly

kříženka, fena, narozena  asi v roce 2016, měří 38 cm, váží  8,3 kg. Byla odchycena spolu s Holly a Lotty ve Zlosyni, kde se pohybovaly již delší dobu bez majitele. Žádná z nich nejspíš neznala obojek, vodítko, ani žádné podněty, se kterými se běžně naši mazlíčci setkávají na procházkách a v každodenním psím životě. Jejich podoba a stejný věk také asi nebudou zcela náhodné, je pravděpodobné, že mohou být sourozenci. Povahou se však nepatrně liší. Molly je nejodvážnější a nejrychleji se začala kontaktovat s ošetřovateli. Poměrně dobře si zvyká na vodítko i na procházky mimo útulek. Je veselá a mazlivá. Časem z ní bude prima parťačka nejen pro svého páníčka, ale i případně pro nového psího kámoše (kastrovaného) či kámošku. Našla domov v Praze 4.

t.jpg

Agáta

kastrovaná fena amstafa, narozená v říjnu v roce 2015. Opakované pobíhala sama okolo zahrádek v ulici Vltavská. Agáta je mazlidlo, občas trochu ustrašená. Byla nejdříve zvyklá žít se svou paničkou v bytě a nyní asi půl roku s jejím synem v domku se zahradou, kde měla druhou psí kamarádku, Když o svou psí společnici přišla, začala díky velmi nízkému oplocení utíkat, protože jí bylo smutno. U nás nemá s lidmi problém, veškerou manipulaci snášela v pohodě, na vodítku chodit umí a ovládá i základní povely. Má ale problém s přivoláním od zvěře, když chytne stopu. Na některé psy v kotcích štěká (nemá ráda psy typu německého ovčáka, ale nepere se s nimi), ale jiných si naopak vůbec nevšímá. V kotci je čistotná. Majitelka se jí zřekla a podepsala souhlas s adopcí. Našla domov v Kladně.

t.jpg

Johny

narodil se 24.10.2010, vlčí špic nebo jeho kříženec, kontaktní, přátelský, má rád děti. Byl zvyklý žít v bytě, v bytě je čistotný, vydrží sám. Je kastrovaný ze zdravotních důvodů (měl zvětšenou prostatu). Má rád procházky, na vodítku mírně tahá, umí sedni a dej pac. Ošetření zvládá v pohodě. Údajně je se psy v pohodě, ale u nás zatím na všechny štěká, ale je tu chvíli a ze všeho je vykulený. Je od starší majitelky, která ho dala do útulku s tím, že už na něj nemá sílu. Našla domov v Kolči.

t.jpg

Trisha

fena křížence nar. 2014, 53 cm. Přišla do útulku ve vysokém stádiu březosti a porodila a vzorně odchovala štěňata, nyní je již k adopci. Trisha je velice hodná, kontaktní a temperamentní fenka. Na vodítku chodí dobře a umí pár základních povelů. V bytě prý nechce být sama, ale v útulku je v kotci čistotná, neštěká, ani nic neničí. Bude jistě spokojená v domku se zahrádkou, případně s přístupem do domu. Také ocení aktivní páníčky, kteří jí poskytnou i dostatek vyžití na procházkách. Fenky nemusí, s pejskem by se asi snesla, ale je to žárlivka. Našla domov v Kolči.

t.jpg

štěňata Trishy

fenky křížence labradora Bianca  (světlá), Zlata (zlatá), Fatima (černá) a pejsek Bublina (bílý s černými monokly) budou k odběru koncem července. Fatima našla domov v Chlumíně, Zlata v Bašti, Bianca v Březiněvsi a pes Bublina ve Zdibech.

t.jpg

Holly

kříženka, fena, narozena asi v roce 2016 měří 33 cm, váží 6,7 kg. Byla odchycena spolu s Molly a Lotty ve Zlosyni, kde se pohybovali již delší dobu bez majitele. Žádná z nich nejspíš neznala obojek, vodítko ani žádné podněty, se kterými se běžně naši mazlíčci setkávají na procházkách a v každodenním psím životě. Jejich podoba a stejný věk také asi nebudou zcela náhodné, je pravděpodobné, že mohou být sourozenci. Povahou se však nepatrně liší. Holly byla v kontaktu s cizími lidmi trochu opatrnější než Molly, ale hned první den se nechala učesat a ostříhat zacuchanou srst. Na vodítku se učí dobře a dnes již zvládá i procházky mimo útulek na vodítku. Ráda si hraje s balónky a hračkami a občas se jí povede i nějakou aportovat. Pokud jí poskytnete dostatek lásky, času a trpělivosti k tomu, aby poznala, že světa kolem ní není třeba se bát, tak vás bude zbožňovat. Našla domov v Praze 5.

t.jpg

Nathan

pes, velký kříženec, narozen asi 12/2017, váha 26 kg, 60 cm. Nathan již delší dobu pobíhal v obci Zlosyň. Je dobře živený. Po chvilce je kontaktní a hravý. Ostatních psů v kotcích si zatím příliš nevšímá. Je to ještě mladé trdlo, které bude potřebovat výcvik a hodně pohybu. Našel domov v Tišicích.

t.jpg

Taminka

MP Kralupy přivezla fenku jorkšíra, přibližně 3 roky stará, našli ji v ulici Ladova, kde se prý toulala dva dny. Momentálně hárá, tak snad se ozve majitel. Čip ani jiné označení pochopitelně nemá. Vrátila se zpět k majitelce.

t.jpg

Texl (Flek)

střední kříženec, pes, 12 kg cca 6 let, nalezen u Otvovic s obojkem na fotce, čip ani jiné označení nemá. Přivezla ho MP Kralupy. Vrátil se zpět k majiteli, vlastním jménem se jmenuje Flek.

t.jpg

Silver

kříženec kokršpaněla, pes, narozen asi 2017, váží 10,4 kg a měří 42 cm. Je to neskutečně hodný a šikovný pejsek. Byl odchycen ve Veltrusích, kde se potuloval spolu se svou parťačkou Šipkou. Evidentně k sobě patří, měli na krku i stejné odblešovací obojky, které bohužel klíšťata totálně ignorovala. Na obou jsme našli více než 40 klíšťat. Navíc má na zadní noze zranění neznámého původu. Je možné, že se cestou zachytil o nějaký drát. Při ošetření, i když nebylo zrovna příjemné, byl hodný a klidný. Na zadní nohu kulhal, ale už je to v pořádku, má seřízlé bříško u prstu této nohy. Silver se bohužel vrátil z adopce, protože nechce být sám v bytě, demoluje. Obratem však našel nový domov v v Očihově u Podbořan na Žatecku.

t.jpg

Ferda

kříženec, pes, 12,5 kg, 47 cm, narozen asi 2016. Byl odchycen v Kralupech u nádraží, kde se potuloval už delší dobu. Je hodný, jen zatím trochu ustrašený z nového prostředí. Byl zablešený, ale nechal se v klidu prohlédnout, odblešit i odčervit. Našel nový domov v Dolanech nad Vltavou.

t.jpg

Polárka

stará kříženka, nalezena v Odoleně Vodě. Našla nový domov.

t.jpg

Odynka

fena bígla, kastrovaná, narozena asi 2010. Odynka byla nalezena ve velmi špatném stavu. Ujala se jí sestra z veteriny, léčila ji a nechala vykastrovat a poté ji umístila k nám. Ódy je zlatíčko, které se nejprve neskutečně bojí, ale jakmile si zvykne na lidi a nové prostředí, tak je z ní mazlíček. V překonání stresu jí hodně pomohli psí kámoši z útulku. Je absolutně nekonfliktní. Ani ve stresu se neožene, nezavrčí, ani jinak nereaguje. Na vodítku už chodí celkem dobře, ale evidentně na něj zvyklá nebyla. Bude šťastná v domku se zahrádkou, s přístupem do domu, a nejlépe ve společnosti dalšího chlupáče. Našla nový domov na Královéhradecku.

t.jpg

Bax

Mladý stafordšírský teriér, pes, byl odchycen v Nerudově ulici u pošty se stahovacím obojkem a tímto druhým "šperkem", obráceným ostny na krk. Bax se k nám chová přátelsky a je vděčný za pozornost. Poznal ho jeho původní majitel (ne ten s ostňákem) a vzal si ho domů.

t.jpg

Tony

pes, kříženec, narozen v r. 2016, 23 kg, 58 cm. Nalezen ve Velvarech. Tony je nekonfliktní, v kotci čistotný a zatím trochu vykulený z nového prostředí. Našel domov ve Velvarech.

t.jpg

Rex

německý ovčák, pes, narozen 10/2013, 36 kg. Byl odchycen ve Velkých Přílepech, na krku má stahovací obojek. Je dobře živený, kontaktní a cvičený. Ostatních psů v kotcích si nevšímá a je čistotný. Rád běhá za balónky. Našel domov v Zlonicích.

t.jpg

Prcek

pražský krysařík, pes, kastrát, 2,4 kg, narozen asi 2015. Prcek byl odchycen v Kralupech. Povahou je typický krysařík, nejprve stresuje, ale pak se na vás přilípne jak klíště. Na čumáčku i po tělíčko má vylysanou srst díky neléčené demodikóze, v útulku jsme ho léčili. Našel domov v České Kamenici.

t.jpg

Haluška

kříženka havanského psíka, fena, narozena přibližně 2016, váha 5 kg. Byla nalezena ve Starých Ouholicích, uvázaná u sloupku na opuštěném pozemku. Haluška je malý závisláček. Má příšerně zanedbanou srst. Nechala si v klidu ostříhat dredy na zadečku, což bylo nutné, aby se mohla vyprázdnit. Měla na sobě kšíry, ale bez označení. Našla domov v Kralupech.

t.jpg

Šipka

fena malého křížence 5,4 kg, 34 cm, narozena asi 2017. Byla odchycena spolu se Šumákem ve Veltrusech. Stejně jako její kámoš Šumák je moc hodná a kontaktní. Zdravotně je na tom mnohem lépe. Pokud je někdo postrádá nebo je znáte, čekají na svého páníčka u nás. Našla domov ve Veltrusech.

t.jpg

Bystrouška

fena malého křížence, narozena cca 1/2017, 32 cm, 5,2 kg. Bystrouška je k cizím lidem zpočátku krátce rezervovaná, ale pokud se ubezpečí, že jí neublíží, tak je z ní mazel a přílipka. V kotci se jí nelíbí, ale v kanceláři je spokojená, klidná a čistotná. Na vodítku chodí dobře. S ostatními zvířaty nemá problém, je vstřícná i k dětem. Našla domov v Praze 9 - Třeboradicích.

t.jpg

Asta

fena německého ovčáka, asi 4letá, nalezená na silnici v Chržíně (o. Mělník). Po veterinárním ošetření bylo shledáno, že má cukrovku a je slepá. Je velice hodná, trpělivá, laskavá, nemá s ošetřením problém. Vrátila se do svého domova.

t.jpg

Murphy

Nar. 8/2017, 60 cm a 33,4 kg, pes, kříženec bernského salašnického psa. Murphy je odrostlé štěndo, které bylo zvyklé žít v domku se zahrádkou spolu s babičkou. Měl volný přístup do domu, ale většinu času trávil na zahradě ve společnosti koček. U nás se zatím rozkoukává, ale dle slov majitelů je k lidem kontaktní, čistotný, několikrát v týdnu byl i v kontaktu s 8letou vnučkou. Jízda autem pro něj nebyla problém, ale není na něj příliš zvyklý. Na důrazné přivolání přijde, umí sedni a na vodítku chodí celkem dobře. Při vítání prý skáče a pro špatně pohybující se babičku to bylo nebezpečné. Bude velmi spokojený v domku se zahrádkou u mladších a aktivních lidí, kteří mu poskytnou zároveň i dostatek procházek, vyžití a výcvik. Za pamlsky se prý učí rychle. Našel nový domov v Libčicích.

t.jpg

Bella

kastrovaná kříženka labradora, fena, narozena 3/2014. Do útulku se dostala od majitele, údajně kvůli šarvátkám s druhou fenou (na sobě však žádné jizvy ani poranění od psa nemá, druhých psů si nevšímá, spíš se jich bojí). Prvních pár dní se všeho a všech bála, ale po intenzivní socializaci začala komunikovat a prozkoumávat okolí. Byla zvyklá žít vevnitř v domě, kde se chovala vzorně. Je čistotná, vydrží sama a nic neničí. Bohužel u ní byla zanedbána socializace, tudíž má obavy z neznámých lidí i prostředí. Při správném přístupu se však na člověka dobře nafixuje a bude zlatíčko. Žila ve společnosti kočky a většího dítěte. Není zvyklá na vodítko, na procházky nikdy nechodila, a tudíž je potřeba ji se vším seznámit. Je to jen otázka času než z ní bude skvělá a sebevědomá fenka, oddaná svému páníčkovi a celé lidské smečce. 31.5.2018 v útulku podstoupila kastraci. 15.6.2018 našla nový domov v Postřižíně.

t.jpg

Azalka

fena středního křížence, 22,4 kg, 50 cm. Byla nalezena 7.6.2018 u Zeměch u Kralup, spolu s jezevčíkem z Olovnice (ten se vrátil domů). Je hodná, psů v kotcích si nevšímá. Umí sedni a na vodítku chodí dobře. Vrátila se do svého domova v Olovnici.

t.jpg

Standa

hladkosrstý foxteriér, pes, kastrovaný, 8 let, 38 cm. Je zpočátku trochu bázlivý, zejména vůči mužům. Standa bude prima parťák pro mladé, aktivní majitele. Má rád společnost lidí, je kontaktní a mazlivý. Jen na určité typy mužů si chvilku zvyká. Uvítá zahradu a vydatné procházky. Na vodítku chodí dobře, v kotci je čistotný. Není vhodný do smečky k jiným psům ani kočkám. Video zde: www.youtube.com/watch?v=3pfP6egl0n4. Našel nový domov v Praze 5.

t.jpg

Lasička

fena bígla, 4 roky, výška 40 cm, 8,4 mg. Byla odebrána pro týrání z nevhodných poměrů, majitelka ji nechala tři měsíce zavřenou v kůlně a odstěhovala se, fena měla k dispozici pouze občas vodu. Je hodná, kontaktní, velmi hladová, psů v kotcích si nevšímá. Bohužel se u ní objevil demodex, který se nám podařilo vyléčit a Lasička u nás nabrala i normální váhu. Odjela do nového domova v České Lípě.

t.jpg

Sušenka

pochází ze skupiny pejsků škrtnutých z jídelního lístku. Sušenka je kudrnatá fenka, 30 cm, 4,4 kg. Velmi temperamentní a trochu nedůvěřivá k lidem, stáří cca 7 měsíců. Ideální pro ni bude ubytování v domě se zahradou, kde je dobrý plot, je vhodná i jako parťák ke druhým psům. V bytě nutno doučit ji čistotě. Mužů a dětí se bojí, spíš důvěřuje ženám. Našla nový domov v Praze 6.

t.jpg

Caro

kastrovaný kříženec labradora a německého ovčáka, pes, narozen cca 12/2013, 64 cm, 31 kg. Do útulku byl přivezen MP Velké Přílepy a byl nalezen s obojkem, který byl spojený s kabelem místo vodítka. Caro je akční sympaťák, který moc rád aportuje, umí povel sedni, místo a přivolání. Hledá stejně akčního páníčka jako je on sám, nejlépe se zkušeností s výcvikem, protože ještě potřebuje pár věcí dopilovat k dokonalosti. Jezdí rád autem a rád plave. Našel nový domov ve Velkých Přílepech. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/

t.jpg

Tery

Moc hodný, vděčný, věrný, vhodný i do bytu, k dětem, starším lidem, ostatním zvířatům, to je Terinek. Jsem Terinek, 12,5 kg, 42 cm, 8 let, ale jsem vitální. Mé paničce jsem byl skvělým parťákem. Odvděčila se mi tak, že se odstěhovala a nechala mě na dvorku, na pospas osudu. Poznal jsem hlad, zimu, kožíšek mi žraly blechy. Neměl jsem koho vítat, s kým se mazlit. Nechápal jsem, co se děje. Za nějakou dobu jsem se dostal do útulku. Nyní čekám v dočasné péči na někoho, kdo mě již nikdy nezradí. Prosím, ať je to brzy. Budu Vám stále za patami, jsem věrný a vděčný, na své lidi se fixuji. Vždy vás přivítám s tlamkou od ucha k uchu, dostanete i pusinku :-) Rád se mazlím, ukážu bříško a prosím o hlazení. Zároveň si vás i ohlídám. Doma se chovám krásně, neničím, hygienu dodržuji, jsem poslušný. Na vodítku umím. V autě jsem hodný. Krmit mě může i dítě. Zprvu jsem se bál manipulace, ale rychle jsem zjistil, že mi nic nehrozí. Můžete mě nosit, koupat, česat, utírat tlapky, apod. Psy a feny všech velikostí snesu, nyní mám čtyři dočasné kamarády. Zvykl bych si i na jiná zvířata, nevadí mi ani kočky. Domov hledám v bytě nebo v domku, ale pouze uvnitř jako mazlík (ne kotec, bouda, celé dny sám na zahradě, apod.). Mohu i ke starším lidem, dětem. Jsem kastrovaný, čipovaný, odčervený, odblešený, očkovaný. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/. Tery přešel do dočasné v Sadské u Poděbrad, kde se pak umístil do nového domova.

t.jpg

Pifík

kříženec německého ovčáka, pes, 70 cm, 37 kg, narozen asi 6/2011. Byl nalezen v Kralupech nad Vltavou, sídliště Hůrka. Je kontaktní, temperamentní, umí povel sedni a lehni. Na krku měl stahovací obojek. Má čip, který však není registrován v žádném z registrů. Pifík je prima kámoš, který si velice dobře zvyká na lidi i nové prostředí. Ostatních psů v kotcích si nevšímá a v kotci se snaží být čistotný. Je pozorný, nic mu neunikne. Bude dobrým hlídačem a strach nažene už jen svou velikostí. Hledá páníčka s domkem a se zahradou, který mu poskytne také procházky a výcvik. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/. Našel nový domov ve Zlončicích.

t.jpg

Brundibár

střední kříženec, narozen 2010, čistotný, poměrně klidný. Majitelka zemřela, pes se chvíli toulal po Kralupech a pak byl odchycen MP. Brunďa je pohodový, vděčný a nenáročný parťák, vhodný i pro starší, pohybově nenáročné majitele. Našel nový domov v Černošicích.

t.jpg

Tramp

pětiletý jezevčičí klučina, kterého údajně nalezl pán v Kralupech. Na krku měl odblešovací obojek. Venku se chová samostatně jako většina jezevčíků, ale na přivolání radostně přiběhne, hned se vzdává a nechá si drbat bříško. Když vidí vodítko, tak nadšením štěká a je to pro něj pokyn k procházce. V kotci se mu vůbec nelíbí. Nejspíš byl zvyklý v bytě, je čistotný. Bude prima kámoš i pro staršího, aktivního majitele. Video zde: www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/218562221310012-chcete-je/. Našel nový domov v Aši.

t.jpg

Stan

Stan je bratr Sušenky (Sushi), pocházejí ze skupiny pejsků škrtnutých z jídelního lístku. Je to malý hladkosrstý pejsek křížence teriéra s dlouhýma nohama, 40 cm a 7,5 kg. Velmi hravý a běhací, vhodný pro sportovně založené lidi, cca 7 měsíců starý. Našel nový domov v Praze 9 – Vysočanech.

t.jpg

Ješek

kříženec, pes, narozen asi 3/2015, váží 21 kg a měří 50 cm. Je to veselý a kontaktní pes, dobře chodí na vodítku. Za pamlsek umí sedni a chvilku ho baví i a porty. 29.3.2018 byl v podvečerních hodinách nalezen ve Vojtěchově, u rybníku Stříbrník, okres Mělník. Našel nový domov v Roztokách u Prahy.

t.jpg

Follow

kříženec jezevčíka, pes, 12,2 kg, 39 cm, asi 1 rok starý, odchycen v Kralupech. Je milý, kontaktní, všude nás doprovází, samota v kotci mu vadí. Našel nový domov v Kralupech.

t.jpg

Kraken

byl nalezen na Strachově u cvičáku, pes křížence labradora velkého vzrůstu, asi 1 rok starý. Vrátil se ke svým majitelům do Kralup.

t.jpg

Alina

byla nalezena ve Velkých Přílepech, má obojek s nečitelným telefonem. Je klidná, hodná, poslušná a kontaktní. Měří 42 cm a váží 10,9 kg. Vrátila se ke svým majitelům do Statenic.

t.jpg

Bubu

kříženec většího vzrůstu s delší srstí, pes, narozen v r. 2005. K lidem byl důvěřivý, absoloval bez problémů procházky s venčiteli, díky úporné separační úzkosti a neurologickým problémům byl neumístitelný. Jeho statečné psí srdce dotlouklo 24.4.2018, po rekordních 9 letech v našem útulku.

t.jpg

Bobík

Tohle zablešené, unudlané, vyhublé psí stvořeníčko na pokraji smrti nám přivezla Městská policie Veltrusy s tím, že ho odchytli u kruhového objezdu ve Veltrusech. Hned první den jsme navštívili veterinu. Prognóza nebyla zrovna růžová. Rozsáhlá dermatitida z alergie na blechy, velké vyčerpání, zánět dásní, očí, šelest na srdci atd. Hned při první návštěvě mu vytrhli i zkažený zub. Dostal tabletu na odblešení, kapky do očí a na cestu pár injekcí. Další dva dny mu ještě moc nechutnalo, a tak jsme ho krmili každou hodinu z ruky. Je to velice vzorný pacient a veškeré ošetření zvládá bez náhubku. Dnes už běhá vesele po útulku a rychle se zotavuje. Je hodný, klidný, čistotný a pěkně chodí na vodítku. Našel domov v Dolanech.

t.jpg

Ben

narozen asi 2014, váží 28 kg a měří 63 cm. Bylo zjištěno, že se jmenuje vlastním jménem Ben a byl zvyklý žít venku, proto jsme mu původní jméno Norman dodatečně změnili. Jeho původní majitel je nedohledatelný. Beník je velice kontaktní pes, nemá problém ani s cizími lidmi. Při ošetření u veterináře je klidný, dobře si zvykl na náhubek a v autě se choval vzorně. Na procházkách mírně tahá, ale při dobrém vedení je i dobře ovladatelný a k ostatním kolemjdoucím psům se nechová nijak agresivně, spíš je zvědavý. Našel domov v Bašti.

t.jpg

Kulich

asi rok a půl starý kříženec, takové trochu nevycválané odrostlé štěndo. Dobře chodí na vodítku a umí povel Sedni. V kotci je čistotný, ale nebyl na něj zvyklý. Zpočátku byl trochu ustrašený, odmítal první dny i potravu. Dnes už baští dobře a postupně si na vše zvyká. Potřebuje víc času na aklimatizaci v novém prostředí a vnímavého, klidného, ale důsledného pána. Našel domov v Aši.

t.jpg

Azalka

Nalezena v Nové Vsi, stará asi 1,5 roku, 50 cm a 17,5 kg. Je hodná, mazlivá, na vodítku trochu tahá. Vrátila se zpět k majitelům z Nové Vsi.

t.jpg

Arty

kříženec kokršpaněla, výška 39 cm, necelých 10 kg, odrostlejší štěně, asi 1/2roční, ještě čůrá jako holka. Mírná, mazlivá, submisivnější povaha. Veselé štěndo, se psy nekonfliktní, koček si nevšímá. Doma při častém venčení čistotný, občas se mu ještě podaří loužička, o samotě chvíli naříká. Na zahradě se zabaví, neutíká, ale spíše má rád společnost člověka a cpe se domů. Údajně nalezen uvázán v lese pod hřbitovem. Našel nový domov u Karlových Varů.

t.jpg

Heřmánek

pejsek křížence, 6 týdnů. Přivezla ho MP. Normální, hravé a zdravé štěně. Co si z něj kdo vychová, bude mít. Našel nový domov v Brně.

t.jpg

Rozinka

Nový nález, fena menšího křížence, asi rok stará, zatím se bojí. Nechá se opatrně pohladit, nechá se sebou manipulovat, ale je vyklepaná. Nemá žádné označení. Vrátila se zpět k majiteli.

t.jpg

Largo

pes, německý ovčák. Jsou mu asi 3 roky, je pěkně hubený a zanedbaný. Váží 25,5 kg. Je hodný, kontaktní, jen na psy v kotcích občas štěká. Nechal se prohlédnout a vyčesat. Našel nový domov u Roudnice.

t.jpg

Laňka

fena malého křížence, odchycena 30.1. v Roztokách u Prahy. Dovezla ji MP. Výška 28 cm, 4 kg a stáří přibližně 2/2017. Je to éro, je milá, hravá, mazlivá a na vodítku je klidná. V kotci se snaží být čistotná. Našla nový domov v Krkonoších.

t.jpg

Kim (dříve Drákula)

pes, malý kříženec, asi 2-3 roky, 6,7 kg, 34 cm. Hodný, klidný, trochu ustrašený, ale bez kousání. Manipulace s ním zatím v pohodě. Byl odchycen na sjezdu z dálnice. Našel nový domov v Praze.

t.jpg

Ben (dříve Ješek)

pes bígla, odchycen 30.1. ve Velkých Přílepech. Dovezla ho MP. Měří 38 cm, je přátelský a milý. Na vodítku chodí dobře, ostatních psů v kotcích si nevšímá. Majitelka ho našla u nás na stránkách, vrátil se domů do Velkých Přílep. Ve skutečnosti se jmenuje Ben, je mu 13 let.

t.jpg

Snížek

kříženec labradora, odchycen 17.1. 2018 v Bašti bez obojku a čipu. Má panický strach z mužů. Narozen 3/2017, váha 17,2 kg, výška 50 cm. Kontaktní k lidem, psů si nevšímá, vhodný k výcviku. Našel domov v Praze.

t.jpg

Cibulka

střední kříženka, byla údajně nalezena v Kralupech v Přemyslově ulici. Narozena asi 7/2017, váží 16,6 kg a měří 43 cm. Je klidná a kontaktní. Na vodítku chodí dobře, v kotci se chová vzorně. Našla domov v Libčicích.

t.jpg

Rex

pes, kříženec ridgebacka mladistvého vzhledu, pobíhal po Kralupech. Vrátil se k majiteli z Libčic.

t.jpg

Aša

asi 4měsíční fena středního křížence, odchycena v Kralupech. Je bez jakéhokoliv označení. Milé, kontaktní štěndo, zprvu trošku bázlivé, ale jakmile se přesvědčí, že mu nic nehrozí, je to mazel. Našla domov v okolí Prahy.

t.jpg

Archie

německý ovčák, pes narozen 5/2015. Byl dán do útulku poté, co majitele odvezli do nemocnice, odkud se již nevrátí. Archie byl zvyklý žít v domku se zahrádkou. Na vodítku chodí dobře, zvládá přivolání, do kotce chodí také bez problémů a je čistotný. Rád běhá za balónky. Je velice učenlivý, ideální adept pro výcvik. Má rád společnost lidí. Na ostatní psy v kotcích štěká, ale nechá se odvolat. Našel domov na letišti v Praze – Ruzyni, projde výcvikem a budete se tam s ním setkávat, když někam poletíte a on bude bdít nad vaší bezpečností.

t.jpg

Kent

střední kříženec, pes narozen 7/2017, váží 17,3 kg, měří 40 cm. Kenta k nám přivezli z Veltrus. Nemá žádné označení. Je to ještě trochu neohrabané a nedomazlené stvoření, které má dojem, že je čivava, co se vejde paničce do klína. Hledá domov nejlépe v domku se zahrádkou a páníčky, kteří mu poskytnou dostatek vyžití, mazlení a výchovu. Našel domov v Letech u Prahy.

t.jpg

Brita

Je to už téměř rok, kdy u vrat útulku zastavilo auto a v kufru seděla velice zubožená fenka křížence ovčáka. Byla vyhublá a měla ošklivě vylysanou srst s boláky. Pán, který ji přivezl nám řekl, že ji potkal v Kralupech a když na ní zavolal, tak sama naskočila do auta. Z auta se jí však příliš nechtělo a z kotce na nás nejprve pouštěla hrůzu. Za pár dní si však zvykla a nechala se ošetřit. Byla zjištěna zanedbaná streptokoková infekce kůže, která se po naštěstí již po přeléčení nevrátila. Fenka dostala jméno Brita. Je to asi čtyřletá psí dáma, která má ráda společnost lidí, ale společnost ostatních zvířat příliš neakceptuje. Je však výbornou hlídačkou, a proto pro ni hledáme páníčka, který jí poskytne domov u domku se zahradou. Umí přivolání a povel sedni a místo, ale určitě se naučí i další psí kousky. Ráda běhá za balónky. Našla domov na Kladensku.