Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paštička nd

Dobrý den,                                                                             19. 4. 2013

Zuzanka (v útulku Paštička) se má u nás výborně. Na začátku "bydlela" u nás v bytě, kde nakonec místo svého pelíšku obývala s námi postel a strašně se jí to líbilo. Nebo "bydlela" i u babičky, takže "boudu má opravdu velkou".

Sem tam bylo i pár loužiček, ale poměrně rychle se naučila dát najevo, že chce jít ven. Moc se jí líbil i sníh a dostat ji pak dovnitř byl opravdu nelehký úkol.

Při první koupeli, která se jí mimo jiné velmi zamlouvala, místo vysušení v ručníku zvolila sprint v peřinách a nás čekalo sušení všeho možného, jen ne Zuzanky.

Když pak kromě svých hraček, které vzaly za své velmi brzy, začala okusovat i nábytek (to v tom lepším případě), okousala telefon, roztrhala několik ponožek a dokonala to překousaným satelitním kabelem, tak to už bylo opravdu na trošku výchovné lekce.

Venku potom začala vyhledávat tvrdé kořeny od stromků, dřevěný plot nese také stopy jejích zoubků a ani tvrdé plastové hračky její řádění nevydržely, tak jsme doufali, že už jí brzy vylezou nové zoubky, což se nakonec povedlo.

Mezitím si stihla udělat i nedovolenou vycházku po okolní ulici a strašně se jí líbilo, že jsme ji tři naháněli. Začali jsme tedy s lehkým výcvikem typu sedni, zůstaň, dej pac apod. a úspěchy se pomalu, ale jistě dostavují.

Jelikož je ještě vlastně štěnátko, tak se snažíme ji tak nějak omlouvat. Ale určitě z ní nakonec bude velmi rozumná "dáma", která bude nejen náš hlídač, ale i čtyřnohý přítel.