Jdi na obsah Jdi na menu
 


Šavi nd

 Dobrý den,                                                                                20. 2. 2013

     
minulý rok, před Vánoci, jsme si od Vás přivezli nového člena rodiny - Šaviho. Jméno jsme si trochu upravili ze Šavi na Ševy. :)

Jednoho pejska už jsme měli a tak trochu jsme o druhém i uvažovali.  A když jsme pak Ševyho viděli u Vás v útulku při předávání vánočních dárků, bylo rozhodnuto. Ještě jsme ale museli zkusit, co na něj bude říkat naše psí slečna Dafy. Na útulku při prvním setkání to vypadalo nadějně a tak už nám nic nebránilo v tom, abychom si Ševýka odvezli do nového domova.

Stále jsme sice měli trochu strach, jestli si na sebe hafani zvyknou, ale každým dnem to bylo lepší a lepší. Dafy se  Ševyho ze začátku občas trochu bála a byla hodně ostražitá, ale postupem času se otrkala. Teď už jsou spolu naprosto v pohodě. Hrají si spolu, okusují se, olizují a kradou si navzájem hračky. :)

Na zahradě lítají jak divoši a tak i Dafynka díky tomu shodila nějaké to kilčo, co měla trochu navíc. Pravda je, že občas jeden druhého zlobí, ale když se to vezme kolem a kolem, tak už jeden bez druhého nedají ani ránu. :) Ševy si parádně zvyknul i na dalšího člena rodiny a tím je kočka Julča. :)

U Ševyho jsme ze začátku narazili na jednu "zajímavost". Prvních pár dní se bál schodů - vyhýbal se jim obloukem. Zjistili jsme, že to nejspíš nezná a neumí po nich chodit. Když zkusil jít poprvé do druhého patra v domě, tak mu to trvalo skoro půl hodiny. Teď už ale po schodech lítá jak střela. :)

Také jsme zjistili, že naprosto zbožňuje plyšové hračky - nebo spíš jejich rozkousávání a preparovaní výplně (uvidíte na fotkách. :))

Co se týče chování, je Ševy velký mazel. Strašně rád se rozvaluje na zádech a nechá se drbat na břiše. Dafynka ho naučila pár lumpáren, jako je brakování odpadkového koše a olizovaní špinavého nádobí při nandávání do myčky. :D

S psíky chodíme také pravidelně na cvičak. Se Ševym od začátku trénujeme především povel ke mě, který moc neuměl. Ještě to není uplně ono, ale doma poslechne už perfektně, na zahradě už mu to také docela jde, ale při procházce ještě nic moc, protože má vždycky spoustu práce okolo, takže zatím chodí na vodítku ( na kterém chodí moc dobře). Byli jsme ale na cvičáku pochváleni, že děláme pokroky, takže věříme, že se všechno časem naučíme. :)

Jsme opravdu moc rádi, že jsme si Šavyho vzali a že se s ním můžeme podělit o domov. Je to skvělý pes a všichni jsme si ho zamilovali (i Dafynka).

Tímto bychom Vám rádi poděkovali nejen za Ševyho, ale myslím, že i za všechny pejsky, kteří díky Vaší práci a odhodlání našli nové domovy a milující páníčky.

Zdraví

rodina Nejedlých