Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tim2 nd

 Dobrý den,                                                                                  18. 2. 2013

v odpovědi na Váš e-mail bych Vás rád informoval o současném životě a stavu psíka, kterého jsme si z kralupského útulku pro psy Lesan před již téměř rokem přivezli. Přesně tedy 13. 4. 2012.

V průběhu času, kdy jsme s paní Kolkovou vyřizovali patřičné formality, má manželka mezitím korumpovala osazenstvo Vašeho útulku různými pamlsky. Určitě dobře, protože při nástupu do auta byl uvnitř pan pes Tim jako první. Ze začátku jízdy sledoval krajinu. Po cca 5 minutách se uložil na klín manželky, která s ním seděla na zadních sedadlech a usnul. Po příjezdu do cíle byl ale venku z auta jako první. Po několikanásobném označkování nového území před domem se dožadoval vstupu do něj jako by tam již přebýval delší dobu a vzdálil se jen na okamžik. Rituál se značkováním proběhl během dvou oběhnutých koleček i na zahrádce. Po vstupu do obytných částí domu zkontroloval všechny vhodné prostory a místa pro svůj odpočinek (křesla, sedačku, postele) a po této pro něj zřejmě vysilující činnosti přijal se zjevnými díky malé občerstvení.

V dalším týdnu jsme s ním zašli k lékaři. Pan doktor mu odstranil zubní kámen a  vytrhl jeden zub. Pod narkózou. O eventuální plastice patra jsme se dohodli, že by ji řešil v případě nějakých potíží. Žádné nemá. Ťukám na dřevo. Stejný názor má pan doktor i na jeho oči.

Při první cestě do Prahy napochodoval do výtahu v paneláku jako by mu to tam patřilo. V bytě absolutně bez problémů (zase ťukám).

Jeho všední dny a sváteční jsou si dost podobné. Hodně spánku. Někdy dost hlasitého. Několikrát za den kontrola kuchyňské linky. Mezi parádní čísla patří převrhnutí koše a jeho vykrámování v noci.

Stravování - většinou psí konzerva s těstovinami nebo rýží. Když zapomenu koupit, tak má granule s vajíčkem. Jinak různé pochoutky, tyčky a taky to, co vyžebrá. Na to je tedy kanon, spolu s asistencí při vaření.

Venku bez problémů.

Věříme, že je v naší společnosti tak rád, jako my jsme v jeho.

Z dosavadních společně strávených chvil: k lidem, zejména k dětem, přátelský. Velice rád cestuje. K ostatním psíkům nekonfliktní. Určitě žil v bytě. Když prší, o vycházku má zájem pramalý.

Neříkáme mu Tim, říkáme mu Dick. Není na něm vidět, že by mu to nějak vadilo. On je totiž v naší domácnosti čtvrtý kokr tohoto jména. Jenom ještě pro úplnost - Dička třetího jsme uspali 10. 4. 2012. Tedy pár dní před dnem našeho seznámení s Timem/Dickem.

Fotografii posílám jenom tu, co mám v mobilu. Je na ní ve svém televizním křesle při své poměrně časté činnosti. S fotografiemi se budu snažit být pilnější.

Budete-li mít zájem Tima/Dicka vidět, můžeme se domluvit a přijedeme do Kralup. Druhá možnost je přes léto, kdy jsme většinou v Dřínově, kde byste ho mohli vidět v domácím prostředí jako hostitele.