Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tonda nd

                                                                                                       11. 3. 2013    

 V květnu loňského roku jsme přišly o věrného psího kamaráda. Doma bylo strašné pusto, pes nám scházel víc a víc. Tak jsme začaly chodit do útulku venčit pejsky.
 
Jednoho dne jsme se na internetu zahleděly na fotku Tondy. Hned druhý den jsme ho v útulku navštívily, měl se k nám, jako bychom k sobě patřili odjakživa. Byl veselý, když jsme přišly a smutný, když jsme odcházely. Netrvalo dlouho a mohly jsme si ho vzít k nám domů.
 
Rychle se u nás zabydlel a zvykl si na nové jméno Max. Již v prvních dnech se plně ujal role hlídače a hlídal si svůj nový domov. Mezi prvními zvládnutými povely bylo i aportování, které si velmi oblíbil. Max rád běhá po zahradě a vše kouše. Je to velký skokan. Rád chodí za psími kamarády na cvičák a vybírá si ke hře spíše velké psy. Rychle se učí, ale chůzi na vodítku musíme ještě pilovat.

Až na jeden útěk, který naštěstí skončil dobře, je to pohodový, věrný pes. Jsme rády, že ho máme!
 
Zdravíme všechny lidi, kteří se starají o pejsky ve zdejším útulku, děkujeme jim za péči o své svěřence. Téměř každý den otevíráme stránky útulku, abychom se dozvěděly o osudu dalších pejsků, kteří se sem z jakýchkoliv důvodů dostali. Jsme šťastné, když další pejsci najdou nový domov. Brzy přijdeme s Maxíkem na návštěvu. Uvidíte, jak vyrostl.
 
Monika, Eva a Hana