Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vont a Flek nd


Dobrý den,                                                                                       1. 6. 2013

ráda bych napsala něco o našich pejscích od Vás z útulku.

Nejprve jsme si vzali Vontíka, psíka, kterého někdo v mrazu přivázal v děčínském okresu a vy jste se ho ujali, aby se lépe našel páníček. Vontík se nám na fotce hned zalíbil a nemohli jsme se dočkat, až si pro něj přijedeme. Den nastal a my si přijeli. Vont nás moc nepřivítal, byl plachý, ale jak se rozkoukal lítal jak tryskomyš, přesně podle popisu :) První týden byl naprosto úžasný, hodný, čistotný. Po týdnu začal zlobit, no zlobit, začal štěkat na lidi, psy a vyjíždět na ně. Prali jsme se s tím. Já jelikož jsem tak trochu plašan, jsem nevěděla, co a jak a byla jsem už tak zoufalá, že jsem kontaktovala i pana Desenského, který mi moc pomohl v pochopení duše psa.

Vont ještě vyjíždí, je dominantní, ale už víme, jak na něj. Zklidňuje se. Máme ho moc rádi a on nás. Vítání s ním nemá konce, skáče až na hlavu. Je šikovný na povely jako sedni, lehni, popros, pac, místo. Venku je to horší, na přivolání zatím nepřichází, co se dá dělat, je na vodítku. Ale my to vytrénujeme! Má se dobře, baští, je čistotný a má rád svého kámoše Fleka..

Něco o Flekovi: Jeli jsme k vám na návštěvu jen tak že vyvenčíme nějakého chlupáčka. No a měli jste tam Karkulku se štěnátky, které někdo přes noc uvázal u útulku. Pohled Fleka nikdy nezapomenu. Jakoby říkal, vem si mě, jsem tvůj a budu hodný :) A tak jsme se šli projít a zvažovali tu odpovědnost za dva psíky atd. No a nakonec jsme si Fleka vzali.

Nelitujeme. Je to úžasné štěndo. Hodně spí, nechce se mu venčit, když je mokro. :) Je klidný, zatím trénujeme čůrání a kakání. Občas to ještě provede doma, ale nedostane. Stačí jen otráveně říct: Ale no tak, Fleku, a on ví, že se to nedělá. Je chytrý, milý. Není vítací, ale na to máme dostatečně Vontíka. O venčení si říct neumí, spíše přijde a sedí a smutně kouká a to je ten moment, už jsme to vypilovali :) Ve svých 3 měsících krásně poslechne na ke mně a sedni. Je to zlatíčko.

A tak si tu žijeme s pejsky a kočičkami a je nám všem fajn. Kočičky olizují pejsky a obráceně, zkrátka pohoda. Posílám i nějaké fotky.

A Vám děkujeme za vše!

Kvalita fotek nic moc, je to jen z obyčejného mobilu.

Zdraví Vontovi - Flekovi  z Kladna