Jdi na obsah Jdi na menu
 


Našli domov 2014

Našli domov 2014

 

zvířata umístěná v roce 2013 najdete zde

 

Rumíček

kříženec teriéra, pes, narozen přibližně v roce 2013, váží 11 kg, 48 cm. Do útulku byl přivezen MP. Rumíček je veselý, hravý a s ostatními psy je v pohodě. Na vodítku chodí dobře. Je vhodný do bytu i na zahradu. Našel nový domov v Dolních Beřkovicích.

Mona

kříženka německého ovčáka a rotvajlera, fena, narozena přibližně v roce 2012, 61 cm, 38 kg. Mona byla do útulku přivezena MP. Je klidná, přátelská, kontaktní k lidem, psů si zatím nevšímá. Umí sedni a lehni, na vodítku chodí dobře. Vhodná do domku se zahradou. Našla nový domov v Nelahozevsi.

Smetánek

kříženec pražského krysaříka a čivavy, pes, narozen přibližně v 10/2014. Smetánek byl nalezen v ulici E. Beneše v Kralupech nad Vltavou. Je to milé a hravé štěndo. V dospělosti bude malého vzrůstu. Našel nový domov v Kralupech.

Marty

kříženec jezevčíka, pes, narozen přibližně 3/2001, 29 cm, 7 kg. Marty byl nalezen ve velmi špatném stavu v obci Všestudy, údajně bylo viděno auto, ze kterého psa někdo vyhodil. Po příjmu byl ihned odvezen k veterináři, který konstatoval, že Marty je anemický. 2 dny byl na infuzích a dostal antibiotika. Dnes je již na tom lépe. Marty je hodný, klidný, čistotný, ostatních psů si nevšímá a při ošetření spolupracuje. Našel nový domov v Postřižíně.

Natálka

štěně, fenka, kříženka knírače, asi 3 měsíce. Nalezena v Kralupech. Je veselé, vyrovnané povahy, zdravá, prostě štěndo jak má být. Našla nový domov v Rumburku.

Agnes

kříženka ovčáka, fena, narozena přibližně v 10/2013, 62 cm, 31 kg. Agnes byla nalezena v obci Veltrusy. Je milá, kontaktní a na vodítku chodí dobře. Čeká jí vyšetření a rentgen u veterináře, jelikož pokulhává na zadní běhy. Agnes absolvovala rentgenové vyšetření kvůli zadním nohám. Bylo zjištěno staré zranění pánve, které už je ovšem zacelené, ale špatný srůst v pánevní kosti Agnes působí obtíže se zadní nohou. Našla nový domov v Loděnici u Berouna.

Koky

bišonek, kastrovaný pes, narozen 22.9.2004, 25 cm, 3,6 kg. Koki byl do útulku přivezen po zemřelé majitelce. Na svůj věk je to velmi čiperný psí kamarád. Je milý, kontaktní, se psy nemá problém a na vodítku chodí dobře. Zdravotně je na tom dobře. Vhodný do bytu. Našel nový domov u Kladna.

Andy

jorkšírský teriér, pes, 10 let. Hodný, mazel, pohodář k lidem i ke psům. Majitel mu zemřel a dědicové ho přijeli utratit na veterinu, odkud se dostal k nám. Našel nový domov v Praze 10 - Vršovicích.

Endy

kříženec čivavy, pes, narozen přibližně v roce 2005, 28 cm a 3,1 kg. Endy byl nalezen v Holubicích, měl na krku obojek se známkou. Údajný majitel byl dohledán, ale ten tvrdí, že pes jeho není a známka mu byla odcizena. Endy je milý, kontaktní a vhodný do bytu. Vrátil se zpět k majiteli do Kozince.

Eliška

kříženka pudla, fena, narozena přibližně v 2/2014, 40 cm, 8,2 kg. Eliška byla do útulku přivezena majitelkou, která nemá čas na její výchovu a údajně Eliška neumí být doma sama. Eliška je kontaktní a milé štěně. Je zvyklá žít v domě i na zahradě. Nemá ráda kočky, se psy je kamarádka. Vyrůstala v prostředí s dětmi. Úpravu srsti a ošetření zvládá dobře. Našla domov ve Velkém Přítočně.

Woody

kříženec, pes, narozen přibližně v 9/2014. Woody byl nalezen v Kralupech nad Vltavou. Je milý, kontaktní a velmi hravý. Umí sedni. Našel domov v Praze 13.

Tango

kříženec, pes, narozen přibližně v 4/2014. Tango byl přivezen z obce Veltrusy. Je to milé, přátelské a velmi hravé štěndo. Našel domov ve Křivousech.

Bobeš

kříženec kokra, 42 cm, 12,9 kg, pes, narozen v roce 2006. Bobeš se k nám do útulku dostal po zemřelém majiteli. Je zvyklý žít venku. Je klidný, hodný, při krmení si hlídá potravu. Na vodítku umí chodit. Není vhodný k dětem, už má spíš rád svůj klid. Byl by ideální např. ke starším lidem na zahrádku, kde si občas přijde pro pomazlení. Není hlídací. Našel domov ve Smečně.

Žeryk

kříženec, pes, středního vzrůstu, 2 roky. Do útulku byl přivezen spolu s Jessií a Flekem. Našel domov v Kralupech.

Tracy

5 let, 61 cm v kohoutku, kříženka německého ovčáka, milá, hodná, klidná, závislačka, čistotná v bytě. Potřebuje kotec nebo být s páníčkem v bytě, samotné je jí na zahradě smutno, kvůli tomu se vrátila z adopce. Našla domov v Zeměchách.

Sněhurka

malá kříženka, fena, narozena přibližně v 10/2014. Sněhurka byla nalezena schoulená v trnitém křoví v Kralupech nad Vltavou. Našla domov v Kralupech nad Vltavou.

Scooby

kříženec, pes, narozen v 4/2013, 26 kg, 58 cm. Scooby byl do útulku přivezen majitelkou. Je temperamentní, s ostatními psy nemá problém, ve smečce je submisivní a byl zvyklý žít v bytě spolu s kočkou. Je čistotný, na vodítku mírně tahá, umí základní povely a miluje vodu. Scooby hledá aktivního majitele, který mu dopřeje dostatek pohybu a výcvik. Našel domov ve Zvoleněvsi.

Terezka

kříženka maltézského psíka, fena, narozena v roce 2000, 36 cm, 5,2 kg. Do útulku byla přivezena MP společně s Maruškou. Obě fenečky byly nalezené v Kralupech nad Vltavou u čističky odpadních vod. Terezka je ze začátku velmi opatrná, ale po chvilce je z ní kamarádka. Do útulku byla přijata ve velmi zbědovaném stavu, byla hodně zablešená a srst měla jeden velký dred. Prošla úpravou srsti a vyšetřením u veterináře. Našla domov v České Lípě.

Lenny

kříženec, pes, narozen přibližně v 9/2011, 13 kg, 43 cm. Lenny byl do útulku přivezen MP, neměl žádné označení. Zpočátku je rezervovaný, ale za vlídné slovo a pohlazení je kamarád. S námi se velmi rád se mazlí, chodí dobře na vodítku, v kotci je čistotný, v kotci si ostatních psů nevšímá. V útulku byl vykastrován. Našel nový domov ve Chvatěrubech.

Ben

kříženec pudla, pes, narozen přibližně 2/2005, 41 cm, 11,5 kg. Ben byl přivezen ze záchranné stanice v Hovorčovicích, kde marně čekal více než rok na domov. Je mazlivý, ale manipulaci moc nemusí, na vodítku chodí dobře, v kotci je čistotný, doma též, s ostatními psy nemá problém, kromě hlídání si žrádla, kočky mu nevadí, ignoruje je. Vhodný k domku se zahradou. Není vhodný k dětem. V levém oku má zákal, hůř na něj vidí. Na procházkách se vás bude držet, na zavolání přiběhne a radostně při tom vrtí ocáskem. Zvládá povely sedni, zůstaň, čekej a ke mně, doma pak na povel "místo" odchází do nejbližšího pelíšku. Pokud máte cvičeného psa, bude po něm kopírovat. Jízdu autem i vlakem zvládá dobře. Našel nový domov na Vsetínsku.

Aisha

kříženka, fena, narozena přibližně v roce 2012, 44 cm, 16 kg. Aisha byla do útulku přivezena MP, nalezena u Barev a laků v Kralupech nad Vltavou. Čip ani žádné jiné označení nemá. Je moc milá, přátelská, klidná a se psy nemá problém. V útulku se skamarádila s Lennym, se kterým ráda dovádí. Našla nový domov v Kladně.

Molly

kříženka, fena, narozena přibližně v 6/2014. Molly byla do útulku přivezena MP, nalezena u pekárny v Lobečku v Kralupech nad Vltavou. Je milá, kontaktní a velmi hravá. Našla nový domov v Praze.

Azor

německý ovčák, pes, narozen přibližně v 9/2009, 74 cm, 42,5 kg. Azor byl do útulku přivezen MP, nalezen v Zeměchách. K lidem je kontaktní, na vodítku mírně tahá a základní povely zvládá. Vrátil se zpět k majiteli do Pcher.

Maruška

kříženka, fena, narozena přibližně v roce 2011, 35 cm, 5 kg. Do útulku byla přivezena MP společně s Terezkou. Obě fenky byly nalezené v Kralupech nad Vltavou u čističky odpadních vod. Maruška je nejprve rezervovaná, ale po chvilce je z ní kamarádka. Se psy nemá problém. Čeká jí úprava srsti, jelikož se k nám dostala ve velmi zbědovaném stavu. Našla domov v Osluchově.

Rex

kříženec, pes, narozen v 9/2013, 52 cm. Do útulku byl přivezen majitelem z rodinných důvodů. Rex je hodný, milý, kontaktní a hravý. Byl zvyklý žít na zahradě s přístupem i do domu. Vyrůstal v prostředí, kde bylo dítě a dvě kočky. Se psy je v pohodě, umí sedni a ošetření zvládá bez problémů. Našel domov v Kralupech.

Dorotka

malinká kříženka knírače, fena, narozena přibližně v roce 2012, 27 cm, 2,5 kg. Do útulku byla přivezena z obce Veltrusy. Dorotka je milá, přátelská slečna. Na vodítku chodí dobře, se psy nemá problém a v kotci je čistotná. Našla domov v Mukařově.

Jonatán

kříženec, pes, narozen asi 3/2013, váha 10 kg. Jonatán byl odchycen v Kralupech nad Vltavou. Na krku má látkový obojek, je hodně zanedbaný, vodítko nejspíš nezná. K cizím lidem je zpočátku nedůvěřivý, ale pokud začne důvěřovat, je z něj mazel. Ostatních psů si nevšímá a raději se jim vyhýbá. Na útulku je krátce a věříme, že až si u nás zvykne a upravíme ho, tak z něj bude fešák a zlatíčko. Má rád děti, je to laskavé a neagresivní zvíře. Na videu už si vyšlapuje vesele na vodítku, kterého se zpočátku bál a tuhnul strachy. Našel domov v Praze 5 - Řeporyjích.

Žoly

jorkšírský teriér nebo jeho kříženec, pes, narozen přibližně v 9/2011, 3,5 kg, 30 cm. Žoly byl do útulku přivezen MP, byl nalezený v Růžovém údolí v Kralupech. Je to malý pohodář, vhodný do bytu. Na vodítku chodí dobře a k ostatním psům je kamarádský. Našel nový domov v Kamenném Mostě.

Kvíčala

kříženka labradora, fena, narozena přibližně v 4/2014. Do útulku byla přivezena MP. Měla na sobě obojek i vodítko. Čip ani jiné označení nemá. Kvíčala je milá, přátelská, hravá a velmi aktivní. Našla nový domov v Kladně.

Lola

kříženka bígla, fena, narozena přibližně v 12/2013, 6,4 kg, 32 cm. Lola byla do útulku přivezena MP. Je to milá, kontaktní a velmi mazlivá mladá slečna. Vhodná do bytu i na zahrádku. Na vodítku chodí dobře a se psy je kamarádka. Našla nový domov v Rumburku.

Čiko

menší kříženec, pes, narozen přibližně v roce 2012, 31 cm, 13,7 kg. Do útulku byl přivezen nálezkyní, která prý viděla vozidlo, ze kterého byl vyhozen. Je milý, kontaktní, na vodítku se mu zatím nechce moc chodit, ale to ho jistě brzy naučíme. Našel nový domov v Dřínově.

Bára

fenka anglického kokršpaněla, je od staré paní, která už se jí nemohla věnovat. Fenka je velmi klidná, přátelská, pohodová k lidem i ke psům, je jí 6 let. Je zvyklá v bytě, čistotná. V autě je v pohodě. Našla nový domov v Kolči.

Artuš

kříženec velkého knírače nebo českého fouska, pes, narozen přibližně v roce 2012, 70 cm, 32 kg. Do útulku ho přivezla nálezkyně, která ho našla v obci Ctiněves u Roudnice nad Labem. Tetování ani čip nemá, měl pouze červený obojek. Je milý, kontaktní k lidem, hravý, se psy je v pohodě. Umí sedni a přijde na přivolání. V kotci je čistotný, je velmi šikovný a nedělá mu problém otevírat dveře. Našel nový domov v Praze 8.

Dan

rottweiler, pes, narozen 17. 9. 2008, měří 67 cm. Dan byl do útulku přivezen po smrti majitele. Z počátku je bázlivý, pak velmi milý a kontaktní. Je vhodný do domku se zahradou. Našel nový domov v Kralupech.

Šňupka

menší kříženec, pes, narozen přibližně v 1/2013, 30 cm, 10,9 kg. Do útulku byl přivezen MP. Přišel velmi zablešený. Z počátku je rezervovaný, ale po chvilce je z něho velký kamarád. Je milý, kontaktní, hravý a na vodítku chodí dobře. Našel nový domov v Domašicích na Lounsku spolu s Dárečkem.

Felix

jorkšírský teriér, pes, narozen přibližně v 5/2004, 25 cm, váha 2,3 kg. Do útulku byl přivezen z Roztok u Prahy. Byl přijat ve velmi zbědovaném stavu, ihned jsme s ním jeli k veterináři, kde mu byl nasazen Noroclav a Prednison. Felix je milý, klidný, vhodný ke starším lidem. Špatná srst vznikla patrně avitaminózou a možná i nepéčí o srst s alergií na blechy, po dobré stravě a koupelích se viditelně lepší. Prednison už dávno neužívá, měl ho jen v počátku, kdy se škrábal a zanesl si do nohy infekci. Už má nohu v pořádku a nic ho nesvědí a začíná se osrsťovat. Našel nový domov v Horoměřicích.

Clariss

bílý švýcarský ovčák s PP, fena, narozena 2. 3. 2007, 70 cm, 36,5 kg. Do útulku byla dána majitelkou z důvodu nesnášenlivosti ve smečce. K lidem je mazlivá, kontaktní, adaptabilní, na kotec je zvyklá, ale určitě by byla vhodná i do bytu a ocenila by blízkost majitele a chovala se tam čistotně. Má základní výcvik, ráda plave, s přivoláním venku nemá problém, hlídá si páníčka. Podle slov majitelky se bojí střelby, rachejtlí apod. Není vhodná pro soužití ve smečce s ostatními psy, napadá je, i když na povel okamžitě přestane a je od nich hladce odvolatelná, nelze ji s druhými psy nechat o samotě. Děti jí nevadí, ale nijak jejich společnost sama nevyhledává. Video zde. Našla nový domov v Pelhřimově.

Cliff

zlatý retrívr, pes, narozen přibližně v roce 2008, 64 cm, 39,9 kg. Do útulku byl přivezen z obce Veltrusy. Čip ani jiné označení neměl, pouze polostahovací obojek. Cliff je hodný, milý, kontaktní, ale trochu líný. Umí sedni, dej pac a za míčky dokonce i popobíhá. Na levé zadní noze má černé zabarvení ve tvaru kolečka. Našel nový domov v Praze 10.

Amigo

kříženec border kolie, pes, narozen přibližně v 4/2014, nyní 28 cm, 5 kg. Zachráněn z množírny u Bruntálu, kde celou smečku chtěli utratit. Našel nový domov v Praze 9.

Ajax

kříženec border kolie, pes, narozen přibližně v 4/2014, nyní 28 cm, 4,6 kg. Zachráněn z množírny u Bruntálu, kde celou smečku chtěli utratit. Našel nový domov v Obříství.

Flája

kříženka border kolie, fena, narozena přibližně v 6/2013, 40 cm, 9,2 kg. Byla přivezena z z množírny u Bruntálu, kde jí hrozilo utracení. Je kontaktní k lidem, se psy se snáší dobře, je hravá, chůzi na vodítku zvládá dobře. Našla nový domov v Brandýse nad Labem.

Berta

německý ovčák, fena, 66 cm, 35 kg, narozena přibližně 4/2009. Do útulku byla přivezena MP společně se svou psí kamarádkou Gerdou, údajně je někdo vyhodil z auta a uvázal v Kralupech u gymnázia. Je milá, kontaktní k lidem, na vodítku mírně tahá, umí sedni a dej pac. Našla nový domov ve Lhotce u Mělníka.

Aram

kříženec border kolie, pes, narozen přibližně v 4/2014, nyní 29 cm, 5,4 kg. Zachráněn z množírny u Bruntálu, kde celou smečku chtěli utratit. Našel nový domov u Vyškova.

Tečka

kříženka maďarského ohaře, fena, narozena 15.3.2014, 10 kg, nyní 37 cm. Do útulku byla přivezena majitelem s Tondou a Šipkou. Tečka je milá, hravá a mazlivá. Našla nový domov v Úholičkách.

Tonda

kříženec maďarského ohaře, pes, narozen 15.3.2014, 10 kg, nyní 38 cm. Do útulku byl přivezen majitelem s Šipkou a Tečkou. Tonda je milý, hravý a mazlivý. Našel nový domov v Otvovicích.

Tyrl

kříženec, pes, 56 cm, narozen v roce 2011. Tyrl byl přivezen ze záchranné stanice v Hovorčovicích, kde žil od útlého věku spolu se svým sourozencem Sultánem. Dosud se ho zde nepodařilo umístit k novým majitelům, a tak jsme mu dali šanci v Kralupech. Naučili jsme ho již chůzi na vodítku, učí se přivolání a celkově základní poslušnosti. K lidem je kontaktní, vhodný do domku se zahradou. Je zvyklý na kotec a boudu. Tyrl je oproti svému dvojčeti více sebevědomý. Našel nový domov v Aši.

Fixy

kříženec border kolie, pes, narozen přibližně v 1/2012, 44 cm, 11,3 kg. Do útulku byl přivezen z bruntálské množírny, kde mu hrozilo utracení. Fixy je zpočátku opratrný, ale stačí mu chvilka a je z něho velký kamarád. Je kontaktní, milý, mazlivý, na vodítku chodí dobře. Našel nový domov v Lužci nad Vltavou.

Sultán

kříženec, pes, 62 cm, narozen v roce 2011. Sultán byl přivezen ze záchranné stanice v Hovorčovicích, kde žil od útlého věku spolu se svým sourozencem Tyrlem. Dosud se ho zde nepodařilo umístit k novým majitelům, a tak jsme mu dali šanci v Kralupech. Již umí chůzi na vodítku a pracujeme na výcviku jeho přivolání a celkově základní poslušnosti. K lidem je kontaktní, vhodný do domku se zahradou. Je zvyklý na kotec a boudu. Našel nový domov v okresu Brno-venkov.

Ginger

kříženka border kolie, fena, 2 roky, 10 kg, 40 cm. Do útulku byla přivezena z množírny u Bruntálu, kde jí hrozilo utracení. Zpočátku je rezervovaná, ale po chvilce je z ní přítulná kamarádka, je klidná, milá, mazlivá. Našla nový domov ve Veltrusech.

Šipka

kříženka maďarského ohaře, fena, narozena 15.3.2014, 10 kg, nyní 37 cm. Do útulku byla přivezena majitelem s Tondou a Tečkou. Šipka je milá, hravá a mazlivá. Našla nový domov v Libčicích nad Vltavou.

Havranka

kříženka knírače, fena, narozena přibližně v 4/2008, 50 cm, 15 kg. Do útulku byla přivezena MÚ Mšeno, byla nalezena 25.4. ve Vojtěchově, ale nikdo se o ni ani po 2 týdnech jejího pobytu v záchytném kotci nehlásil. Je klidná, vyrovnaná, milá, mazlivá, kontaktní, se psy nemá problém, je zvyklá v bytě, chová se v něm vzorně. Byla kastrovaná v útulku ze zdravotních důvodů a byl jí odstraněn nádor z mléčné žlázy, který se, bohužel, ukázal po histologii jako zhoubný. Přesto se stal zázrak a našla se dobrá duše, která jí dala šanci na dožití a Havranka dostala nový domov ve Starých Ouholicích.

Judy

kříženka, fena, narozena přibližně v 1/2014, 30 cm, 5 kg. Do útulku byla přivezena MP. Judy je obrovský mazlíček, je klidná, hodná a kontaktní. V dospělosti bude střední velikosti. Našla nový domov v Brně.

Dáreček

kříženec teriéra nebo briarda, 33 cm, 8,6 kg, pes, stáří do roka. Do útulku byl přivezen MP. Z počátku byl nedůvěřivý, ale během vteřiny se z něho stal velký kamarád. Je velmi temperamentní, hravý, k lidem kontaktní, s ostatními psy nemá problém. Našel nový domov na Lounsku.

Rosemary

tetovaná fena jorkšíra, nalezena 27.5. v Kralupech, směrem na Lešany. Má silný zubní kámen a měla hodně klíšťat, kterých jsme ji zbavili. Podle tetovacího čísla bylo zjištěno, že se jedná o fenu Rosemary, narozenou 2008. Vrátila se zpět k majitelce.

Ketynka

tříletá fenka křížence jezevčíka, které její majitel - závislý bezdomovec, způsobil tříštivou zlomeninu zadní nohy. Věc byla zachycena na video, policie ji kvalifikovala jako trestný čin týrání psa na veřejném prostranství a Ketynka skončila na ošetření u dr. Pochobradského a ještě v noci u nás. V neděli večer prodělala složitou operaci, držte jí palce, aby její tělo přijalo voperovanou destičku a dobře se hojila, zatím je to zlatíčko a zvládá vše výborně. Fotky z operace zde. Našla nový domov v Hořovicích.

Kometa

kříženka, fena, narozena přibližně v 3/2014. V dospělosti malého až středního vzrůstu. Je milá, kontaktní, hravá a velmi přítulná. Našla nový domov v Odoleně Vodě.

Bianka

19. 4. jsme našli ráno před útulkem uvázanou tuto zbědovanou starou fenku křížence labradora, která je velmi špatném zdravotním stavu. Raději ani nebudeme komentovat, co si o majitelích, či lidech zodpovědných za tohoto psa myslíme. Pokud víte, čí fenka je, prosím, pošlete nám info. 20.4. se Bianka podrobila lékařské prohlídce u MVDr. Pochobradského, byla jí odebrána krev a provedeno sonografické vyšetření. Pravděpodobně není tak stará, jak vypadá, ale je ve zbědovaném stavu, hodně vyhublá. Dostala kapky na oční zánět, byla odblešená a poté se bude léčit kožní zánět veterinárním šamponem, který vznikl v důsledku zapaření, nepéči o srst, i díky blechám. Počkáme na vyšetření krve, jestli nemá cukrovku, či jiný problém a pak nasadíme vhodnou léčbu a dietu. Bianka je patrně kastrovaná, na břiše má jizvu, odpovídající tomuto zákroku. Dnes již byla v pořádku, projevovala radost i během ošetřování veterinářem, je to mimořádně laskavé a kontaktní zvíře. Našla nový domov u Roudnice nad Labem.

Gerda

německý ovčák, fena, 63 cm, 33 kg, narozena přibližně 4/2011. Do útulku byla přivezena MP společně se svou psí kamarádkou Bertou, údajně je někdo vyhodil z auta a uvázal v Kralupech u gymnázia. Gerda je milá, kontaktní k lidem, na vodítku chodí dobře, útulkového kocoura si nevšímá, umí sedni. Našla nový domov v Máslovicích.

Ricky

kříženec, pes, narozen v r. 2008, 63 cm. Rickymu zemřel majitel, a proto se dostal k nám do útulku. Ricky je milý, kontaktní k lidem, byl zvyklý žít venku na zahradě, v noci přespával v baráku. Psy moc nemusí, zvládá přivolání na povel rukou, s dětmi je v pohodě, miluje vodu a rád plave. V kotci je čistotný. Našel nový domov v Zeměchách u Kralup.

Elza

mladá fena německého ovčáka, narozena přibližně 1/2011, 59 cm, 30,6 kg. Od majitelky. Je trošku plachá, potřebuje trpělivého člověka, který by se jí věnoval. Není vhodná do smečky, psy i feny ze strachu napadá. I ona konečně našla nový domov.

Jurášek

west highland white terrier bez PP (westík), pes, narozen v 9/2013. Je po zemřelé majitelce. Je hodný, kontaktní k lidem a nemá problém s ostatními psy. Našel nový domov v Čáslavi.

Takeshi

shiba-inu bez PP, pes, narozen v 11/2013. Je po zemřelé majitelce. V dospělosti bude středního vzrůstu. Je mazlivý, hravý a s ostatními psy nemá problém. Našel nový domov v Nelahozevsi.

Sněhurka

akita-inu bez PP, fena, narozena v 12/2013. Panička jí náhle zemřela. V dospělosti bude většího vzrůstu. Vhodná na zahradu. Je to mazlivé a hravé štěndo, avšak nepříliš přátelské k ostatním psům. Našla nový domov v Kyšicích.

Agáta

německý ovčák, fena, narozena přibližně v roce 2008, 57 cm, 30 kg. Agáta byla přivezena ze záchranné stanice v Hovorčovicích, kde se dlouho nedařilo jí najít domov. Je kontaktní k lidem, na vodítku mírně tahá, umí sedni za pamlsek, je klidnější povahy. Na psy v kotcích není agresivní, ráda si hraje s Rickym. Vhodná do domku se zahradou. Zjistili jsme, že bohužel špatně slyší, ale orientuje se podle povelů rukou. Je vhodná i ke staršímu člověku. Našla nový domov v Čimelicích. Doufáme, že bude v pohodě se zdejšími domácími zvířaty.

Elmo

1,5 roční pes německého ovčáka, 57 cm v kohoutku. Majitel ho ponechal v opuštěném domě svému osudu. Po příchodu byl vyděšený, ale brzy se rozkoukal, začal hlídat a mazlit se. Je vhodný k výcviku, není vhodný k ostatním psům, kočkám, ani domácímu zvířectvu. Má mimořádnou smůlu na majitele, z útulku si ho adoptovala před asi 8 měsíci Monika V. z Kralup, (s trvalým bydlištěm v Praze) která nyní psa uvázala u útulku a ujela. Před tím volala s tím, že psa chce vrátit, že ho nezvládá a že se stěhuje, nemůže za něj zaplatit poplatek, ale chtěla od nás nové štěně, které si prý "vychová". Pak se v domluvený čas již neozvala a situaci vyřešila tímto podlým způsobem, kdy psa uvázala k plotu útulku a když za ní personál vyběhl, ještě gestikulovala neslušnými gesty na rozloučenou. Našel nový domov v Brandýse nad Labem. Snad bude mít do třetice štěstí!

Rusty

kříženec německého ovčáka, pes, narozen přibližně 11/2013, 12,5 kg, 45 cm. Rusty byl nalezen v obci Předboj. Je to mladý, temperamentní rošťák. Vhodný k výcviku. Našel nový domov v Chlumíně u Vojkovic.

Alf

kříženec, pes, narozen asi v roce 2011, 39 cm, 8,1 kg. Alf pobíhal spolu se svým kamarádem Tomem v Přemyslově ulici v Kralupech. Na vodítku mírně tahá, k ostatním psům je kamarádský, k lidem je z počátku rezervovaný, ale po chvíli je mazel. Je vhodný do bytu i domku se zahrádkou. Našel nový domov v Ostravě.

Ringo

kříženec, pes, stáří cca 2 roky, 43 cm. Ringo je temperamentní, kontaktní k lidem, ani se psy nemá žádné potíže, vhodný i dětem. Přišel do útulku s deformovanou nohou, patrně po staré zlomenině, která mu zprvu nevadila, ale situace se zhoršila a Ringo prodělal pro rozsáhlý zánět v kosti 21. 1. 2014 vysokou amputaci. Je vhodný do smečky k nekonfliktním psům, je to milý, mazlivý, temperamentní, bude vděčným parťákem. Našel nový domov v Libušíně.

Kačenka

kříženka knírače, fena, narozena 1/2008, 47 cm, 27 kg. Kačenka je od majitelky, která se o ni ze zdravotních důvodů nemůže nadále starat. Byla zvyklá žít v domku se zahradou, kde měla přístup do domu i ven. Na vodítku chodí dobře, umí sedni a lehni. Je milá, kontaktní a ráda si hraje. Našla nový domov v Kralupech.

Sir

kříženec, pes, cca 13-15 let, 52 cm. Do útulku ho přivezla MP. Sir téměř nevidí, má zelený zákal v pravém i levém oku, špatně slyší. Vhodně by bylo umístění tam, kde by měl svůj klid, smyslové handicapy ho činí nejistým a ostatní pejsci by ho znejisťovali. Našel nový domov ve Zlosyni.

Emilka

pitbulka nebo její kříženka, kastrovaná fena, 3 roky. Zpočátku rezervovaná, po chvíli opatrně přijde na pamlsek, pak po seznámení mazlivá. Na vodítku trochu tahá, umí sedni, dej pac, lehni, zůstaň. V bytě čistotná, vydrží sama. Není vhodná k dětem, fenám, psy snáší. Není vhodná ke kočkám, ani k jiným domácím zvířatům. Vody se bojí, sama od sebe nejde plavat. Jízdu autem snáší v pohodě. Majitelka ji dala do útulku, protože odjela pracovat do Velké Británie, kde jsou tato plemena zakázaná. Našla nový domov v Praze 9.

Tom

kříženec pinče, pes, narozen cca 1/2012, 35 cm, 5,3 kg. Tom byl nalezen v Přemyslově ulici společně se svým kamarádem Alfem. K lidem je důvěřivý, rád se mazlí, na vodítku chodí dobře, v kotci je čistotný. Vhodný do bytu. Našel domov ve Chvatěrubech.

Django

německý ovčák, pes, narozen přibližně 1/2012, 64 cm, 35 kg. Byl nalezen poblíž hřbitova. Čip ani jiné označení neměl. Projevovaly se u něj příznaky neurologické poruchy, léčba však nezabírala a vyšetření pod narkozou, na které byl objednaný, se nedožil a zemřel 22. 2.

Sára

kříženka, fena, stáří 10 měsíců, 36 cm. Je to štěně Karkulky od mladé majitelky z Libčic, která ji už nechce. Fena byla nalezena vyhozená u útulku z auta, které jsme viděli, majitelka, kterou jsme dohledali, protože fena je čipovaná, tvrdila, že někomu utekla, kdo ji hlídal a že si pro ni přijede, ale pak přestala zvedat telefon a jen poslala SMS, že už ji nechce. Našla nový domov v Dřetovicích.

Brok

drsnosrstý jezevčík bez PP, pes, stáří cca 3 roky. Brokovi zemřel majitel, a proto se dostal k nám do útulku. Je milý, kontaktní k lidem, na vodítku chodí dobře. Ostatních psů si nevšímá, zajímají ho hlavně stopy. Učíme ho přivolání, hlavně odvolání ze stopy a další poslušnost. Při veterinárním ošetření i koupání s ním nebyly problémy. Našel domov v Miřejovicích.

Danny

kříženec, pes, narozen 2/2013, 36 cm, 8,1 kg. Danny se k nám do útulku dostal od majitele ze sociálních důvodů. Je milý, kontaktní, vhodný do smečky, má rád děti, chodí bez problémů na vodítku, bude spokojenější na zahradě. Našel domov ve Veltrusech.

Hoblina

pes, patrně střední kříženec, štěně, asi 4 - 5 týdnů. Přinesla ho k nám holčička i s jeho bráškou Bublinou, že je údajně našla v krabici na zastávce. Již jsme je naučili žrát samostatně. Našel domov ve Zvoleněvsi.

Ketty

německý ovčák, fena, stáří cca 3 roky, 25,3 kg. Do útulku byla přivezena MP, kteří jí našli v ulici U Hřbitova v Kralupech nad Vltavou. Kety je milá, kontaktní, klidná, na vodítku chodí dobře, má výcvik (umí sedni, lehni, odložení a dej pac). Vhodná do domku se zahrádkou. Našla domov v Praze 10.

Jessie

krásná fena německého ovčáka, stáří 5 let, 55 cm. Majitele ji našli jako odrostlejší štěně. Přivedli ji k nám do útulku, nemohli si ji dál nechat. Je čistotná, byla zvyklá žít v domku se zahrádkou s možností vstupu do domu. Vadí jí stísněné prostory, nikdy si nezvykla na boudu a nezaleze ani pod stůl. Na vodítku chodí dobře, má zvládnutý základní výcvik. Společnost fenek příliš nemusí, ale se psy je kamarádka. Není vhodná k dalšímu domácímu zvířectvu (slepice, kachny), s kočkami do styku nepřišla. Je vhodná na výcvik, šikovná, nechá se bez potíží vyčesat. V útulku prošla základním výcvikem a socializací se psy. Má výborné přivolání, a to i od zvěře, je schopna bez problémů s výcvikáři a ošetřovateli chodit na volno. Do boudy už také leze, stačilo jí tam párkrát hodit pamlsky až dozadu. Ale je fakt, že je to bouda ze které vidí přímo ven a má velký otvor. Obrany ji nezajímají, ale poslušnost jí jde moc dobře. S dětmi útulkářů a výcvikářů nemá žádný problém. Našla domov v Chlumci nad Cidlinou.

Bublina

pes, patrně střední kříženec, štěně, asi 4 - 5 týdnů. Přinesla ho k nám holčička i s jeho bráškou Hoblinou, že je údajně našla v krabici na zastávce. Již jsme je naučili žrát samostatně. Našla domov v Praze 4.

Sandy

kříženka, fena, narozena v roce 2004, 36 cm, 7 kg, kastrovaná. Sandy se k nám do útulku dostala po smrti své majitelky. Je energická, milá, mazlivá, na vodítku chodí dobře. Vhodná k dětem i ke starším lidem. Sandy čeká úprava srsti. Našla domov v Roudnici nad Labem.

Bady

stafordšírský teriér, pes, 23 kg, přijat v roce 2011 jako 12letý. Bady byl sice starší pán, ale pořád ještě plný života. Byl zvyklý žít v bytě, byl čistotný, klidný a pohodář. Absolvoval u nás magnetoterapii a Dornovu metodu, operaci prasklého kolenního vazu, léčbu se srdcem, které ho též na konci zradilo. Začal se dusit a už mu nebylo jiné pomoci, než mu milosrdně usnadnit odchod. Prožil u nás neuvěřitelných 3,5 roku od doby, kdy přišel ve věku 11 let od svého majitele. Absolvoval operaci prasklého kolenního vazu, měl trávicí problémy, kt. jsme řešili dietou po celou dobu jeho pobytu zde, měl potíže se srdcem. Za celou dobu jeho pobytu zde o něj neprojevil zájem ani jeden zájemce, přesto, že to byla úžasná povaha. Vy, kdo jste ho znali a podporovali, myslete na to, jaký to byl úžasný pes, aby jeho duše pokojně odešla na lepší místa. Jestli jste ho podporovali virtuálně, dejte vědět, na jakého psa máme převést vaše peníze, pokud budou chodit dál, děkujeme za umožnění jeho důstojného dožití u nás. Zemřel 27. 1. 2014

Apollo

bordeauxská doga, pes, stáří cca 3-4 roky. Do útulku ho přivedl majitel z důvodu stěhování. Apollo byl zvyklý žít v bytě spolu s dětmi. Předtím vyrůstal na zahradě společně se psy malého vzrůstu. Je hodný, kontaktní, na vodítku chodí dobře, čistotný. Vhodný do domku se zahradou. Našel nový domov ve Středočeském kraji.

Dorotka

kříženka teriéra, fena, narozena 4/2013 (cca 9 měsíců), 4,1 kg. Byla nalezena 5 km od Mělníka směr Kralupy. Dorotka je zpočátku nedůvěřivá a lehce bázlivá. Po chvilce je z ní přílipka a mazel. Společnost ostatních psů jí nevadí, na vodítko není zvyklá, ale to se brzy naučí. V kotci je čistotná, vhodná do bytu i pro začátečníky. Našla nový domov v Praze 4.

Viky

malá kříženka 1- 2 roky, 6,3 kg. Byla odchycena MP v Kralupech n. Vlt. pod hřbitovem. Viky se zde pohybovala asi dva dny a byla viděna i v blízkosti útulku. Je možné, že se jí páníček tímto způsobem zbavil a Viky ho zde neúnavně vyhlížela a hledala. Zpočátku byla bázlivá a nechtěla se nechat chytit. V útulku je již v pohodě a jeví se spíš jako závisláček. V kotci je čistotná. Našla nový domov v Libčicích.

Gucci

maltézský psík, pes, stáří do jednoho roka, 28 cm, 6,3 kg. Je milý, energický, hravý, kontaktní, je to zdravé štěndo, jak má být. Potřebuje ale naučit čistotě a zbavit se separační úzkosti, o samotě má tendenci ničit, ale se druhým štěnětem v kotci je v klidu a v pohodě, byl by vhodný do psí společnosti. Našel nový domov v Kralupech.

Bára

německý ovčák, fena, stáří 8 let, 60 cm, 24 kg, tetovaná. Barunka byla do útulku přivezena majitelem. Je milá, kontaktní a byla zvyklá žít na zahradě. Umí pár základních povelů. Na vodítku mírně tahá. Výborně hlídá, je čistotná, zvyklá venku, pobyt v kotci jí nedělá problém. Nehodí se do smečky. Přišla hodně vyhublá, ale spravuje se. Našla domov v Zaječicích u Hořovic.

Vesna

roční kříženka labradora, původně byla v děčínském útulku. Měla frakturu zadní nohy, ale po operaci je v pořádku, běhá, skáče, že se musí hodně krotit. Potřebuje opatrně nabrat svalstvo a nepřehánět se zátěží a hlavně neztloustnout. První vteřinu je při kontaktu malinko opatrná, ale za piškot se jí roztáhne tlamička od ucha k uchu a je vaše. Nemusí jen některé typy můžů,. Na majitele bude velice zafixovaná. Potřebuje rodinu nebo někoho, s kým bude sdílet domácnost a nebude izolovoná na zahradě, jinak se snaží dostat se k lidem. Pokud bude nechána o samotě, je nutné jí zabezpečit, bude chtít za vámi. Ráda si hraje, miluje drbání bříška a s některými pejsky si také umí hrát. Je velice vnímavá a učenlivá, umí základní povely a jak si zvykne, díky své závislosti na majiteli může chodit bez vodítka a pánečka si hlídá. Zvládne jí i odrostlé, rozumné dítě. Našla domov u Jindřichova Hradce.

Pepin

kříženec labradora, pes, narozen 8/2013 (cca 4 měsíce), 8,8 kg. Do útulku byl přivezen MP. Je to mazlivé a hravé štěně. V dospělosti bude většího vzrůstu. Vhodný do domku se zahradou. Vrátil se k majiteli do Kralup. Později se ocitl opět u nás v útulku a majitel už se neukázal, našel proto nový a lepší domov v Kralupech.

Largo

kříženec, pes, stáří cca 1-2 roky, 66 cm. Largo byl nalezen ve Veltrusech poblíž kláštera. Je milý, kontaktní k lidem, umí základní povely. Přijde i venku na přivolání, je mazlivý, čistotný, laskavý, temperamentní, vhodný pro výcvik. V útulku reaguje velmi vstřícně na výcvik, který mu poskytují členové KK Bášť. Je vhodný i do smečky a k dětem, i když vzhledem k jeho temperamentu raději ne k úplně malým, aby je neporazil. Našel domov v Obříství.