Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2012

Našli domov v roce 2012

Umístěné psy v roce 2011 najdete zde.

Amanda

štěně menšího až středního křížence, fenka. Našla domov v Berouně.

Arny

německý ovčák, pes, 8 let. Stejně jako Dita, Rocky 2 a Rambo se dostal do útulku po smrti majitele. Podobně jako Dita (s kterou byl v kotci) je opatrný, ale a chodí i mimo kotec a okukuje okolí. Jeho věrná družka Dita uhynula a plachý Arny zůstal sám, stále se bojící lidí. Arny se domova nikdy nedočkal. Zemřel na srdeční selhání.

Arýsek

kř. jezevčík, pes, 6 let, 36 cm. Na útulek ho spolu se Zuzankou přivezli příbuzní majitelky, která je dlouhodobě nemocná a péči již nezvládá. Arýsek má pár kilo na vrch a velice by potřeboval nejen úpravu srsti, ale rozumného a aktivního pánička, který mu pomůže se nadváhy zbavit. Stále sleduje Zuzanku a co udělá, to udělá taky. Arýsek už sám chodí z kotce, vyžaduje mazlení, ale nevtíravým způsobem a nehne se na krok od ošetřovatele. Pokud je venku sám, prozkoumává útulek a ostatních psů si nevšímá. Není uštěkaný a budí dojem rozvážného a klidného čtyřnožce. Bude prima parťák i pro starší aktivní lidi, kteří dokáží odolat jeho prosebným očím u stolu. Je čistotný. Našel domov v Berouně.

Flavia

tetovaná fena afgána, narozena 15. 6. 2009. Fena vystoupila v Kralupech na nádraží z vlaku. Její majitelka ji ze zdravotních důvodů darovala paní, která má zrušený telefon. Fena je velmi vyhublá a zatím nežere. Informovali jsme i chovatele. Fena se vrátila ke své bývalé majitelce z Prahy.

Šavi

pes, 1 rok, dle majitelky kříženec švýcarského ovčáka. Temperamentní, vhodný k výcviku, kontaktní, hodný k lidem. Šavy byl zvyklý žít na zahradě ve společnosti menšího psího kamaráda. Na útulku však k ostatním psům není příliš přátelský. Je hravý a zvyklý i na společnost menších dětí. Pro volný pohyb na zahradě bez dozoru majitele je nutné kvalitní oplocení pozemku. Šavy je velice šikovný pes, pro kterého pletivo není žádnou překážkou. Pro Šavyho hledáme zodpovědného majitele, který se bude plně věnovat jeho výcviku. Našel domov v Bášti u Kladna.

Marley

pes, kříženec jezevčíka, stáří asi 1 rok. Na útulek byl přivezen MP. Marley nemá žádné označení. Je to kontaktní, přátelský a klidný kamarád. Na vodítku netahá. Na útulku se zatím rozkoukává. Brzy dodáme více info. Našel domov v Praze 5, ve Stodůlkách.

Pája

kříženec menšího vzrůstu 35 cm, pes, asi 3 roky. Do útulku přišel se smečkou Čudla, Týnka a Ema. Zprvu byl trochá bázlivý, ale přijde se sám pomazlit a nechá se sebou manipulovat. Jiných psů se zpočátku trochu bojí, ale po chvíli je s nimi kámoš. Byl zvyklý žít na zahradě, ale vzhledem k jeho velikosti a typu srsti bude potřebovat i možnost být v chladných měsících doma v pelíšku nebo zateplenou či vytápěnou boudu.  Pája, stejně jako ostatní ze smečky, udělal velké pokroky. Občas se přijde za námi pomazlit i do maringotky. Vycházky na vodítku s námi zvládá v pohodě, s cizími lidmi si stále není jistý. Také on absolvoval dvě akce, Voříškiádu v Bášti a Sen zvířat v Praze. Bohužel nenašel toho svého pravého páníčka na Snu zvířat a vrátil se zpět k nám. Cestu autem zvládl bez větších potíží, přestože to zatím není jeho oblíbená aktivita. Hledáme pro něho páníčka, který si najde dostatek času a trpělivosti na to, aby se Pája v novém prostředí dobře aklimatizoval. Uvidíte, že se vám vaše snaha stokrát vrátí zpět. Našel domov v Kralupech.

Ron (Kim)

pes, kříženec, stáří rok a půl. Nalezen v Roztokách u Prahy, je čipovaný. Číslo čipu: 203108000000490. Je to veselý, kontaktní pes. Původní majitel již psa nechce, jedná se o bezdomovce. Sdělil nám jeho původní jméno - Ron, je to prý velmi hodný pes. Našel domov ve Starých Ouholicích.

Bára

kříženec jezevčíka, fena, stáří cca 2-3 roky. Milá, kontaktní, na útulku běhá s naší smečkou. Na vodítko malinko tahá. Našla domov v Praze 6.

Zuzanka

fena jezevčíka, 6 let, 29 cm, která byla do útulku přivezena spolu s Arýskem příbuznými majitelky, která je dlouhodobě nemocná. Je hodná. Nechá se pohladit, vyskočí na klín. Po pár dnech je za Zuzanky mazlíček a věrňák. Neohroženě prozkoumává všechna zákoutí útulku a ostatních psích kámošů v kotci si nevšímá. Nejraději se předhání s Arýskem o pozornost ošetřovatelů a s přehledem vítězí. Je klidné a vyrovnané povahy, na útulku vůbec neštěká, vhodná do bytu a ke starším lidem. Našla domov ve Vodochodech.

Belinda

střední kříženka německého ovčáka, asi 2 roky, 51 cm. Hodná, temperamentní, umí sedni, lehni a zvládá přivolání. Byla pohromadě s fenou, která již našla domov a se kterou se snesla. Nehodí se ke kočkám. Přišla s Ketty od majitele, který se dostal do finančních problémů. Byla zvyklá venku na zahradě. Ve smečce si vybírá parťáka, snese se skvěle u nás s Rexem, spíš se snaží být dominantní ve smečce, vůči lidem je v pohodě. Vhodná pouze pro venkovní ubytování, hlídá. Reaguje na pamlsky, na vodítku trošku tahá, ale dá si říci, nemá tendenci k útěkům. Je velmi mazlivá, vhodná k výcviku. Ocenila by aktivního páníčka, který jí dopřeje hodně pohybu. Při manipulaci je v pohodě, a to i při veterinárním ošetření. Našla domov v Třeboci.

Agnes

fena stafbula, stáří 8 let (narozena 19.5.2004), 37 cm, nalezená v Jevanech. Agnes je milá, kontaktní k lidem. Na útulku je v kotci společně s Arýskem a Zuzankou. Když ji pak pustíme z kotce, na ostatní psy v kotcích štěká. Chůzi na vodítku zvládá. Na zadní nohy trochu pokulhává. Dopátrali jsme její majitele a Agnes se vrátila domů, do Kostelce nad Černými lesy.

Šeryna

kříženka ridgebacka, cca 2 roky, 62 cm. Je milá, hravá, kontaktní k lidem. Umí základní povely jako: sedni, lehni, zůstaň. Na útulek byla přivezena MP. Lidé, kteří ji poznali, nás informovali o jejím pravém jméně, i o tom, že se k ní původní majitelé nechovali dobře a týrali ji a vyhazovali schválně, aby utekla. Chodí ráda na procházky na vodítku, když je na volno, poslechne na přivolání, je to vítací typ, zvyklá venku, čistotná v kotci, neničí, zvykla by si patrně i doma. Ve smečce nekonflikní, pokud někdo neprudí, pak se brání. K dětem milá. Zahradu spíše zdobí než hlídá. :) Ráda skáče a aportuje, vhodná na psí sporty. Našla domov v Říčanech.

Alex

husky, pes, stáří 5 let, 68 cm. Na útulek byl přivezen MP dne 12. 11. 2012. Kontaktní, přátelský, na útulku se zatím rozkoukává. V kotci se Alexovi moc nelíbí a proto stále vyje. Vodítko zvládá, ze začátku docela tahá, ale po chvíli se uklidní. Vrátil se zpět k majiteli z Kralup.

Daisy

fena menšího křížence, 37 cm v kohoutku, odrostlejší štěndo, cca 0,5 roku. Mazlivá, milá, kontaktní, bezproblémová fenka. Našla domov v Děčíně.

Sid

kříženec, pes, stáří cca 4-5 let. Na útulek byl přivezen MP, nalezený v Kralupech v Lobči. Kontaktní, milý a přátelský pejsek. Na vodítku netahá. Čisotný, poslušný, nekonfliktní ve smečce, prostě zlatíčko. Našel domov u České Lípy.

Bára

fena rotvajlera, stáří asi 4 roky. Na útulek nám ji přivezl pán, který ji prý našel pobíhat v Kralupech u Lidlu. Na krku měla obojek se jménem. Zpočátku byla Barča nedůvěřivá a nekontaktní, dnes je už s námi kamarádka. Umí sedni Našla domov ve Praze 10 - Záběhlicích.

Bart

štěně trpasličího ratlíčka, pes. Jedná se o 3 měsíce starého štěněčího kluka. Je čistotný (chodí na plenku), ale vyvenčí se i na procházce. Je trošku živější, ale to k tomuto plemeni patří. Vzhledem ke své velikosti (malé plemeno) bude potřebovat pelíšek doma v teple. Štěně je očkované, odčervené, odblešené. Není vhodné do chovu, ale pouze jako domácí mazlíček do velice dobrých rukou. Našel domov ve Pňově u Poděbrad.

Láďa

pes, bulteriér, stáří cca 5-6 let. Na útulek byl přivezen dne 25.10 MP. K lidem kontaktní, ostatních psů se spíše bojí. Na útulku se zatím rozkoukává. Vrátil se ke svému majiteli ze Zlosyně.

Týnka

kříženka menšího vzrůstu, fena, cca 5 let. Je nejstarší ze smečky Ema, Pája a Čudla. Chová se proto jako vůdce smečky. K lidem je kontaktní, zvládá obojek i vodítko. Její socializace nebude náročná a bude z ní rychle mazlíček, vhodný do bytu i na zahradu. Vzhledem ke své velikosti a typu srsti, bude však potřebovat i teplý pelíšek doma v blízkosti svého páníčka. Našla domov v Kralupech.

Amálka (Nela)

bígl, fena, 2 roky. Amálka byla nalezena u Libčic nad Vltavou, bez obojku i jiného označení, nechá se česat a manipulovat se sebou, nemá ráda kočky a koně, štěká na tramvaj, v autě cestuje bez problému. K dětem i dospělým je přítulná, na vodítku, pokud je vyběhaná, chodí dobře, zvládá povely: sedni, na místo, ke mě, čekej/ zůstaň. Potřebuje pevnou ruku, jinak si dělá, co chce. Našla domov na Praze 8, ale paní má kočku, tak to nedělá dobrotu a hledá jí nový domov. Amálka našla domov v Kralupech.

Karel

střední kříženec, pes, na útulek byl přivezen MP. Karel už jednou na útulku byl a to v minulém roce. Majitele jsme ihned kontaktovali, avšak bylo nám sděleno, že ho majitel daroval nějaké paní, na kterou nám "bývalý" majitel odmítl dát kontakt. Karel je kontaktní, přátelský, s některými psy se kamarádí, jiní mu nesednou. S dětmi je v pohodě. Našel domov v Kralupech.

Clyde

Bonnie a Clyde jsou dvě štěnda středních kříženců, pejsek a fenka, již k odběru. Jejich maminka byla Bobina. Bonnie našla domov v Řevnicích, Clyde se usadil v Otvovicích.

Spike

pes, kříženec, 4 měsíce, patrně štěně Šeriny, na které majitelé namnožili štěňata na prodej a když se to nepovedlo, s průhlednou výmluvou ho dali do útulku. Spike je kontaktní, hravý, mazlivý a má plno energie. Našel domov v Kralupech.

Tara

kříženka belgického ovčáka, stáří asi 4 roky. Na útulek byla přivezena MP. Tara je velmi kontaktní, přátelská a klidná. Vrátila se k majiteli z Kralup.

Tonda

pes, kříženec anglického kokršpaněla. Stáří 3 měsíce. Tonda byl nalezen u příjezdové cesty na útulek, kde bezprizorně pobíhal. Neměl obojek, ani není čipovaný. Tonda je milý, kontaktní a strašný mazlíček. Umí sedni i na vodítku umí perfektně. Našel domov v Kralupech.

František

pes, kříženec, stáří cca 2 měsíce. Na útulek byl přivezen MP, na služebně ho naši strážníci pojmenovali František. Je to hravé a kontaktní štěně. Našel domov v Praze 7.

Orlík

byl nalezený v Kralupech na Hostibejku. Paní ho měla týden doma, ale prý na něj nemá čas, tak ho přivezla do útulku. Čipovaný není a byl nalezený bez obojku. Je to pes, jezevčík (nebo jeho kříženec). Věk odhadujeme tak na 1-2 roky. Je kontaktní, přátelský, v kotci klidný a s ostatními psy také nemá problém. Našla domov v Nové Bučině.

Beruška

kříženka menšího až středního vzrůstu, fena, asi 3 měsíce. Hravé a kontaktní štěndo. Nejvíce miluje mazlení. Našla domov v Praze 10.

Brita

křížená fenka rotvajlera a německého ovčáka, 7 let. Do útulku se dostala po zemřelém majiteli. Už si u nás zvykla. Chodí dobře na vodítku. Přesto, že paní sdělila dodatečně, že česání nemá ráda, od nás se nechala bez problémů vyčesat. Ráda se mazlí a své si dovede ohlídat. Dobře aportuje, umí sedni, miluje pískací hračky, je zvyklá na zahradě, u nás si zvykla i na kotec. Je čistotná, je vyrovnané, klidné povahy, moc neštěká. Není vhodná do smečky, ani k ostatním domácím zvířatům. Na vodítku netahá, takže ji zvládne i starší člověk, na děti nebyla zvyklá, proto k nim nedoporučujeme, i když u nás je s dětmi, které si jí nevšímají, v pohodě. Našla domov v Úžicích.

Čert

pes, kříženec, stáří cca 4-5 let. Na útulek byl přivezen MP. K lidem přátelský, kontaktní, se psy se snáší v pohodě. Na útulku se zatím rozkoukává. Vrátil se domů.

Bobina

Asi 2 roky stará fena menšího křížence, cca 35 cm v kohoutku. Je to velmi kontaktní fenka, která se ráda zafixuje na svého majitele a bude ho zbožňovat. Našla domov v Neratovicích.

Teddy

pes, kříženec. Stáří 2-3 měsíce. Velmi kontaktní a hravé štěně. Našel nový domov u Domažlic.

Kazan

velmi krásný německý ovčák. Stáří cca 2-3 roky. Byl přivezen MP. Nekontaktní a agresivní. Kazan má sice čip, ale v registru není zaregistrovaný. Vrátil se k majiteli z Veltrus.

Sára

jorkšírka, fenka, asi 4 roky. Do útulku přišla v dobrém stavu, ostříhaná, čistá a velmi dobře živená (až moc dobře). S ostatními pejsky byla hned kamarádka. K lidem je milá a kontaktní. Je klidná, čistotná a na vodítku chodí dobře. Byla nalezena poměrně daleko od Kralup a k nám ji dovezl pán, který si ji bral od MP v místě nálezu. Našla se na trase Lány - Rakovník. Našla domov v Roudnici nad Labem.

Ben

asi 9 měsíců starý, cca 40 cm v kohoutku vysoký střední kříženec knírače. Velmi kontaktní, mazlivý, hravý a aktivní, vhodný na psí sporty. Je od stejného majitele jako Mickey a Bobina. Našel domov v Praze 8.

Ringo

pes, kříženec jezevčíka. Na útulek ho přivezla paní, která ho našla. Ringa zřejmě srazilo auto, tak ho odvezla k doktoru Pochobradskému a ten zjistil, že má přední tlapku zlomenou, tak mu jí ihned ošetřil. Poté ho paní přivezla na útulek. Ringo je přátelský, mazlivý a kontaktní s ostatními psy. Malinko žárlivý, pokud je věnována pozornost jinému psu. Jeho zranění mu vůbec nepřekáží. Vesele běhá, skáče na boudu, je to akrobat. Našel domov v Mělníku.

Rozinka

fena křížence jezevčíka v nejlepších letech, asi 5 let, 38 cm, přišla do útulku se svým štěnětem Fidorkou, které našlo domov. Jakmile se zafixuje na člověka, stane se z ní přílipka, která se od páníčka nehne, a to i na procházce, chodí ráda na volno a majitele si pečlivě hlídá. Je vhodná k dětem, do smečky, kočky nehoní. Přijde na zavolání, umí sedni, naučili jsme ji chodit na vodítku, i když raději chodí na volno. Je čistotná, vhodná domů i ven. Při manipulaci je v pohodě, a to i při veterinárním ošetření.< Našla domov v Děčíně.

Charlie

pes, kříženec jezevčíka, 2-3 měsíce. Našel domov u Slaného.

Helča

fena středního křížence, cca 2 měsíce. Helča je milá, přátelská, kontaktní, hravé štěně jako každé jiné. Našla domov v Katovicích u Strakonic.

Mickey

asi 9 měsíců starý, cca 40 cm v kohoutku vysoký střední kříženec. Je kontaktní, mazlivý, temperamentní, ale ne přehnaně, snaží se být čistotný, umí chodit na vodítku, přijde na přivolání, je vhodný k dětem, ve smečce je nekonfliktní, hodí se kamkoliv. Je od stejného majitele jako Ben a Bobina. Našel domov v Mlčechvostech.

Bobo

střední kříženec Bobo byl přivezen městskou policií. Staří cca 3-4 roky, asi 14 kg, 45 cm v kohoutku. Zoubky má krásné, postava je trošku robustnější. K lidem je kontaktní, temperamentní, hravý, obrovský mazel, ale neprojevuje se jako závislák, umí být v klidu sám o samotě a není uštěkaný. S ostatními psy nemá problém. Na útulku ho pouštíme se smečkou. Mohl by být doma i venku,  v kotci je čistotný. Chodí dobře na vodítku. Je vhodný i k dětem, venku nehoní kočky, možná by si na ně zvykl i doma. Přijde na přivolání, umí sedni. Při manipulaci je v pohodě, a to i při veterinárním ošetření. Našel domov ve Zdibech.

Vendy

kříženka, asi 5 let stará. Vendy se k nám dostala do útulku již jednou, jako první silvestrovský přírůstek. Ihned další den si ji majitelka vyzvedla. Nyní ji však již nechce. Vendy je sice větší pes, vhodný na zahradu, ale prý má nejraději gauč a teplíčko. Je velice kontaktní ke všem lidem i ostatním pejskům. Na vodítku lehce tahá, ale po upozornění zvládá dobře i chůzi u nohy. Je lehce zavalitá, a tak by potřebovala aktivního páníčka, který ji pomůže nějaké to kilčo shodit. Při manipulaci je v pohodě, a to i při veterinárním ošetření. Chodili jsme s ní i v lese na volno, na přivolání přišla, reaguje dobře na pamlsky, je vhodná do smečky, není konfliktní. Je vhodná k dětem. Doma je čistotná, zvládá i kotec.

Cigina

fena křížence anglického kokršpaněla a jezevčíka,  5 let, do útulku ji dal její majitel pro nedostatek času na ni. Je hodná a přátelská k lidem i ke psům, má ráda děti. Našla domov v Jílovém u Prahy.

Ušák

odrostlé štěndo menšího křížence, 38 cm v kohoutku, není starší než 1 rok. Na útulek ho přivezla paní, které ho našla poblíž Zeměch. Se psy je kontaktní, k lidem přátelský, klasické odrostlé štěndo. Paní, která ho našla si ho prý chtěla nechat, ale přes noc jim okousal nábytek, tak proto ho prý dala na útulek. Pes je nerad sám, chce ho naučit samotě, je šikovný, jistě se naučí, u nás přestal po dvou dnech naříkat. Je poslušný při dobrém vedení, má schopnosti k výcviku. Našel domov v Libčicích nad Vltavou.

Mija

fenka, cca 2-3 měsíce stará. Na útulek byla přivezena MP. Mija je mazlivá, hravá, jako každé štěně. V dospělosti bude většího vzrůstu. Našla domov v Brně.

Bělásek

mladý pes, bišon, přivezl ho mladý pár lidí, kteří ho prý našli pobíhat po Nelahozevsi. Začali mu říkat Bělásek. Je upravený, zuby má krásně bílé. Doufáme, že se jen zaběhl. Na útulku byl nejdříve vykulený, pak se nehnul od nohy. Na krku měl obojek proti klíšťatům a na něm známku od veterinářky Šikulové v Lobečku v Kralupech, která však není schopna dohledat dle ní majitele, protože číslo známky neměla zavedeno v databázi a tvrdila, že pes je z Kralup. Druhý den si psa vyzvedli jeho majitelé z Nelahozevsi.

Šimon

pejsek, cca 7 měsíců starý, v dospělosti středního vzrůstu, nyní v kohoutku cca 40 cm. Vhodný spíše na zahradu se zateplenou boudičkou, ale i do domu pro aktivní rodinu. Je to malý pes ve větším těle, hravý, mazlivý, má rád děti, nevadí mu kočky, miluje hru a pohyb, bude výborný parťák na procházky, venkovní sporty nebo agility. Velice učenlivý, ten, kdo mu dá čas a bude mu kamarádem, tomu Šimon oplatí tisíckrát jeho lásku nazpět. Bude to závisláček a miláček, proto je opravdu vhodný k lidem, kteří se mu budou chtít věnovat, mazlit se a hrát si s ním. Našel domov v Praze 6 - Řepích.

Anička

kříženec, fenka, nar. přibližně 12.3.2012. Anička byla nalezena spolu se svými sourozenci v krabici u popelníce. V dospělosti bude menšího vzrůstu, je vhodná do bytu. Je velice šikovná a učenlivá. Našla domov v Chýni u Prahy.

Roxy

 

fena křížence stafordky a otce křížence cca 50 cm, nar. 12.2 2012. Roxy byla nevhodný dárek pro vytížené mladé lidi, kteří žijí v malém bytě. Na útulku se Roxynka teprve rozkoukává a je trochu ustrašená. Rychle se ovšem rozkoukává a prozkoumává opatrně vše, co vidí. Je to nádherné štěndo, které bude takové, jaké si ho vychováte. Našla domov v Neveklově.

Sam

střední kříženec labradora, pes, 6 let, 46 cm, 12 kg. Samovi těžce onemocněl páníček a příbuzní se o něj nemohou z důvodu pracovního vytížení starat. Je to čistotný, milý a mazlivý pejsek. Je zvyklý žít v bytě, ale šťastnější bude v domku se zahrádkou. Na vodítku trochu tahá, zvládá základní povely, má rád děti a nevadí mu ani jiní psi. Vhodný i ke starším lidem. Našel domov v Libčicích.

Ben

kříženec jezevčíka, pes, asi 4 roky. Kontaktní k lidem, se psy v pohodě, mazlivý, hravý, chodí na vodítku, vhodný do bytu i k domu, drží se u člověka, miluje míček, viz jeho video. Našel domov v Nové Vsi u Kralup.

Chita

fena křížence jezevčíka, asi 1 rok, cca 35 cm. Chita je mazlíček, který miluje všechny lidi, a především děti. Ani ostatní pejsci jí nijak nevadí. Na útulek přišla bez obojku, ale je čistá, dobře živená a velmi kontaktní. Proto předpokládáme, že se pouze zaběhla svému páníčkovi. Našla domov v Třebenicích.

Eda

střední kříženec, pes, starý. Eda k nám přišel ve velmi zbědovaném stavu. Prsty má téměř odumřelé, jak mu je kdosi stáhl gumičkou a na varleti měl obrovský nádor, který ho velmi bolel a překážel mu v chůzi, který jsme nechali operativně okamžitě odstranit. Je vyhublý, sotva se potácí. Doufáme, že jeho organismus bude bojovat a podaří se nám ho postavit na nohy a opravit mu mínění o lidské rase. Přes všechny hrůzy je to pes, který CHCE žit a dojemně se snaží a je za vše vděčný. Čeká ho výkrmná kůra, bere léky na bolest a čekají ho léky na klouby. Našel domov v Měchenicích na Praze západ.

Orlík

střední kříženec 5-6 let, pes, odchycen MP Kralupy. Hodný, zatím trochu vyplašený z útulku, na vodítku umí. Další info, až se rozkouká. Vrátil se ke svému majiteli z Přerova, který byl v Kralupech na návštěvě.

Endy

zlatý retrívr, pes, asi 5-6 let.  K lidem je kamarádský a ani na ostatní pejsky nereaguje nijak agresivně. Na útulku mu dělá společnost naše zlatíčko Vendy. Je klidný a pohodový, jen si občas domáhá pozornost štěkáním na páníčka. Na vodítku trochu tahá, ale nechá si říct. Přihlásila se jeho panička, psa se zřekla, je tedy volně k adopci. Má rád společnost člověka, preferuje pobyt na zahradě. Našel domov v Novém Bydžově.

Largo

mladý rotvajler, pes. Umí sedni, lehni, pac a také přivolání. Na vodítku netahá, přizpůsobuje se člověku, je hodně kontaktní k lidem, klidnější povahy. Ostatních psů se bojí, nepouštěli jsme ho s ostatními, ale i kolem kotců uhýbal a byl vystrašený. Doufáme, že se jen zaběhl a co nejdříve se ozve majitel. Vrátil se k majiteli z Nelahozevsi.

Charlie (Brumík)

asi 15letý kříženec jezevčíka, výška 30 cm, který přišel do útulku původně se zlomenou pánevní kostí. Původně dostal jméno Brumík, po dohledání majitele bylo zjištěno jeho jméno původní - Charlie. Byl nalezen v Janově, kde ležel 3 dny v dešti a zimě. Podařilo se najít a kontaktovat majitele, ale ten si za celého půl roku psa nevyzvedl. Je to moc hodný, milý a trpělivý pejsek, který se ze všeho nejvíc moc rád mazlí. S ostatními psy je snášenlivý. Zlomenina se již zhojila a pes normálně chodí. Protože Charliemu se nepodařilo za půl roku najít domov v útulku Děčín, byl převezen s Timem k nám, kde je k dispozici pro zájemce o adopci, doufáme, že blízkost Prahy a Mělníka mu přinese nové šance na umístění. Našel domov s Terezkou v Roudnici nad Labem.

Terezka

malá fena křížence knírače  a malého spol. plemene, asi 7 let, 28 cm, do 5 kg. Nalezena v Kralupech, majitel skončil v LDNce. Terezka měla zanedbanou srst a byla dost zablešená. Byla ostříhána, vykoupána, odblešena, zastříhli jsme jí drápky. Je nekonfliktní se psy a dobře chodí na vodítku.Našla domov s Charliem (Brumíkem) v Roudnici nad Labem.

Tim

7 let starý anglický kokršpaněl se skvělou a vyrovnanou povahou, vhodný do bytu. Měří 45 cm a váží 14,5 kg. Je hodný. Je potřeba mu čistit oči a uši, manipulace mu nevadí, není agresivní. Je to miláček, psů ani koček si nevšímá, s dětmi chodí na procházky, je hodně vitální. V kotci neštěká, je klidný, ale je mu tam zima, byl zvyklý určitě v bytě. V horní čelisti měl pravděpodobně kdysi velký hnisavý abces, takže mu kus dásně chybí a má tam větší otvor. Doktor říkal, že s tím se nedá nic bohužel dělat, nedá se už zašít, nebo udělat plastiku. Žere suché granule, naštěstí ten otvor je vetší, takže se neucpává. V životě mu to nepřekáží. Jinak je to opravdu velmi milý a pohodový pes, svému majiteli bude hodně vděčný. Doma je čistotný, nic neničí, rád spí na kanapi nebo křesle, je spokojený i na zahradě, když chce domů, zaškrábe si. Koček si nevšímá, vhodný i do domácnosti s kočkami. Nyní má krátký bytový sestřih, viz fotky. Našel domov v Hostíně.

Lucky

kříženec labradora, asi 1 rok, 53 cm v kohoutku, pes. Mazlíček, zcela nekonfliktní - jak k lidem, tak ke psům. Předchozí majitel se mu zjevně věnoval a cvičil ho. Zvládá sedni, lehni, přivolání, odložení a miluje aport. Je čistotný, možná zvyklý i v bytě. Hledáme pro něj majitele, který se nadále bude věnovat jeho výcviku a poskytně mu dostatek pohybu  na procházkách i na zahradě, ale také mazleníčka a lásky. Lucky je velice vnímavý a šikovný pejsek. Bude super kámoš pro aktivní lidi. Našel domov v Praze 5.

Andy

cca 4letý pes křížence labradora střední velikosti, byl odchycen MP Kralupy. Hodný, klidný, snášenlivý se psy, s lidmi mazlivý. Miluje děti, dobře chodí na vodítku. Bude vhodný do bytu i ven, ke každému, i k začátečníkovi. Na vodítku ani nevíte, že někoho vedete, jak je taktní a ohleduplný a přizpůsobí se vaší chůzi, naprosto netáhne. Našel nový domov v Nových Ouholicích.

Pája

pes, jezevčík nebo jeho kříženec, 4-5 let. Hodný, poslušný, mazlivý. Není zvyklý na smečku, tak je z útulku zatím trochu vykulený. Vrátil se k majiteli z Minic.

Šmudla

dlouhosrstý jezevčík, pes, dle odhadu veterináře 7 let. Panička mu zemřela. Dobře chodí na vodítku, milý, mazlivý, nedělal problémy ani při ošetření a česání, je v pohodě i se smečkou. Našel domov v Neratovicích.

Charles

rotvajler, pes, cca 4 roky. Charles byl údajně několik dní uvázaný na okraji Kralup n. Vlt. u stromu. Na útulku je teprve krátce a ještě se vzájemně oťukáváme. Přišel poměrně hubený, ale baští velice dobře, a tak jistě svou váhu brzy dožene. Na vodítku chodí dobře, zná základní povely a asi byl zvyklý v kotci. Ven vylézá jen na povel a v naší společnosti. Bude vhodný pro majitele se zkušeností s tímto plemenem, ne však k jiným zvířatům a dětem. Našel domov v  Borohrádku u Žamberku.

Barney

střední kříženec teriéra, asi 2,5 měsíce, pes. Pohodové, milé štěndo, přišel spolu s Bartem. Našel domov u Kralup.

Bona

fena německého ovčáka, necelý rok. Milá, temperamentní, hravá, vhodná k výcviku, nalezena v Kralupech. Nebyla čipovaná ani neměla známku. Vrátila se ke svým majitelům z Kralup.

Fidorka

štěně, fena menšího křížence jezevčíka, asi 5 měsíců, přišla se svou matkou Rozinkou. Našla domov na Liberecku.

Bart

střední kříženec teriéra, asi 2,5 měsíce, pes. Pohodové, milé štěndo, přišel spolu s Barneym. Našel domov v Nelahozevsi.

Deny

labradorský retrívr, pes, asi 1-2 roky. Tony miluje lidi, procházky, ale ze všeho nejraději má papáníčko. Přesto, že je mladý, má trochu nadváhu. Je poslušný, kontaktní a na svůj věk kliďas. Hledáme pro něj zodpovědné páníčky, kteří mu poskytnou pohyb a dokáží odolat jeho smutným očím při loudění bašty. A že on to umí! Vrátil se k majiteli z Kralup.

Kačenka

kříženka teriéra, fenka, 1 rok, 27 cm, 5 kg. Kačenka je trochu strašpytel, a proto na nové lidi pouští pět vteřin hrůzu. Poté se však snaží člověka k smrti umazlit a totéž očekává od něj. Prostředí útulku ji značně stresovalo. I vzhledem k očekávaným mrazům jsme se rozhodli přesunout Kačenku do depozita k naší věrné dobrovolnici paní Herinkové, která o ní referuje takto: "Je to zlatíčko, doma hodná, milující své lidi, závislačka, neobyčejně něžná jak k dospělým, tak dětem, chytrá učenlivá. Už umí bez problému ke mně a sedni. Na vodítku bez jediné potíže. Doma hodná, i když jsem odešla. Dnes loužičky již jen venku. Zvládla naprosto v klidu i kocoura, nehoní ho, jen se občas pokočkují, ale v dobrém, oba se u toho jasně baví. Bude to závislák, který potřebuje milující rodinku, klidně s dětmi. Je malinká, váží 5 kg a má 27 cm v kohoutku. Již má kompletně přezubeno, stáří málo přes rok, už rozhodně neporoste. Jen domů, nejlépe na gauč :-) Našla domov v Loděnici u Berouna.  

Frigo

kříženec, pes, cca 9 měsíců., 30 cm v kohoutku Frigo byl nalezen v Kralupech spolu s Cinuškou. Je to mazlidlo, lumpík a hračička jako každé štěndo. V dospělosti bude střední velikosti, vhodný tedy do bytu i do domku se zahrádkou. Vrátil se z adopce, protože zavrčel na roční dítě. Jinak si ho majitelé pochvalovali, že v bytě se choval vzroně, neničil nic, byl čistotný, o samotě neštěkal ani nevyl. Podruhé ho vrátila paní z adopce s tím, že jim psa zakázal majitel bytu. Bude mít Frigo konečně potřetí štěstí? Nyní našel domov v Kralupech.

Pikolo

kříženec rotvajlera, cca 3 roky, pes. Při přepravě na útulek se choval klidně a přátelsky. V kotci byl však značně stresovaný a nějakou dobu k sobě nechtěl nikoho pustit. Dnes se pouští volně po útulku, na povel se vrací do kotce, ostatních psů si nevšímá a občas přijde, jako by chtěl pohladit, ale na dotek člověka zatím reaguje negativně. Zřejmě špatná zkušenost s lidmi. Pikolo potřebuje páníčka se zkušeností s tímto plemenem, který mu dokáže, že lidé jsou i hodní, ale zároveň ho naučí respektu. Není vhodný k dětem. Zemřel na torzi žaludku.

Andra

štěně kříženky belgického ovčáka, fena, 2 měsíce. Normální, zdravé, závislácké štěndo, co si z něj kdo vychová, bude mít. Našla domov v Hrušově u Mladé Boleslavi. 

Piškot

kříženec jezevčíka, pes, asi 6 měsíců, milé, přátelské štěndo. Nalezen v Kralupech a přivezen MP. Má normální, štěněcí povahu, veselý, milý, miluje společnost psů i lidí, patrně bude závisláček. Při odchytu měl na sobě červený obojek s kovovými kytičkami. Našel domov v Kralupech.

Ketty

fena středního křížence, asi 3 roky. Hodná, mazlivá, klidnější, má ráda děti, poslušná, s Belindou se snesou, ve smečce v útulku nemá problém. Přišla s Belindou od majitele, který se dostal do finančních problémů. Byla zvyklá venku na zahradě. Bude to závislák na páníkovi. Venku bez problémů přijde na přivolání, drží se u majitele i při setkání s divokými zvířaty. Našla domov v Praze 4 na Kavčích Horách.

Kvítko

kříženec, pes, cca 2-3 měsíce. Kvítko dostal své jméno podle povahy. Kukuč má jak andílek, ale lumpáren vymyslí za čtyři. V dospělosti bude zřejmě velikosti labradora, proto pro měj hledáme majitele, který mu může poskytnout dostatek prostoru na zahradě, ale zároveň i času na jeho výchovu a výcvik. K menším psům se už nyní projevuje dominantně. Našel domov ve Zvoleněvsi.