Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2016

Našli domov 2016

 

Našli domov v r. 2015. Většinu pejsků, kteří našli domov v letech 2014-6, najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

Ralf

Laky

kříženec rotvajlera a labradora, pes, narozen 1. 4. 2016. Do útulku byl přivezen majitelem. Laky je milý a k lidem velmi kontaktní mladý pes, který miluje lidskou společnost. Byl zvyklý žít ve společnosti další feny, ale psy moc neakceptuje. Umí povel sedni, občas za pamlsek dej pac, má rád balonky, na vodítku chodí dobře, v kotci se snaží být čistotný a k dětem je milý. Vhodný do domu se zahradou s kvalitním oplocením. Našel nový domov na Berounsku.

Ralf

Jackie

kříženka pinče, fena, narozena přibližně v 11/2015, 30 cm, 5,1 kg. Jackie se delší dobu potulovala v Bašti a okolí, než se jí jedné paní podařilo odchytit. Zpočátku je venku na volno k cizím lidem nedůvěřivá, ale pokud je v přímém kontaktu, tak je mazlíček. Je to takový veselý ušoplesk. Snaží se upoutat pozornost štěkáním, ale po okřiknutí vidí, že tudy cesta nevede. Je potřeba ji ještě naučit správnému chování, asi jí nikdo nevysvětlil všechna pravidla soužití s člověkem. Je to dokonalá sprinterka, kterou by mohl bavit například coursing nebo agility. S ostatními psy je v pohodě, na vodítku chodí dobře a umí povel sedni. Spíše vhodná ke starším dětem, na malé by byla moc divoká. Našla nový domov v Nelahozevsi.

Ralf

Mazlík

je kastrovaný střední kříženec dalmatina, pes, narozený v r. 2007, 45 cm. Mazlík již byl jednou v našem útulku, majitel ho nechal růst jako dříví v lese a Mazlíkovi neukázal jeho místo ve smečce. Pak to vyřešil tím nejpohodlnějším způsobem a místo výchovy se ho zbavil. Mazlík se v útulku částečně zklidnil, když pochopil, že si nebude poroučet a adoptoval si ho pán, u kterého byl naprosto bezproblémovým společníkem. Bohužel mu jeho adoptivní majitel zemřel, tak se vrátil zpět. Je to temperamentní a dominantní pes. S ostatními psy se snáší docela dobře. Ve vztahu k lidem si zpočátku snaží vytvořit vedoucí pozici. Našel nový domov v Kralupech.

Ralf

Bella

kříženka teriéra, fena, narozena v roce 2009, 35 cm, 5,1 kg. Bellinka zmateně pobíhala u Tesca v Kralupech, než si jí všimli kolemjdoucí a zavolali městskou policii. Měla na krku obojek a je i čipovaná. Čip dostala v útulku v Děčíně, v roce 2012 si ji adoptoval pán, který ji měl mít údajně v Praze. Na uvedeném telefonu se nám však ozval nějaký zmatený starší pán. Bellinka je hodně hubená, ale mazlíček každým coulem. Je to klidná a rozvážná dáma. Je však ještě potřeba jí nechat vyčistit zoubky, které jsou hodně zanedbané. Velice pozitivně reaguje na muže a děti. Ze psů má respekt, ale nijak se nebrání, spíš se snaží utéct a schovat se. Po chvíli si na jejich přítomnost zvykne a nevšímá si jich. Vrátila se k majiteli.

Ralf

Ralf

střední kříženec, mladý pes, 1 rok, 44 cm, 13,2 kg, odchycen v Postřižíně. Dal nám hned pac a zná i povel lehni. Ralf je malý rošťák, který je při kontaktu s novým člověkem mírně nejistý, ale rychle si zvyká a pak je z něj mazlík, vyžadující drbání. Na vodítku chodí dobře a v kotci je čistotný. Rád běhá za míčky, ale už je nenosí zpět. Ralfík ocení pohodlný pelíšek v bytě a bude spokojený i v domku se zahradou s možností vstupu dovnitř. Našel domov v Herinku na Praze-východ.

Maugli

Mauglí

menší až střední kříženec, 35 cm, 13 kg, pes, narozen cca 11/2003. Mauglí je uplakaný hafan, který byl odchycen v Kralupech. Není čipovaný, zatím se v útulku projevuje nervózně a zmateně. Kotec se mu příliš nelíbí, ale do boudy si zaleze. Je dobře živený, k lidem i ostatním psům je kontaktní, v kotci je čistotný a v domě též neznačkuje. Chybí mu pár předních zoubků, ale baští s chutí a vše. Umí povel sedni a chodí dobře na vodítku. Nejspíš bude rád ve společnosti starších lidí, kteří s ním budou doma. Vrátil se zpět k majitelce z Kozince.

Bobina

Bobina

kříženka NO a labradora, fena, narozena v 3/2015, 57 cm, 25,8 kg. Do útulku byla přivezena příbuznými od majitele, který se bohužel dostal na LDN, ze které se už nevrátí. Bobina je milá, k lidem kontaktní, byla zvyklá žít s majitelem v bytě s volným přístupem na zahradu, je čistotná a je zvyklá na odrostlé děti. Psů v kotcích si nevšímá a prý si občas hrála se psem jedné příbuzné. Kočky honí, ale prý jim neublíží. Je temperamentní a vhodná k výcviku. Našla domov v Dolínku.

Marley

Marley

menší kříženec pudla, 41 cm, 9,8 kg, pes, narozen přibližně v 7/2014. Marley byl uvázán v 38°C bez vody nakrátko u plotu MŠ. Předpokládáme, že ho tam uvázal ,,majitel'', který se o něj zjevně nikdy nestaral. Marley byl zprvu obezřetný, nyní se již chce kamarádit, podařilo se nám ostříhat z něj zanedbané, zfilcovatělé rouno, byl vykastrován a v narkóze mu byla ještě dostříhána tlama. Na obojek a vodítko je zvyklý, v autě se mu líbí, v kotci je čistotný, byl zvyklý v bytě. Našel nový domov ve Zlosyni.

Fido

Fido

kříženec jezevčíka, pes, narozen přibližně v 4/2015, 37 cm, 10,1 kg. Do útulku byl přivezen MP Odolena Voda, která ho nalezla v katastru obci Postřižín. Čip ani jiné označení nemá. Fido je velmi milý a přátelský kamarád. Na vodítku chodí dobře, umí povel sedni a popros. Ostatních psů v kotcích si nevšímá a miluje mazlení. Je vhodný do bytu. Našel nový domov v Praze 8 - Kobylisích.

Ferda

Ferda

jorkšír, pes, 3,5 roku. Ferda byl nalezen v Kralupech v ul. U Koupaliště. Díky neregistrovanému čipu jsme zjistili výrobce čipu a přes něj se dopátrali majitelky, která se však Ferdy vzdala a nechce ho již zpět, hledá tedy nový domov. Ferda je velmi přátelské, komunikativní zvíře, jehož jedinou nectností bylo, že se na zahradě sám nudil a vydával se na toulky. Hodil by se tedy do bytu ke člověku, který se mu bude věnovat. Preferujeme umístění psa v Kralupech nebo jejich okolí, aby, kdyby utekl, jsme mohli případně pomoci a mohli si též zkontrolovat, jestli neskončil někde v množírně nebo na dělání štěňat. Našel nový domov v Kamenném Mostě u Kralup.

Čip

Čip

kříženec středního knírače, pes, narozen přibližně v 10/2012, 51 cm. Do útulku byl přivezen nálezkyní, která ho našla v průmyslové zóně v Kralupech u Montaka. Čip je milý, klidný a velmi mazlivý psí kamarád. Do útulku si s sebou přinesl spoustu klíšťat, pokulhává na zadní tlapku a také je dost podvyživený. Na vodítku chodí dobře, v kotci se snaží být čistotný, ostatních psů v kotcích si nevšímá a umí povel sedni a dej pac. Čeká ho prohlídka veterinářem a úprava srsti. Vrátil se ke svému majiteli z Vepřeka.

Mazánek

Mazánek

kříženec, pes, narozen přibližně v 9/2015. Mazánek se do útulku dostal nezvyklým způsobem. Pravděpodobně ho majitel vyhodil z auta nedaleko útulku u frekventované silnice dne 29.9. Mazánek byl vystrašený a nedal se odchytit, jelikož pobíhal zmateně po panelové cestě a po polích, kde hledal svého pána, který ho zradil. Párkrát k nám přišel, ale vždy zase odbíhal pryč. Dnes se zřejmě vypořádal se svým osudem a sám přišel k bráně útulku, kde byl pomalu a jistě lákán na maso. Po tichém zavřením branky se okamžitě vyklepaný přitiskl k vedoucí útulku a pomalu a jistě se s námi seznamuje. Je trochu vyhublý a zablešený, ale to vše se spraví a z Mazánka brzy bude velký kamarád a mazlíček. Našel nový domov v Horoměřicích.

Boris

Boris

německý ovčák, pes, narozen přibližně v 9/2010, 65 cm, 26 kg. Do útulku byl přivezen městskou policií Kralupy nad Vltavou. Čip ani jiné označení nemá. Boris je milý, kontaktní k lidem, ostatních psů v kotcích si nevšímá, na vodítku chodí dobře, umí povel sedni a dej pac a při ošetření je vzorný. Je trochu vyhublý a má alergii na blechy. Našel nový domov v Ješíně.

Eliska

Eliška

11letá fenka křížence jezevčíka, 30 cm a 12,7 kg, které zemřela majitelka. Eliška je milá, hodná, klidná, čistotná v bytě, snášenlivá, ale není zvyklá být sama, potřebuje někoho, kdo s ní bude doma, byla zvyklá na celodenní přítomnost majitelky. Eliška měla velký nádor na mléčné žláze, který jí byl úspěšně odoperován 6.6.2016 po příjmu do útulku. Našla domov v Kladně.

Alma

Alma

kříženka německého ovčáka, fena, narozena přibližně v 9/2013, 55 cm, 21 kg. Do útulku byla přivezena MP Kralupy. Čip ani jiné označení nemá. Alma je milá a klidná psí dáma, umí povel sedni, lehni, plazit se, na dobře chodí na vodítku, v kotci se snaží být čistotná a ostatních psů v kotcích si nevšímá. Je to obrovský mazel a je vhodná do domku se zahradou. Našla nový domov v Praze 1.

Blesk

Blesk

asi tříletý pes československého vlčáka nebo jeho křížence. Čip ani tetování nemá. Ze začátku je trošičku bázlivější, ale když se skamarádí, tak je to obrovský mazel. Umí sedni, dej pac, zvládá perfektně přivolání v uzavřeném prostoru a na vodítku chodí u nohy, ale je vidět, že byl zvyklý chodit na spíš volno. S ošetřením neměl žádný problém. Ostatních psů si nevšímá, pokud ho sami neprudí, nejeví tendence z útulku utíkat. Byl by spokojený někde, kde bude mít dostatek prostoru a úzký kontakt s člověkem, do bytu ho však nedoporučujeme, mohl by tam něco z nudy o samotě okusovat. Našel nový domov ve Vejprtech.

Casper

Casper

kříženec teriéra, pes, narozen přibližně v 4/2014, 51 cm, 18,2 kg. Do útulku byl přivezen městskými policisty, kteří ho nalezli potulovat se u Nowaca v Kralupech nad Vltavou. Čip ani jiné označení nemá, přišel pouze s řetízkovým stahovacím obojkem. Casper je milý, kontaktní, klidný a velmi mazlivý psík. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, na vodítku chodí dobře, umí sedni a ošetření zvládá na výbornou. Do útulku byl přijat s mnoha klíšťaty a při odstraňování klíšťat byl velmi trpělivý a klidný. Casper je vhodný do bytu i do domku se zahrádkou. Našel nový domov ve Všetatech.

Kuba

Kuba

kříženec jorkšíra, pes, staršího věku, 31 cm, 3,5 kg. Do útulku byl přivezen MP, kteří ho nalezli v ulici 28. října v Kralupech nad Vltavou. Kuba je starší pán klidné a milé povahy. Na vodítku chodí dobře, má rád mazlení a ostatních psů v kotcích si nevšímá. Hůře slyší i vidí. Určitě však svému páníčkovi dokáže udělat spoustu radosti.Určitě však svému páníčkovi dokáže udělat spoustu radosti. V útulku absolvoval úpravu srsti. Manipulaci i jízdu autem snáší bez potíží. Našel nový domov ve Větrušicích.

Princezna

Princezna

MP přivezla tuhle fenku křížence, stáří asi dva roky, 9/2014, 29 cm, 5,3 kg. Čip ani jiné označení nemá. Je milá, kontaktní, na vodítku chodí dobře, umí povel sedni a je to velký mazel. Vrátila se k majiteli.

Tara

Tara

mladá větší hladkosrstá kříženka, patrně ohaře, 54 cm a 19 kg. Narozena cca v 8/2015. Přátelská, přítulná. Byla odchycena MP Kralupy. Je to temperamentní a veselá psí slečna. Miluje společnost lidí a možná by ocenila i společnost nějakého stejně temperamentního psího kámoše. Bude spokojená v domku se zahrádkou, s pravidelnými procházkami po okolí a vyřádí se i při výcviku. Je velice učenlivá. V útulku se brzy naučila spoustu povelů jako sedni, lehni, dej pac, popros a štěkej. Ne vždy má náladu na výcvik, ale když se do toho pustí, tak ji to velice baví. Našla domov v Dobřichovicích.

Vigo

Vigo

kříženec německého ovčáka, pes, narozen přibližně v 8/2006, 53 cm, 22,5 kg. Vigo byl odchycen městskou policií ve Veltrusech u místní restaurace, kde loudil něco dobrého na zub. Vigo je kříženec německého ovčáka, starší pejsek, odhadem devět, deset let. V očích má zákal a také by mu neškodilo přibrat nějaké kilo. Je to klidný dědoušek. který si ostatních psů v kotcích nevšímá, rád se pomazlí, je čistotný a na vodítku chodí téměř vzorně. Našel domov v Praze 5 na Zbraslavi.

Tyna

Annie

kříženka středního knírače, narozena 18.9.2015, 46,9 cm, 16,1 kg. Annie byla do útulku dána majitelem. Je mladá, kontaktní, vhodná k výcviku, s ostatními psy se snáší dobře a vhodná do domku se zahradou. Miluje společnost lidí, ráda běhá a nechá se bez problému opečovávat. Bude vděčná za páníčka, který se jí dopřeje dostatek pohybu a bude se věnovat i ve výcviku, je velice učenlivá. Našla domov v Květnici.

Tyna

Týna

kříženka, fena, narozena přibližně v 5/2016. Do útulku byla přivezena MP, kteří ji nalezli potulovat se po kolejích společně ještě s jednou fenou - její matkou, která se bohužel nedala odchytit. Týna je velmi akční štěndo, je kontaktní a milá. Bude to závisláček. Protože se v útulku ocitla během krátké doby 3x, z čehož 2x byla odchycena v kolejišti, provedli jsme u její majitelky kontrolu s KVS a po dohodě s majitelkou fenu odebrali. Je nyní k adopci. Našla domov v Senomatech.

Heidi

Heidi

kříženec, fena, narozena přibližně v 5/2016. Heidi byla do útulku přivezena MP. Čip ani jiné označení nemá, do útulku přišla pouze se starším koženým obojkem s perlami. Je milá, kontaktní a velmi hravá. Našla domov v Praze 9.

Pajda

Pajda

kříženec (pravděpodobně anglického setra nebo zlatého retrívra), pes, narozen přibližně v 2/2005, 57 cm, 15,3 kg. Pajda byl odchycen zaměstnancem firmy Nowaco v Kralupech nad Vltavou. Zřejmě ho sem nalákala vůně jídla, protože byl jistě nesmírně hladový. Je velmi milý, mazlivý a vděčný. Ostatních psů v kotcích si nevšímá. Už první setkání s ním bylo velmi dojemné. Před týdnem nás čekalo po příjezdu v policejním kotci překvapení. Na podlážce se choulilo cosi chlupatého a už z dálky bylo vidět, že je to uzlíček kostí se smutným kukučem. Odevzdaně si nechal nasadit obojek, připnout vodítko a těžce se začal zvedat. Po prvních krocích se mu zamotaly nohy a sesunul se k zemi. Nejprve jsme mysleli, že je to vyčerpáním, tak jsme ho odnesli do vnitřních kotců, položili ho na měkký pelíšek a nabídli mu vodu. Okamžitě se vrhl k misce a začal pít a pít. Stejně se vrhl i na misku se spařenými granulemi a masem. Dostal jen trochu, aby se mu po tom dlouhém půstu neudělalo špatně. Následoval další pokus o chůzi, ale zadní noha se divně kroutila a nechtěl na ni šlapat, občas upadl na bok a po té se na nás podíval a jako by nám říkal: ,,Já to nevzdám. Budu běhat!“ Ve výrazu jeho očí byla bolest, ale také odhodlání nevzdat se. Začali jsme mu říkat Pajda. Věděli jsme, že Pajda potřebuje okamžitou pomoc veterináře. Cestou na veterinu mu ještě vypadly dva zuby, i jeho chrup je ve velmi špatném stavu. Pan doktor nám po vyšetření a rentgenu oznámil, že pes má minimálně 2-3 měsíce starou zlomeninu levé zadní nohy, nejspíš způsobenou nárazem auta nebo střetem s tvrdou botou, jeho výživový stav je žalostný, má minimálně 12 kg podváhu, nádor na varleti a navíc to není žádný mladík. Co dál? Ukončit jeho trápení nebo mu dát šanci bojovat? Jeho oči, vůle zvednout se zpět na všechny čtyři, chuť do jídla a radost z každého pohlazení byla rozhodující. Bylo jasné, že půjde o velký a náročný zákrok, ale Pajda je od samého začátku velký bojovník a tak bylo rozhodnuto. Operaci ještě přecházelo předoperační vyšetření, které bylo velice uspokojivé a tak nebylo na co čekat. Pajda první den po operaci se měl čile k světu. Už po dvou hodinách byl na krátké procházce a snažil se dokonce běhat. V noze má výztužnou destičku, byl vykastrován, protože měl ve varleti nádor. Víc nebylo možno při jednom zákroku udělat. Prošel výkrmnou kúrou a rehabilitací a našel nový domov, ale vrátil se, protože doma nevydrží o samotě a pláče a též má problém s udržením čistoty v bytě, potřebuje časté venčení. Pajda na videu: www.youtube.com/watch?v=WT5qc_uNr2w. Našel domov v Postřižíně.

Bára

Bára

německý ovčák, fena, narozena přibližně v 7/2013, 62 cm, 30 kg. Bára do útulku přišla s Teddym. Oba byli společně odchyceni v Kokořínském údolí dne 1.7.2016. Ani po 10 dnech se o ně nepřihlásil majitel, kdy byli v záchytném kotci ve Mšeně. Předpokládáme, že se jedná o matku se synem. Bára se jeví zatím jako psí dáma. Je to klidná a vyrovnaná mamina, která Teddyho občas lehce usměrní, ale většinou mu ustoupí. Také miluje balonky, na přivolání se vrací, umí povel sedni, dej pac a místo. Nejspíš je někdo učil základním povelům. K lidem je kontaktní a rychle se v novém prostředí aklimatizuje. Bude to prima společnice a možná i hlídačka. Našla domov v Přelouči.

Teddy

Teddy

kříženec německého ovčáka a labradora, pes, narozen přibližně v 2/2016, 46 cm, 19,5 kg. Teddy do útulku přišel s Bárou. Oba byli společně odchyceni v Kokořínském údolí dne 1.7.2016. Ani po 10 dnech se o ně nepřihlásil majitel, kdy byli ve Mšeně v záchytném kotci. Předpokládáme, že se jedná o matku se synem. Teddy se Báry drží na každém kroku. Na vodítku zvyklý není. Je to ještě hravé štěndo, které miluje balonky, drbání a pozornost člověka i své psí maminy. V dospělosti bude většího a mohutnějšího vzrůstu. Vhodný na domku se zahradou. Našel domov v Roztokách u Prahy.

Bublina

Bublina

kříženka, fena, narozena přibližně v 7/2015, 49 cm, 17 kg. Bublina byla odchycena v Přemyslově ulici v Kralupech nad Vltavou. Je dobře živená a k lidem je kontaktní. Umí povel sedni, na vodítku tahá, ale při dobrém vedení je schopna chůze u nohy. Bublina je psí slečna, která se bude ráda učit novým věcem. Našla domov v Mratíně.

Brok

Brok

jezevčík, pes, narozen přibližně v 7/2013, 29 cm, 7 kg. Brok byl nalezen v katastru obce Veltrusy v bistru s názvem Vedlepily. Čip ani jiné označení nemá, přišel pouze s koženým obojkem a oranžovým koženým vodítkem. Brok je milý, přátelský a klidný pes. Zpočátku je k lidem nedůvěřivý, ale po pohlazení se z něj stává věrný kamarád. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, na vodítku chodí dobře, umí povel sedni a na přivolání také přijde. Našel domov v Praze 2.

Ema.jpg

Judy

kříženka jezevčíka, fena, narozena přibližně v 3/2014, 32 cm, 8,8 kg. Judy byla údajně nalezena v Postřižíně. Z počátku je mírně rezervovaná, ale po chvíli se z ní stává psí kamarádka. V kotci je klidná a čistotná, na vodítku chodí dobře a ostatních psů v kotcích si nevšímá. Je mazlivá, kontaktní k majiteli, kterého si bude hlídat. Není vhodná k úplně malým dětem. Video Judy: www.youtube.com/ch?v=zupVOE88WBg&feature>=youtu.be. Našla domov u Kolína.

Ema.jpg

Ema

malá kříženka, fena, narozena přibližně v 6/2015, 31 cm, 4,6 kg. Do útulku byla přivezena MP Kralupy nad Vltavou. Čip ani jiné označení nemá. Emička je milá, přítulná a klidná psí dáma. Na vodítku chodí dobře, ostatních psů v kotcích si nevšímá a v kotci se snaží být čistotná. Vrátila se zpět k majitelce z Kralup.

Simi.jpg

Míša

kříženec pudla, pes, narozen v 5/2014, 35 cm, 8,8 kg. Míša byl odevzdán do útulku majitelkou, která se o něj ze zdravotních důvodů nemůže nadále starat. Míšu měla od štěňátka a trochu ho rozmazlila. Umí povel sedni, lehni, na vodítku chodí dobře, v bytě je čistotný a ostatních psů v kotcích si nevšímá. Rád se mazlí, ale občas dokáže být i umanutý a při některé manipulaci je hysterický. Je to však ještě zvládnutelný puberťáček. Je u něj nutná pravidelná údržba srsti. Bohužel po vážném úrazu, kdy byl napaden jiným psem, přišel o nohu. Našel nový domov v Praze 6 – Břevnově.

Simi.jpg

Šimi

štěně křížence, pes, stáří 2-3 měsíce. Byl nalezen jako opuštěné štěňátko u frekventované silnice u zahrádek, poblíž areálu Synthos. Je velmi hravý, přítulný, šikovný na aport a je vhodný do domku se zahradou. Předpokládaná velikost v dospělosti - střední vzrůst. Našel nový domov v Bezděkově u Pardubic.

Tony

kříženec rhodéského ridgebacka, pes, narozen přibližně v 6/2010, 69 cm. Byl nalezen v katastru obce Zlosyň u mateřské školy. Čip ani jiné označení nemá. Tony je k lidem milý, umí povel sedni a dej pac. Zatím se jeví jako pes do smečky nevhodný. Vrátil se k majiteli z Vojkovic.

Rambo.jpg

Tara

štěně, fenka středního křížence, přivezla ji MP, nalezena v Kralupech u koupaliště. Narozena přibližně v 3/2016, 5,1 kg. Milá, hodná. Co si z ní kdo vychová, bude mít. Majitel je znám, fenky se vzdal. Našla nový domov v Praze 4 - Chodově.

Rambo.jpg

Rambo

kříženec pražského krysaříka, pes, narozen přibližně v 11/2014, 31 cm, 4,5 kg. Do útulku byl přivezen MP Kralupy, byl odchycen v Zeměchách, kde ho lidé vídali již delší dobu se toulat. Rambo má podkus, do útulku přišel s hodně klíšťaty. Je milý, mazlivý, kontaktní, na vodítku chodí dobře, v kotci je čistotný a ostatních psů v kotcích si nevšímá. Je vhodný do bytu. Našel nový domov v Rychnově n/K.

Austin.jpg

Austin

kříženec psa typu bull, pes, narozen přibližně v 3/2013, 60 cm, 30,9 kg. Odchycen byl v katastru obce Postřižín v ulici Zlončická. Při převozu autem do útulku byl klidný a do auta i sám naskočil. Čip ani jiné označení nemá. Austin je dobře živený, k lidem kontaktní, umí povel sedni, lehni, zůstaň a aportovat. Na hlavě a čumáku má jizvy, které mohou pocházet ze střetu se psem. Není vhodný k ostatním psům do smečky, ani k jiným drobným domácím zvířatům. Velmi dobře poslouchá, bude skvělým parťákem svému páníčkovi. Našel nový domov v Brně.

Madlenka.jpg

Madlenka

4měsíční štěně středního křížence, fenka, nalezená v Kralupech. Temperamentní, veselá, houževnatá. Co si z ní kdo vychová, bude mít. Našla domov v Úterý u Plzně.

Olinka.jpg

Olinka

kříženka jezevčíka, fena, narozena přibližně v 1/2015, 30 cm, 7,7 kg. Do útulku byla přivezena MP Kralupy nad Vltavou. Olinka je milá, mazlivá a klidná fenečka. V kotci se snaží být čistotná, ostatních psů v kotcích si nevšímá a na vodítku mírně tahá. Našla nový domov v Kralupech.

Max2.jpg

Basik

milý, kontaktní, mladý kříženec, narozen 16. 5. 2015, 32 cm a 9,7 kg. Nalezen v Kralupech. Má značně zanedbanou srst. Majitele jsme vypátrali, je to Ukrajinec, který se ovšem na udané kladenské adrese nezdržuje a telefon nemá. Basik je šikovný pejsek, který lidem projevuje svou náklonnost. Umí povel sedni, na vodítku chodí dobře, v kotci se snaží být čistotný a ostatních psů v kotcích si nevšímá. Vrátil se zpět k majiteli.

Max2.jpg

Max

kříženec, pes, narozen v 5/2015, 25 kg, 50 cm. Maxe údajně získala paní od bezdomovců, ale protože sama měla doma už několik psů, rozhodla se ho umístit do útulku. Max je dobře živený, nebyl nijak zanedbaný. Na vodítku chodí dobře, svého pána se prý při procházkách drží. V bytě byl přes noc klidný a čistotný. S ostatními psy i s cizími lidmi vychází dobře. Je to mazlík plný energie, který potřebuje ještě pár věcí naučit. Našel domov na Praze 7.

Max2.jpg

Max 2

labrador, pes, narozen přibližně v 5/2014, 63 cm, 39,2 kg. Do útulku byl přivezen MP, byl odchycen v ulici V Zátiší v Kralupech nad Vltavou. Majitelka byla sice dohledána, ale pro Maxíka si nepřišla, telefon má nedostupný a nikdo neví, kde se nachází. Tudíž Maxíkovi nezbývá nic jiného, než vyhlížet nového a zodpovědného majitele, který mu vše vynahradí. Maxík je milý, kontaktní k lidem, umí povel sedni a lehni, na vodítku chodí dobře a v kotci je čistotný. Pokud mu nějaký útulkový pes řekne něco špatného, tak si to Maxík nenechá líbit, a proto ne se všemi psy je kamarád. Své psí kamarády si pečlivě vybírá. Jeho zdravotní stav je dobrý. Našel domov na Mostecku.

Minnie.jpg

Minnie

kříženka, fena, narozena v 1/2015, 47 cm, 25 kg. Přišla od majitele, který neměl vyhovující podmínky k jejímu chovu. Minnie je psí slečna, která miluje společnost lidí. Je temperamentní, ošetření, česání a ostatní manipulace jí nevadí. Na vodítku chodí dobře, ráda běhá za balonky a občas se jí povede ho i přinést. Umí povel sedni a lehni. V kotci je čistotná. Je vhodná na zahradu s kvalitním a dostatečně vysokým oplocením. Byla by spokojená u aktivních lidí. Minnie absolvovala ultrazvukové vyšetření, které vyloučilo její možnou březost a čeká ji mírná odtučňovací kúra. Video: https://youtu.be/2vWswM-aXEU. Našla nový domov v Korycanech.

debbie.jpg

Black

kříženec labradora a RTW, pes, narozen 2.11.2012, 60 cm. Black byl u nás jako dvouměsíční stěndo, které šlo brzy do adopce. Nyní se nám ozvala jeho majitelka s tím, že se u ní vyskytly zdravotní problémy a dcera má rizikové těhotenství. Podle slov majitelky je Black k lidem kontaktní, ale neadekvátně se projevuje vůči její dvouleté vnučce. Majitelka má obavy, že až se dceři narodí dvojčátka, tak ani ta Black nepřijme. V útulku se zatím jeví jako bázlivý vůči neznámým lidem i psům. Neprojevuje se u něj agrese, nýbrž strach. Umí pár základních povelů, v kotci je klidný a čistotný. Nemá problém s košíkem a při procházkách uznává autoritu. Potřebuje dostatek lásky, ale také důslednost. Našel domov na Praze-východ.

debbie.jpg

Maggie

fena křížence JRT, odchycena v Zeměchách. Vrátila se ke svému majiteli.

Fogy

Fogy

střední kříženec, pes, narozen přibližně v 1/2014, 43 cm,18,9 kg. Fogy je milý, přátelský, energický, na vodítku chodí dobře a umí povel sedni. Je to malý neposeda, vhodný k odrostlejším dětem. Miluje hraní si s balonky a běhání. V kotci je čistotný. Kočky ani ostatní pejsky moc nemusí. Byl by vhodný k aktivnějším lidem. Doma trochu sám kňourá, asi by mu bylo lépe někde na zahrádce. Video: www.youtube.com/watch?v=RGceFXxODew&feature=youtu.be. Našel domov v Úžicích.

George

George

pes, kříženec, pravděpodobný datum narození 2/2014, 7,9 kg, 39 cm. Byl odchycen v Bašti, kde se pohyboval delší dobu. Je hodný, čistotný, k lidem kontaktní, na vodítku chodí dobře. Vhodný do bytu i k domku se zahradou. Ostatních psů v kotcích si nevšímá. George na videu: www.youtube.com/watch?v=WT5qc_uNr2w.Našel domov ve Velkých Přílepech.

tonda.jpg

Tonda

pes naháče, odchycen při potulce v Kralupech, už u nás byl dříve. Vrátil se k majitelům z Kralup - Lobečku.

Henry

kastrovaný kříženec, pes, narozen přibližně 11/2012, 32 cm, 9,8 kg (při příjmu 11,8). Henry byl odebrán majiteli, který měl nařízen zákaz chovu zvířat. K lidem je kontaktní, na vodítku chodí dobře, přijde na přivolání a občas se mu povede i povel sedni. Nejeví žádné známky dlouhodobého týrání, jen je v novém prostředí nejistý. Má trochu nadváhu, ale v útulku již shodil 2 kg, hlady týrán nebyl, spíš měl nedostatek pohybu. Nyní má lehkou dietu a kilča navíc už mizí. Ještě chvíli a bude z něj atlet.  Je čistotný a s ostatními psy vychází dobře. Není uštěkaný a je to pohodář. Bude spokojený v bytě, ale také na zahrádce s volným přístupem do domu. Hodí se do smečky, bude si patrně svého páníčka hlídat, není moc vhodný k dětem. Video: www.youtube.com/watch?v=eP1oVTzC_tM&feature=youtu.be. Našel domov v Praze 7.

Euro

kříženec německého ovčáka a zlatého retrívra, pes, narozen v 10/2011. Euro společně s jeho kamarádkou Ufo byli do útulku dáni majitelem, který těžce onemocněl a nadále se o ně nemůže starat. Euro je energický, veselý, kontaktní a hravý pes. Na vodítku chodí dobře pokud má správného psovoda. Umí povel sedni, lehni, místo a přivolání také zvládá na jedničku. Úpravu srsti si vyloženě užívá. Euro je šikovný pejsek, jediný jeho nešvar je neustálé skákání na lidi, ale to se také zvládne brzy odnaučit. Je potřeba důslednost při výchově a alespoň základní zkušenosti se psy. V kotci se snaží být čistotný a na ostatní psy v kotcích nevyvádí. Vhodný do domku se zahrádkou. Našel domov v Hlohovicích.

Ufo

kříženec, fena, narozena v 10/2004, 43 cm, 9,6 kg. Ufo přišla do útulku společně se svým kamarádem Eurem. Její majitel byl starší pán, který těžce onemocněl a nemůže se dále o Ufo starat. Ufo je veselá, hravá, milá a kontaktní psí dáma. Se psy vychází dobře, na vodítku umí chodit na výbornou, při ošetření je klidná a v kotci se snaží být čistotná. Umí povel sedni a přivolání také zvládá skvěle. Na svůj věk je ve velmi dobré kondici, jen hůře slyší. Byla by dobrou společnicí ke starším lidem. Našla domov v Brandýse nad Labem.

Misty

kříženka, fena, narozena přibližně v 1/2015, 40 cm, 7 kg. Do útulku byla přivezena MP. Misty pobíhala několik dní na okraji Kralup (v Minicích) u hlavní silnice. Čip ani jiné označení nemá. Je to veselá, hravá a čistotná fenka. S ostatními psy je kontaktní a pobízí je ke hře. Zřejmě ji dlouhodobě někdo zanedbával, má dlouhou a zadredovanou srst. Bude spokojená v bytě i v domečku se zahrádkou. Našla domov v Kralupech.

Pancho

kastrovaný pes, krátkosrstý foxteriér, má nečitelné tetování, narozen asi 2010, výška v kohoutku 35 cm, 10,8 kg. Byl nalezen uvázaný u stromu u hlavní silnice, ponechán osudu. Je přátelský a rychle si na prostředí útulku zvykl. Hned od prvního dne se všech ošetřovatelů drží jako klíště a doprovází je všude. K ostatním psům je v pohodě a u venčitelů je velice oblíbený, přestože na vodítku mírně tahá. V kotci je čistotný a klidný. Bude spokojený v bytě, ale také v domku se zahrádkou. V útulku byl vykastrován. Video: www.youtube.com/watch?v=8NP7RNyvJ7E&feature=youtu.be. Našel nový domov v Pardubicích.

Bohouš

střední kříženec, pes, narozen v 1/2013, 39 cm, 12,2 kg. Bohoušek přišel od svého páníčka, který bohužel zemřel. Byl zvyklý žít v domku se zahrádkou. Je to ostražitý hlídač, kterému nic neunikne a na příchozí upozorní. K lidem je kontaktní, umí povel sedni a občas se mu povede lehni a pac. Miluje sníh a rád v něm dovádí. Bohoušek je vhodný do domku se zahrádkou i do bytu. Je dobrým adeptem na nějaké běhací psí sporty (agility, coursing). Našel nový domov v Úhonicích.

Timmy

Coton de tulear nebo jeho kříženec, pes, narozen přibližně v 2/2015, 27 cm, 6,1 kg. Do útulku byl přivezen MP Kralupy, čip ani jiné označení nemá. Timmy je milý, kontaktní a velmi zvídavý mladý pejsek. Na vodítku chodí dobře, umí povel sedni a s ostatními psy nemá žádný problém. V kotci se snaží být čistotný a jakmile slyší v blízkosti člověka, tak trochu kňučí, ale po krátké chvíli se uklidní a spokojeně si lehá do pelíšku. Nevypadá zanedbaně, a tak věříme, že se jen někomu zaběhl. V útulku je zatím prvním dnem, až se rozkouká, dodáme více informací o jeho povaze. Našel domov v Dolanech.

Molly

kříženka, fena, narozena přibližně v 5/2015, 45 cm, 15,1 kg.  Je šikovná a učenlivá, umí sedni, někdy si i lehne na povel, dobře chodí na vodítku. Při ošetření se chovala klidně. Ráda si hraje s balónkem i přetahovacím uzlem, velmi ráda se mazlí. V kotci je klidná, nevyje, neštěká, jen na sebe upozorňuje, když jde někdo kolem. Molly je malá čertice, která potřebuje dostatek pohybu, důslednost a lásku celé lidské smečky. Ve smečce si vynucuje rázně pozornost, psům nedá pokoj, skáče na ně, okusuje a spíše se chová dominantně (v cizí smečce cizích psů si to nedovolila, to si chtěla jen hrát a nevrčela, ale svého bráchu i napadala a museli jsme je oddělit, protože tím trpěl). Je vhodná do domku se zahrádkou a k mladším lidem, bez malých dětí, kdy by je mohla třeba skákáním porazit, spíše bude vyhovovat sportovně založeným lidem, kteří ji dokáží zabavit a unavit. Čistotu v bytě je potřeba ji naučit.
Molly byla do útulku dána nezodpovědnou majitelkou, která si ji pořídila ještě společně s jejím bratrem Mikem (ten už u nás našel nový domov) do malého panelového bytu. Nejprve to byla malá a roztomilá štěňátka, která však rostla, a protože panička neměla čas ani zájem se jim věnovat, tak jí postupně dělala doma větší a větší nepořádek. To už se ,,paničce'' přestalo líbit, tak se rozhodla se jich zbavit. Odevzdala je na policii s tím, že nejsou její. Jelikož u nás již jednou byla s tím, že se zaběhla, tak jsme majitelku ihned kontaktovali. Ta se na nás však pouze osopila a řekla, že si pro ně nepřijede, ať si je necháme a víc že ji to nezajímá. Bohužel, dnes nám už telefon nezvedá a bydliště je neznámé. Na původní adrese majitelka již není. Video: www.youtube.com/watch?v=0ijm39EZ9gc&feature=youtu.be. Našla domov v Praze 4.

Caesar

Německý krátkosrstý ohař, pes. 2.2.2016 odchycen v Kralupech - Lobečku. Žádné označení nemá. Narozen přibližně v 2/2010. Ozval se jeho majitel z Nelahozevsi a přijel si pro něj.

Lord

kříženec špice, pes, narozen přibližně v 1/2014, 49 cm, 18,5 kg. Lord byl nalezen v katastru obce Libčice nad Vltavou dne 23.1.2016. Lord je mazlivý, k lidem kontaktní, na ostatní psy v kotcích nevyvádí, umí perfektně povel sedni a přivolání umí též. V útulku je zatím nejistý. Vrátil se zpět k majiteli z Dolan.

Šmudla

německý ovčák, pes, narozen přibližně v 9/2013, měří 52 cm, váží 23 kg. Tysona si pořídili jako štěně do paneláku, k malým dětem a kočce. Nikdo však na něj neměl čas a ani chuť se mu věnovat a tak skončil u nás. Je mladý, temperamentní a potřebuje dostatek pohybu. Mnohem spokojenější by byl v domě se zahrádkou. Rád běhá za balonky, ale nerad je vrací. Na vodítku chodí dobře a v kotci je čistotný. Je velice vnímavý a za trochu bašty je ochotný se rychle učit. Není to žádný velký hlídač, ale na případné vetřelce upozorní a za plotem i vzbudí respekt. Podle slov majitele si na procházkách svého páníčka hlídá. Bude prima parťák pro celou rodinu. Je klidnější povahy, vhodný i do smečky. Našel nový domov u Kralup.

Tyson

německý ovčák, pes, narozen přibližně v 9/2013, měří 52 cm, váží 23 kg. Tysona si pořídili jako štěně do paneláku, k malým dětem a kočce. Nikdo však na něj neměl čas a ani chuť se mu věnovat a tak skončil u nás. Je mladý, temperamentní a potřebuje dostatek pohybu. Mnohem spokojenější by byl v domě se zahrádkou. Rád běhá za balonky, ale nerad je vrací. Na vodítku chodí dobře a v kotci je čistotný. Je velice vnímavý a za trochu bašty je ochotný se rychle učit. Není to žádný velký hlídač, ale na případné vetřelce upozorní a za plotem i vzbudí respekt. Podle slov majitele si na procházkách svého páníčka hlídá. Bude prima parťák pro celou rodinu. Je klidnější povahy, vhodný i do smečky. Video:www.youtube.com/watch?v=nhYwILADy24&feature=youtu.be. Našel domov ve Straškově.

Bella

kříženka, fena, narozena přibližně v 11/2011. Bella byla společně se svými devíti štěňaty uvázána u vrat útulku. Je čipovaná, ale bohužel telefonní ani jiný kontakt na majitele již neexistuje. Samozřejmě celou věc i nadále prošetřujeme. Bella je nyní společně se svými štěňátky v karanténě, kde se o své potomky stará. Je milá, kontaktní, avšak k mužskému pohlaví je z počátku rezervovaná, ale po pár vlídných slov je i s chlapy kamarádka. Na vodítku chodí dobře, umí povel sedni a lehni. Je poznat, že ji někdo v minulosti učil základním povelům. Vhodná do bytu i do domku se zahrádkou s možností být i v domě. Našla domov v Krupce.

Pepito

střední kříženec, pes, narozen přibližně v 1/2013. Do útulku byl přivezen společně s Norbim od majitele, který neměl vhodné podmínky pro psy. Pepito je zatím trochu nedůvěřivý k cizím lidem. Na vodítku je nejistý, ale po trpělivém přístupu se vše naučí a bude z něj super kámoš svého pána. Byl zvyklý žít na zahradě se smečkou dalších psů, lépe mu však bude samotnému. Na Norbiho je zvyklý, ale na cizí psy vyjíždí. Muselo by se to vyzkoušet, pokud by měl být s jiným psem pohromadě, jestli si sednou. Našel domov v Praze 9 – Kbelích.

štěňata Miy

kříženci, narozeni přibližně 14.10.2015, jejich matka je Mia. Štěnda byla přivezna společně se svou maminou z nevhodných podmínek od majitele. Předpokládáme, že štěňata budou v dospělosti střední velikosti. Tři našla domov v Kralupech, zbývají se usadilia v Praze 8 – Ďáblicích, Kladně a Čejetičkách.