Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2019

Našli domov 2019

 

Našli domov v r. 2018. Většinu pejsků, kteří našli domov v roce 2014-nyní,  najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

t.jpg

Charlie

kříženec jezevčíka, pes, váží 6,7 kg, měří 32 cm. Charliemu zemřela panička a neměl se o něj kdo postarat. Je to malý pérák, který má radost z každého. Na vodítku trochu tahá, protože čte všechny vzkazy od kamarádů a žádný z nich nechce vynechat. Umí povel sedni a na přivolání někdy přijde. Ostatních psů v kotcích si nevšímá a v přímém kontaktu byl jen s fenkami. Bude to kámoš každým coulem, který ocení teplo rodinného krbu, ale určitě nepohrdne ani možností vyběhnout na zahradu. Našel nový domov v Šestajovicích.

t.jpg

Mína

kříženka, fena, narozena asi 7/2018, váží 5,5 kg a měří 34 cm. Byla odchycena v Kralupech nad Vltavou u Kulturního domu Vltava. Je trochu nejistá z nového prostředí, ale jinak moc hodná. Nemá žádné označení. Vrátila se ke svému majiteli z Kralup.

t.jpg

Ajsi

fena křížence, narozena asi 6/2013, váha 8,7 kg, měří 42 cm. Byla odchycena v lese v Jeviněvsi, kde se potulovala delší dobu. Je hubená a k cizím lidem zpočátku krátce rezervovaná, ale po chvilce je to mazel a moc ráda se chová. Umí povel sedni, trochu lehni. Nemá žádné označení. V útulku se rychle rozkoukala a nadšeně vítá každého návštěvníka. Je moc milá a mazlivá. V kotci je čistotná, ostatní psi ji nevadí a na vodítku chodí dobře. Našla nový domov v Praze.

t.jpg

Mako

fena malého špice. Odchycena údajně v Kralupech na Budečské stezce u garáží, narozena asi 2016, váží 6,5 kg. Je bázlivá, vodítko nedává a při kontaktu kouše. Našla nový domov v Kralupech.

t.jpg

Maxík

asi půlroční malý kříženec jezevčíka, 4 kg, pes. Odchycený v Kralupech. Je bojácný, potřebuje trpělivého a laskavého majitele. Není vhodný k malým dětem, bojí se jich. Starší mu nevadí. Našel nový domov v Bašti.

t.jpg

Kaira

cane corso nebo jeho kříženka, fena, narozena 6/2017, měří 57 cm a váží 27 kg. Kaira byla do útulku umístěna z nevhodných podmínek od majitele. Žila ve výběhu 1x1 metr a dle svědectví sousedů ji na zahradu nepouštěli a na vodítko také není příliš zvyklá. Je podvyživená a má špatnou srst. Ale naše granule, pamlsky i masíčko jí velice chutná a váhu jistě rychle dožene. K cizím lidem je zpočátku nedůvěřivá, ale rychle si zvyká. Není agresivní a zatím nám předvedla, že zná povel ,,sedni" a ,, lehni". Na ostatní psy v kotcích zatím nereaguje, ale podle toho, jaké je plemeno, nejspíš nebude úplně vhodná do smečky. Rozhodně bude dobrý hlídač. Uvítá domek se zahrádkou a aktivního páníčka, který se jí bude věnovat. Hledáme pro ni jen zkušeného majitele, nejlépe milovníka tohoto plemene. Našla nový domov v Praze.

t.jpg

Viky

kříženec špice, pes, narozen asi 2013, měří 37 cm, váží 10 kg. Vikyho přivezli z Velvar, kde byl také odchycen. Neměl obojek ani žádné označení. Zpočátku byl vůči lidem nedůvěřivý a za své bezpečné místo považoval kotec, ze kterého se mu ven nechtělo. Dnes již chodí bez obav po útulku, a dokonce i na krátké procházky mimo útulek. Na vodítku netahá, ale je zatím ještě venku trochu nejistý. Je klidný, není uštěkaný, ostatních psů si nevšímá a v přímém kontaktu byl s několika fenkami, vše probíhalo v pohodě. S kočkou také nemá problém. Nechá se v klidu vyčesat a pokud ho nikde nic netahá, tak si česání užívá. V kotci je čistotný. Bude spokojený v domku se zahrádkou s přístupem do domu nebo v bytě. Našel nový domov v Kamenném Mostě u Kladna.

t.jpg

Sofi

malá kříženka, fena, narozena asi 2011, měří 30 cm a váží 7,1 kg. Byla nalezena v Odoleně Vodě. Je mírně nedůvěřivá k cizím lidem, ale po chvíli se nechá pohladit. Na vodítku chodí dobře a ostatní psi v kotcích ji nezajímají. Není zrovna příliš čistotná, nejspíš byla zvyklá na zahradě nebo na častější procházky. Pravděpodobně se jí někdo pokoušel upravit srst, ale ne zrovna odborně, tak zatím vypadá jak oškubaná slepice, ale to se pokusíme brzy napravit. Našla nový domov v Unhošti u Kladna.

t.jpg

Barunka

MP Kralupy přivezla fenu dlouhosrstého jezevčíka se světlejší maskou, rok narození asi 2010, má špatné zuby, váží 8,6 kg, má na krku červenočerný obojek s vakcinační známkou 2014 bez další identifikace. Táhla za sebou červené flexi vodítko. Byla nalezena v ul. Štefánikova v Kralupech na dětském hřišti. Je hodná, nekouše, nechá se pohladit. Našla nový domov v Kladně.

t.jpg

Black

kříženec, pes, nar. 2012, měří 45 cm a váží 17 kg. Byl přivezen příbuzným majitele, kterému už jeho zdravotní stav neumožňoval se o něj starat. Black je kontaktní vůči lidem, psy si občas prý vybírá, ale na útulku si jich zatím nevšímá. V kotci je čistotný, v uzavřeném prostoru reaguje na přivolání. Na procházky je zvyklý a na vodítku zvladatelný. Je aktivní, žádný lenochod. Jeho srst byla velmi zanedbaná, v útulku jsme ho upravili. Našel domov v Jincích.

t.jpg

Kulíšek

jezevčík nebo jeho kříženec, zatím váží 4,4 kg a měří asi 22 cm. Vzhledem k tomu, že má ještě první zoubky, tak byl narozen asi 6/2019. Byl nalezen již v pátek 13. u nádraží a na útulek byl dovezen až dnes. Je to malý loupežník a jak si ho vychováte, takový bude. Našel domov v okolí Kralup.

t.jpg

Fido

kříženec labradora, pes, narozen asi 2016, váha 25,7 kg. Fido byl nalezen údajně ve Mšeně u benzínové pumpy, bez obojku i označení. Při příjmu byl hodný a kontaktní. Umí povel sedni za pamlsek a ostatní psi v kotcích ho zatím nezajímali. Uvidíme jak se projeví, až se u nás rozkouká. Našel domov v Tišicích.

t.jpg

Bíba

střední kříženec, pes, narozen asi 1/2019, váha 26 kg, měří 50 cm. Bíba byl nalezen v Kralupech. Je to čistotný, kontaktní a veselý pejsek. Rád aportuje a umí povel sedni. Na vodítku trochu tahá, ale za pamlsek je ochotný se dobře učit. Hledá aktivní majitele, nejlépe s domkem se zahrádkou. Našel domov v Praze 2.

t.jpg

Uhlík

štěně, kříženec, pes, narozen 6/2019, váha 2 kg. Byl nalezen v Kralupech. Je to malý, upovídaný drobeček, který si rád užívá lidskou společnost. V dospělosti bude nejspíš střední velikosti. Našel domov v Mělníku.

t.jpg

Meggie

4letá fena ČSV, bez PP, 28 kg, 62 cm. Je hodná, zvyklá na psy, děti, koně, doma nic neničí, je čistotná i v bytě. Má základy poslušnosti a obran, je zvyklá na MHD i metro, se psy v pohodě, zvyklá na koně, kočky a slepice ale honí. Nehodí se do kotce, když se nudí na zahradě, tak se pokouší utéct. Je od majitelky, která se dostala do tíživé životní situace. Byla by vhodná pro aktivní majitele, kteří se jí budou věnovat a dopřejí jí dostatek pohybu. Našla nový domov v Praze 10.

t.jpg

Kešu

kříženec pinče, pes, narozen asi 10/2016, měří 39 cm a váží 7,8 kg. Odchycen v Odoleně Vodě. Zpočátku rezervovaný, po chvíli kamarádský, v kotci čistotný, s fenkami v pohodě, se psy jsme nezkoušeli, na vodítku trošku tahá, umí sedni, pac, hop, na přivolání občas přijde, nechal si vyndat i klíště. Našel nový domov v Nelahozevsi.

t.jpg

Cvoček

jezevčík, pes, narozen asi 2015, měří 26 cm, váží 10,5 kg. Byl nalezen v Kralupech, bez obojku a bez označení. Je hodný, kontaktní k lidem, klidný při ošetření. Vrátil se k majitelce z Kralup, jmenuje se Pepíček.

t.jpg

Sněhurka

tak trochu čivava a trochu špic, prostě kříženka, fena, nar. asi 6/2013, váží 6,6 kg a měří 32 cm. Na útulek ji přivezla MP. Sněhurka je hodná, kontaktní fenečka, která přiběhne na přivolání, ale vodítko příliš v lásce nemá. V kotci je čistotná a s ostatními psy je v pohodě. Našla domov ve Veltrusích.

t.jpg

Alina

kříženka labradora, narozena 24.4.2014 Do útulku byla přivezena příbuznými majitele, kteří se o ni ze zdravotních důvodů nemohou nadále starat. Alina byla zvyklá žít na zahradě s přístupem do domu. Zpočátku je k lidem rezervovaná, ale po delším kontaktu začne být kamarádská. V kotci je čistotná a na vodítku trochu tahá. Na ostatní psy v kotcích nijak nereaguje. Na prostředí útulku si zatím zvyká. Našla domov v Nižboru.

t.jpg

Pongo

pes, jorkšírský teriér nebo jeho kříženec, narozen asi 1/2017, váží 7 kg, měří 25 cm. Byl nalezen na Velvarské silnici. Je kontaktní a mazlivý, v kotci čistotný a klidný. Ostatních psů si nevšímá. V útulku byl ostříhán. Je hodný a čistotný. Našel domov v Kralupech.

t.jpg

Pluto

pes, kříženec, narozen asi 11/2016. Pluto byl nalezen v Bašti. K lidem je poměrně kontaktní, umí povel sedni. Na vodítku má snahu tahat, ale při dobrém vedení ho zvládá. Snažíme se chůzí na vodítku dopilovat a na videu vidíte, že to lze. Je to velký a statný kříženec, vhodný pouze do domu se zahradou k aktivnímu majiteli, který má zkušenosti s výcvikem. Je ještě pár věcí, které je potřeba ho naučit. Musí být však chován samostatně, k ostatním zvířatům má negativní vztah. Z drsňáka a neotesance Pluta se nám pomalu, ale jistě klube mazel. Dožaduje se drbání za uchem, nosí nám hračky a dokonce dnes poprvé nám odevzdaně při česání ukázal bříško (moc mě mrzí, že jsem nestihla doběhnout pro foťák). Dělá opravdu velké pokroky. Bohužel zatím však marně čeká na toho pravého páníčka. Nakonec se dočkal i on a odjel s novým majitelem po roce v útulku do Lobče u Mělníka.

t.jpg

Fíla

Tohle zubožené stvoření se našlo na silnici mezi Starými Ouholicemi a Vepřkem. Po prohlídce a ostříhání jsme zjistili, že se jedná o psa neurčitého věku, vidí normálně, bez zákalu, nemá však žádné zuby a nemá vyvinuté ani zubní oblouky. Zprvu byl světloplachý, bál se ruky i zvedání a manipulace s ním. Do domácí péče si ho vzala zatím Denisa Svatoňová z Bašti, která ho okamžitě ostříhala a vykoupala a uvařila mu kuře s rýží, které mu velmi chutná. Má 31 cm a z půdních 3,5 kg, přibral na 5 kg, věk podle veterinární prohlídky 6-7 let, je zcela zdravý, čilý. 17.7. 2019 vykastrován. Pes po stříhání viditelně ožil (před tím se pro značně zadredovatělou srst nemohl ani pořádně hýbat). Doma je Fíla velmi čistotný, s kočkami je úplně v klidu, psů si nevšímá a děti miluje. Po spánku v pelíšku si ráno vyběhl sám se vyčurat na zahradu, doma neznačkoval, i když jsou tam Denisiny fenky. Válí se na trávě na sluníčku na zahradě, na kšírech chodí dobře a má rád jízdu autem. Našel nový domov v Milovicích.

t.jpg

Bára

3 roky, 33 kg, kříženka RTW, odchycena na silnici mezi Kralupy a Nelahozevsí, měla zraněné přední tlapy, patrně se napíchla na plot, takže jsme s ní museli na šití. Je čistotná, vhodná i do bytu, velmi mazlivá, při ošetření klidná, zvyklá na košík, na jízdu autem. Je to vášnivá aportérka, bude vhodná na sportovní kynologii, obrany, nemá moc ráda psy ani feny, ale správnou socializací by se to dalo změnit, je vhodná pro někoho, kdo s ní bude pracovat, ona to vyžaduje, jinak je to zkrátka šikovná holčička. Umí přivolání v uzavřeném prostoru a na stopovačce, sedni, chůzi u nohy, učíme ji i skok přes nohu na povel. :) V útulku byla vykastrovaná. Hlídá si aport, proto raději ne k dětem. Aport dá za výměnu za jiný. Video zde. Našla nový domov v Praze 1.

t.jpg

Ramp

Rampíčka k nám přivezla MP, byl nalezen v Kralupech. Je to pes, kříženec, nar. asi 1/2018, váha 5 kg, míra 30 cm. Na krku má obojek bez označení. Je velice kontaktní a mazlivý. V kotci je čistotný, ale naříká, když je sám. Čip nemá. Našel nový domov v Praze 10.

t.jpg

Cézar

kříženec, pes, nar. 11/2017, měří 57 cm. César je poslušný, klidný, umí povel sedni, lehni, ke mě a na vodítku je při dobrém vedení ovladatelný. V kotci je čistotný a ostatních psů si zatím příliš nevšímá. Našel nový domov v Žitenicích na Litoměřicku.

t.jpg

Bubla

kříženec, pes, asi 7 měsíců starý. 14.4.2019 ráno obdržela paní Klusoňová z MÚ Úholičky zprávu od PČR Libčice n. Vlt., že na nádraží v jejich obci je uvázaný pes typu bull, který je agresivní a ohrožuje cestující. Paní Klusoňová začala hned jednat a spojila se s námi. Po příjezdu na místo však na paní Klusoňovou výhružně vrčel asi 12kilový šmudlík s ocasem až pod krkem. Než jsem dojela na místo, tak už se Bubla nechal utáhnout na kus bublaniny, která mu vysloužila spolu s jeho strašením jméno. Byl jen k smrti vystrašený, měl hlad a žízeň. Je hodný, kontaktní a s radostí se pustil do granulek. Ukázal nám zatím, že umí povel sedni a z balónků měl také radost. Čip ani jiné označení nemá. Na krku měl jen něco vzdáleně připomínající obojek a k tomu přivázané vodítko. V kotci je klidný, neštěká ani nekňučí. Na vodítku trochu táhne, ale to se brzy odnaučí. Po aklimatizaci v útulku se projevil jako nevhodný k ostatním psům i zvířatům a není vhodný ani k menším dětem. Ideální by pro něj byl majitel, který mu poskytne dostatek pohybu a výcvik. Našel domov v Praze 10 - Horních Měcholupech.

t.jpg

Popelka

fena, narozena asi 2/2019. Popelka se delší dobu zdržovala v areálu zimního stadionu v Kralupech. Přestože byla hladová a unavená, tak se tolik bála lidí, že jí nebylo možné odchytit. K nám se dostala spolu s 28 klíšťaty a milionem blech. Nyní už je po bleškách a klíšťat se nám ji také povedlo zbavit. Byla moc hodná a klidně seděla. Vypadalo to, že si to dokonce užívá. Váhu jistě brzy také dožene. Bude z ní princeznička, spokojená spolu se svým milujícím páníčkem doma v pohodlném pelíšku nebo posteli. Našla domov ve Stráži nad Nežárkou.

t.jpg

Max

Odrostlé štěně většího křížence, narozen 1.9.2018, 63 cm, 28,5 kg. Matka byla křížená labradorka, otec měl pravděpodobně nějaké geny knírače. Temperamentní, veselé štěně bez povahových vad, jak si ho kdo vychová, takového ho bude mít. Majitelka vážně onemocněla a musela se ho s lítostí vzdát. Max byl zvyklý v bytě, nemá problém s dětmi, žil s nimi, ale je potřeba zvážit jejich případný věk, malé dítě by mohl porazit. Je též vhodný na psí sporty pro aktivní majitele. Umí povely sedni, lehni, k noze, ke mně, na místo, fuj. O samotě v bytě nevyje, není nečistotný, ale má tendenci okusovat nábytek. Žil v bytě s kocourem, ale měl stálou potřebu ho pošťuchovat a honit, i když ho kocour vyplatil. S ostatními psy si chce hrát. Má rád vodu a rád jezdí i autem. Našel domov ve Staré Boleslavi.

t.jpg

Bobina

fena jorkšírského teriéra, 7 let, 23 cm, 3 kg. Pohodová, klidná, čistotná fenka, která dobře zvládá chůzi na vodítku. Zemřela jí majitelka. Našla domov v Sedleci.

t.jpg

Greis

kříženka labradora, kastrovaná fena, narozena 3/2010, měří 61 cm a váží 37 kg. Byla zvyklá i v bytě a na společnost kočky a druhé feny, se kterou přišla do útulku a která již našla domov. Je klidná, přijde na přivolání, umí sedni. S dětmi vychází dobře a doma je čistotná. Vhodná i ke starším lidem. Našla domov v Dolanech.

t.jpg

Dejavu, Destiny, Désiré

3 fenky, štěňata středních kříženců, narozena 2.2.2019. Černá je Dejavu, černá s bílými tlapkami Désiré a hnědá Destiny. Matka s nimi na některých fotkách, menší kříženka 9 kg, otec neznámý. Zdravé, milé, socializované. Dejavu našla domov v Kostelci nad Labem, Destiny v Těptíně a Désiré v Hostivicích.

t.jpg

Šmudla

pes menšího křížence, samec, odložený majitelem ze sociálních důvodů. Je mu asi 6 měsíců, 32 cm, 6 kg, je to mazlíček, ale zprvu byl dost vyplašený, pak se po přemlouvání přišel pomazlit. Šmudla se v domácí péči rychle otrkal, hrál si i s velkými psy a kočkami, má rád i děti. Při úpravě byl hodný a trpělivý. Našel domov v Praze 9.

t.jpg

Pancho

kříženec whippeta, pes, 8-10 měsíců, 41 cm, 13 kg, hodný, milý, mazlivý. Vhodný pro aktivnější majitele. Uvítal by např. coursing. Našel domov v Jablonci nad Nisou.

t.jpg

Sněhurka

fena west highland white terriera nebo jeho křížence, 11 let, 10 kg, 32 cm v kohoutku. Nalezena v Růžovém údolí v Kralupech. Je obézní, má neregistrovaný čip, hodná, kontaktní, veselá, čistotná, psů si nevšímá, je orientovaná na člověka. Vrátila se k majiteli.

t.jpg

Daisy

fena většího křížence německého ovčáka, 8 let, 60 cm, váha 34 kg. na psy v kotci štěká, ale prý dřív měla druhého psa, kterého milovala. Na dítě nereagovala, k lidem je mazlivá, vyžaduje hlazeni a pozornost. Je ve špatném fyzickém stavu. Žila celý život venku, ke konci žila na paletě na řetězu. Vzhledem k věku a zdravotnímu stavu fenky a jejímu dlouhému pobytu zde jsme ji zařadili též do virtuální adopce. Zemřela na mozkovou mrtvici.

t.jpg

Fík

kříženec pastevce, 41,5 kg, asi 4 roky, pes. Nalezen mezi Líbeznicemi a Bořanovicemi, bez obojku, bez čipu. Je bázlivý, bojí se mužů, k ženám je opatrnější, ale po chvilce si přijde pro pohlazení. Na ostatní psy v kotci útočí. Vrátil se k majiteli z Měšic.

t.jpg

Dasty

kříženec, pes, nar. 2015. Dasty k nám byl přivezen jako pes odchycený v Líbeznicích. Byl dohledán majitel, který o něj však nemá zájem a vzdal se ho. Dasty je kontaktní mazel, přiběhne na přivolání, rád běhá za aportem, který nosí, ale odevzdá zatím jen za pamlsek. Rád se přetahuje a umí povel sedni, lehni, odložení v sedě i v leže, zvládá perfektně chůzi u nohy s pamlskem v ruce na prsou, má perfektní přivolání, je to vášnivý aportér a velký mazlík. Za kus žvance by šel světa kraj. Nejspíš bude křížený s nenasytným labradorem. Na zájemce zakládáme pořadník a budeme vybírat z těch nejlepších, nejšikovnějších a s ideálním podmínkami k bydlení pro Dastyho. Našel domov v Lounkách u Roudnice nad Labem.

t.jpg

Filípek

štěně křížence, 6-7 týdnů, pejsek, 2,5 kg. Bylo nalezeno v ul. Henningsdorfská u restaurace Hůrka v popelnici v pytli na 2. obrázku pánem, který šel vysypat smetí a přivolal policii. Pokud máte tip, komu štěně patřilo, či poznáváte pytel, kontaktujte útulek. Našel domov v Odoleně Vodě.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Ben

kříženec, pes, nar. 10/2015, váha 39 kg, měří 62 cm. Ben je krásný, statný pes, vyrovnané a klidné povahy. Původně si ho majitel pořídil jako hlídače objektu. Z Bena sice vyrostl pes, který zjevem možná může za plotem člověka odradit, ale už jeho pohled prozradí, že je to stvoření vítací, nikoliv hlídací. Je velice kontaktní, klidný, čistotný a kamkoliv se hneme, tam nás doprovází. S fenkami prý rád dovádí a ani ostatních psů v kotcích si zatím nevšímá. Bude spokojený v domku se zahrádkou, nejlépe s přístupem do domu, aby si mohl užívat dostatečně i svou lidskou smečku a drbáníčko. Našel domov v Tuhani.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Burák

střední kříženec, pes, narozen asi 1/ 2018. Burák byl nalezen v Odoleně Vodě s obojkem, ale bez označení. Je hodný, ale zatím ustrašený. V kotci je klidný a ostatních chlupáčů se spíš bojí. Chůzi na vodítku nejspíš nezná, ale rychle se učí. Po pár dnech už dobře zvládá chůzi na vodítku, při správném vedení i u nohy. V oploceném prostoru má dobré přivolání, ale venku dává přednost čmuchání. V kanceláři vydrží sám, nekňučí, ani nic jiného nevymýšlí. S kocourem, kterého jsme potkali, se chtěl kamarádit. Je oblíbeným parťákem pro venčitele. Bude spokojený nejspíš v bytě, stejně jako v domku se zahrádkou s neomezeným přístupem do domu. Našel domov v Mostu.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Teddy

kříženec, pes, narozen asi 2016, 12 kg, 45 cm. Teddy byl nalezen v Kralupech, na krku má obojek, ale bohužel bez označení. Je hodný, kontaktní, umí sedni. Ostatní psi na útulku se mu příliš nelíbí. Nedoporučujeme ho ani k jiným domácím zvířatům a nehodí se ani k úplně malým dětem. Aktualizace 28.3.2019: Teddy je šikula, při úpravě srsti byl klidný a vzorně stál, jen úprava zadní partie těla se mu příliš nelíbila, a tak dostal na chvilku náhubek. Stříhání nejspíš už v minulosti absolvoval. V kotci je čistotný, je pravděpodobné, že žil v bytě. Našel domov v Litvínově.

475517_656898774416660_799201074097348757_o.jpg

Rocky

brazilská fila, pes, narozený v r. 2009. Byl odchycen MP v Kralupech. Je hodně hubený a zpočátku byl několik týdnů i agresivní. Měl odřené tlapy, zřejmě od toho, jak se snažil dostat ven ze zahrady. Majitele jsme dopátrali a o psa nemá zájem. Údajně dle informací od lidí, kteří ho znali, pes neměl žádnou boudu, ani řádnou stravu - strádal hlady a ležel na holé zemi, dozvěděli jsme se i jeho pravé jméno - Rocky. Pes si u nás v útulku ale za pár týdnů zvykl a už nás vítá a nechá se česat, řádně baští a přibírá. Problémem byl ale nezvyk na boudu, nebo neschopnost se do boudy díky křupajícím kyčlím dostat. Moc děkujeme všem, kteří nám pomohli pro Rockyho nechat vyrobit nákladný nadměrný kotec a atypickou boudu (viz nové fotky), kterou potřebuje, aby díky svému onemocnění (neoperabilní dysplyzie kyčlí min. 4. stupně - absolvoval vyšetření kyčlí na rtg v narkóze) do ní vlezl a byl schopen zalehnout a vstát. Rocky obé příjal, naučil se spát v boudě, kterou měl jako první a po umístění do kotce k naší velké radosti si přestal do boudy močit a kálet, zřejmě to u něj souviselo s malým prostorem původního kotce.  Dostává speciální granule a léky proti bolesti, má obleček, aby byl v teple, víc se pro něj, bohužel, nedá dělat, operace není dle veterináře možná. Rocky byl z těchto důvodů zařazen do virtuální adopce. Rocky bohužel zemřel v útulku na selhání srdce.

t.jpg

Hašlerka

střední kříženka, fena, narozena asi 2011, váha 7,5 kg, 36 cm. Hašlerka byla odchycena ve Mšeně, kde strávila několik dní v odchytovém kotci, ale bohužel se k ní nikdo nehlásil. Je milá a kontaktní k lidem, s jinými psy také nemá problém. V kotci se jí příliš nelíbí. Vhodná ke starším lidem, kteří s ní budou doma. Čipovaná čipem č. 953000010193266, který bohužel není registrován v žádném registru čipů. Našla nový domov v Přerově nad Labem.

t.jpg

Max

3letý pes jorka, kterého do útulku přivedla panička z osobních důvodů. Našel nový domov v Žamberku.

t.jpg

Exekutor a Exorcista

kříženci malého společenského plemene (možná čivavy), pejsci, narozeni cca 01/2019, nalezenci. Jsou to malí ďáblíci, kteří potřebují hodně péče, lásky i výchovu. Exekutor našel domov ve Všetatech, Exorcista odjel bydlet do Teplic.

t.jpg

Gedžitka

kříženka, fena, asi 5měsíční, 11 kg, 42 cm. Byla nalezena 22.2. v Kralupech. Zpočátku bojácná, po chvilce sezení v kotci a krmení si vzala jídlo z ruky a už jsme kamarádky. Je ráda s člověkem doma, nejraději na kanapi, nevadí jí domácí zvířata, miluje děti, doma se učí čistotě. Našla domov v Praze 9.

t.jpg

Pišta (Ríša)

pes, 8 kg. Starší, klidný, udržovaná srst. Přivezla ho MP Kralupy. Ten den si ho vyzvedl majitel, jmenuje se ve skutečnosti Pišta a je mu 13 let.

t.jpg

Sid

rotvajler nebo jeho kříženec, pes, narozen asi 2014. Byl odchycen ve Zlosyni. Zpočátku je k cizím lidem nedůvěřivý, psů v kotcích si nevšímá. Umí povel sedni a po útulku na vodítku chodí vzorně. Stojí o lidskou společnost, po útulku nás rád stále doprovází. Je tichý, není uštěkaný. Na košík je zvyklý, ošetření zvládá v pohodě. Sid našel nový domov v Klíčanech.

t.jpg

Bára

kastrovaná fena flat coated retrívra, 3 roky, 59 cm, 22,5 kg. Je po majiteli, který vážně onemocněl a již se o ni nemůže starat. Bára byla zvyklá bydlet na zahradě a mohla chodit i do bytu. Je to milá, mazlivá fenka. Potřebuje aktivní majitele a dobrý plot. Ocení dostatek pohybového a mentálního vyžití, aby se nenudila sama na zahradě. Se druhým psem bude v pohodě. V útulku byla 14.1.2019 sterilizována. Bára našla nový domov v Praze 4.

t.jpg

Sindy

střední kříženka, kastrovaná fenka, narozena 3/2009, měří 39 cm a váží 6,7 kg. Byla zvyklá žít nyní několik let se svou kámoškou Greis v domku se zahrádkou. Dřív však bydlela i v bytě. Je hodná, čistotná, v domku byla ještě společně s kočkou. Na vodítku chodí dobře a zvládá přivolání a povel sedni. Má ráda vodu a s dětmi také vychází velice dobře. Našla nový domov v Bořislavi u Teplic.