Jdi na obsah Jdi na menu
 


nd2020

Našli domov 2020

 

Našli domov v r. 2019. Většinu pejsků, kteří našli domov v roce 2014-nyní,  najdete nyní zde, na serveru Pesweb.

 

tt.jpg

Sam (v útulku Alfons)

je to starší kříženec střední velikosti, váží 13 kg. Byl nalezen na mostě přes řeku u Veltrus. Pravděpodobně ho porazilo auto. Na krku má starý kožený obojek, je bez označení. Na pravém boku má velkou tržnou ránu a pár odřenin. Byl odvezen na ošetření k veterináři a poté na útulek. Vrátil se do svého domova.

tt.jpg

Bonnie

německý ovčák, fena, narozena 11/2014, měří 61 cm, váží 28,5 kg. Bonnie nedávno přišla o celou svou zvířecí a lidskou smečku i pohodový domov. Byla zvyklá žít spolu se svými chlupatými kámoškami (dvě fenky a kočičky) na statku. Spala však jako správná psí dáma doma v pelíšku nebo s paničkou v posteli. Je klidná, poslušná, čistotná a nekonfliktní vůči jiným zvířatům. Vzhledem k tomu, že nyní prochází spoustou změn, tak je potřeba se jí zpočátku naplno věnovat a mít ji pod stálým dohledem i na oploceném pozemku. Zatím má tendenci vrátit se zpět ke své původní smečce. A věřte, že je velice šikovná. Umí si otvírat dveře i ladně přeskočit vysoký plot. Poté co si však zvykne a bude správně navázaná na své nové páníčky, tak to bude ta nejvěrnější ženská ve vašem životě. Našla nový domov.

tt.jpg

Raily

kříženec, pes, narozen 12/2019, 58 cm, do útulku ho přivedl jeho 2. majitel. Pořídili si ho původně 2 mladí lidé, kteří se rozešli, jeden z nich odešel na ubytovnu, kde psa nemohl mít, tak si ho vzal jeho kamarád. Původně Raily bydlel v bytě a měl 24 hodin společnost člověka. Sám nevydrží, vyje a likviduje zařízení. Má separační úzkost. Potřebuje vychovat a zabavit. Raily je velice hodný, nemá problém s kočkami ani s ostatními psy, v bytě je čistotný, chodí dobře na vodítku, přijde na přivolání. Je vhodný i k dětem, ale spíš k odrostlejším, které by neporazil. Našel nový domov.

tt.jpg

Dredík

střední kříženec, pes, výška 42 cm. rok narození 2017. Dredíka údajně někdo vyložil z auta ve Velvarech a ujel. On se celý týden vracel na místo, kde ho páníček opustil a doufal, že se pro něj vrátí. K cizím lidem byl nedůvěřivý, a proto se k mám dostal až po týdnu. Po počáteční nedůvěřivosti a kousání při manipulaci se po ochočení z něj vyklubal mazlivý kamarád. V útulku absolvoval operaci levé zadní nohy, kdy měl kloubní hlavici zcela mimo jamku, nohu nepoužíval a nebyla osvalena, po resekci krčku a srovnání kosti do správné polohy se po vyhojení učí nohu používat a ta se postupně osvaluje. Není uštěkaný, je čistotný, s některými psy je v pohodě, možná by zvládl i kočku, v útulku na ni nereaguje. Našel nový domov.

tt.jpg

Danny

pes, bígl, 11 let, odchycen v Bořanovicích. Čip nemá a má nečitelné tetování. Milý, kontaktní, přátelský, umí pár povelů, rád honí kočky. Se psy je v pohodě. Vrátil se ke svým majitelům. Vlastním jménem se jmenuje Bady.

tt.jpg

Sindy

flat coated retrívr nebo jeho kříženka, fena, narozena 12/2013, měří asi 62 cm. Sindy se k nám dostala od majitelů, kteří se museli přestěhovat do bytu, kam si ji nemohou vzít. Sindy je zpočátku k cizím lidem nedůvěřivá, ale za chvíli se nechá podrbat a je přítulná. Žila na zahradě spolu se svým malým psím kámošem, ale o kontakt s jinými psy prý nestojí. Nevyjíždí, ale spíš se bojí. Nemá problém ani s kočkami, byla zvyklá na kočky majitele. Je též vlídná k dětem. Hledáme pro ni majitele, který jí, kromě oplocené zahrady, poskytne i dostatek procházek a určitě bude Sindy vděčná i za pelíšek v domě a společnost svých páníčků. Našla nový domov.

tt.jpg

Monty

kříženec labradora, pes, narozen asi 2015, měří 58 cm a váží 32,5 kg. Pobíhal na Lutovníku a na krku má jen odblešovací obojek, není ani čipovaný. Monty je mazlivý pohodář. Na vodítku chodí dobře, v kotci je klidný a čistotný a ostatních psů si nevšímá. Je dobře živený a jako každý labrador si v jídle nevybírá. Vrátil se domů.Vlastním jménem je to Rex, 11 let.

tt.jpg

Mat

pes, kříženec maltézáka, 11 kg, 38 cm, cca 4 roky. Přišel do útulku spolu s Honzíkem, oba psi byli odebráni z bytu od zemřelého majitele policií a převezeni do útulku. Oba jsou silně zablešení, mají zanedbanou srst, nestříhané drápy, v útulku prošli ihned úpravou jejich neutěšeného stavu. Mat je kontaktní povahy, milý k lidem. Byl zvyklý v bytě, nemá problém ani se psy, je milý k lidem a závislý na jejich společnosti, kterou hodně vyhledává. Našel nový domov.

tt.jpg

Honzík

pes, kříženec středního pudla, 33 cm, 9 kg, 11 let. Přišel do útulku spolu s Matem, oba psi byli odebráni z bytu od zemřelého majitele policií a převezeni do útulku. Oba jsou silně zablešení, mají zanedbanou srst, nestříhané drápy, v útulku prošli ihned úpravou jejich neutěšeného stavu. Honzík je klidnější povahy, milý k lidem. Byl zvyklý v bytě, nemá problém ani se psy, je milý k lidem, ale nijak extrémně závislý na jejich společnosti, může být i sám. Našel nový domov.

tt.jpg

Kira

kříženka AST, fena, narozena asi 2016, měří 47 cm a váží 17,5 kg. Kira byla odchycena v obci Zlonín a následně byla dohledána i její majitelka, která však odmítla si Kiru převzít. Kira je aktivní mladá fenka, která potřebuje dostatek pohybu a správné vedení. Je šikovná a o výcvik má zájem. Miluje balónky a je možné její zájem o ně využít při výcviku. V kotci je Kira klidná, na vodítku trochu tahá. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, ale vzhledem k typu plemene ji k jiným psům umisťovat nechceme. Stejně tak ani k dětem. Hledáme pro ni páníčka, který jí poskytne pohyb, výcvik a lásku. Našla nový domov.

tt.jpg

Burák

kříženec pinče, 6 kg, 27cm, samec, asi 7 let. Odchycen v Kralupech, přivezla ho MP. Údajně se několik dnů potuloval kolem gymnázia, odchycen v Čechově ulici. Při zatýkání kladl odpor, ale pomoci hmatů, chvatů a kouzla osobnosti policisty se ho podařilo odchytit a dopravit do útulku. :) Buráka majitel sice začipoval, ale již se neobtěžoval s registrací. Na netu též nejsou nikde žádné stopy, že by psa někdo hledal. Vrátil se ke svému majiteli z Veltrus.

tt.jpg

Šmudla

pes, asi 3 roky, menší kříženec špice, byl odchycen údajně u Vltavy, v Miřejovicích, naproti veltruskému kempu. Měl na čumáku napresovaný košík, který mu byl evidentně malý. Na spodním pysku měl zhnisanou ránu. Šmudla je však velký bojovník. Po několika kapačkách a týdnu antibiotik už je v pořádku. Ale bohužel jen po zdravotní stránce. Je velice plachý, sám k člověku nejde, ale naopak před lidmi i ostatními psy utíká a schovává se. Na vodítku odmítá chodit a je z něj hodně nervózní. Nyní se snažíme s ním sblížit, ale bude to běh na dlouhou trať. Sám odmítá vylézat z boudy, ale nechá se pohladit, vzít opatrně do ruky a pomalu získává důvěru vůči pečovatelům. Pokud by měl někdo o Šmudlu zájem, je nutné předem do útulku se s ním jezdit sbližovat. Našel nový domov.

tt.jpg

Brita

kříženka německého ovčáka, fena, rok narození 2016, pochází od majitelky, která ji ze sociálních důvodů nemohla mít dál. Brita byla zvyklá venku i v bytě, doma čistotná, nic neničí. Je hodná, ale potřebuje vychovat a hodně pohybu. S dětmi nemá problém, ale k úplně malým ji nedoporučujeme, aby je skákáním neporazila. Našla nový domov.

tt.jpg

Archie

kříženec, pes, narozen asi 2013, měří 36 cm a váží 15,5 kg. Archie byl nalezen v obci Olovnice, nemá čip ani jiné označení. K lidem je kontaktní, ostatních psů si nevšímá, moc rád baští a vůbec není vybíravý. Na vodítku netahá, ale občas odmítá jít tam, kam chcete vy, ale za pamlsek se nechá ukecat. O samotě občas poštěkává, ale je ještě trochu nesvůj z nového prostředí. Jinak je klidný a pohodový. Zemřel na selhání ledvin.

tt.jpg

Linda

nalezena v pátek v Měšících, asi 3 roky stará, 7,5 kg, 30 cm, bez obojku, bez čipu. Je hodná k lidem, ke psům i fenám, s jízdou v autě neměla problém. Momentálně hárá a nelze vyloučit, že přišla do útulku již nakrytá. Linda našla nový domov.

tt.jpg

Malvína

malá kříženka, fena, 6-8 let, váha 5,5 kg, měří 28 cm. Byla do útulku přivezena ve stejný den jako jezevčík Míša. Její stav je dost podobný, jen kromě vylysané srsti hemžící se blechami, přerostlých drápů a vyhublého tělíčka má ještě zadredované chlupy, zánět v očích a cecíky zasloužilé matky. K lidem je méně důvěřivá, ale za masíčko se nechá ukecat. Nekouše, jen se bojí, a proto zatím nestojí o kontakt. Vodítko nejspíš nezná. Malvína našla nový domov.

tt.jpg

Míša

jezevčík nebo jeho kříženec, pes, asi 6 let, váha 5,4 kg. Dnes ráno byl přivezen MP tento zubožený malý pes. Údajně ho jednomu pánovi někdo vhodil na zahradu. Vylysaná srst (snad jen díky blechám), přerostlé drápy, vyhublý, ale přesto k lidem celkem důvěřivý a trochu ukecaný. Takový je náš nový svěřenec, který byl nejspíš někomu již na obtíž. Míša našel nový domov.

tt.jpg

Toby

pes, štěně malého křížence, 10 měsíců, 30 cm, 5,3 kg. Tobby je kamarádský, mazlivý, hodně aktivní a hravý pejsek, prostě správné, zvídavé štěně. Okolní svět je pro Tobbyho sama zajímavost, velice rád si užívá procházky. Bude spokojený všude, kde bude mít svého milujícího člověka. Miluje lidi i pejsky a raduje se z každé pozornosti a pohlazení. Svému člověku rád dělá společnost i v kavárně nebo restauraci, kde se chová velice slušně a klidně. Rád jezdí autem. S kočkami nemá problém, spíš by se s nimi rád hrál, a pokud kočka utíká, tak to bere jako hru a rád ji trochu prožene. Když je kočka v klidu, tak si ji jenom očuchává a seznamuje se. Rád lítá se stejně aktivními malými i velkými pejsky, takže se krásně hodí i do smečky. Žil zřejmě venku, hygieně doma se pomalu učí, ale zlepšuje se. Toby našel nový domov.

tt.jpg

Chilli

kříženka, fena, v dospělosti bude středního vzrůstu. Chilli je malé torpédo, ale vnímavá, mazlivá a učenlivá. Na útulku vyhlíží nejlépe nějakou mladší a aktivní rodinku nebo paničku či páníčka, klidně i s nějakým chlupatým parťákem. Našla nový domov.

tt.jpg

Čenda

kříženec patrně bígla, pes, odchycen ve Velkých Přílepech, 43 cm, 14 kg, narozen asi 2017. Zpočátku je trochu nejistý, ale za chvilku se nechá drbat za ouškem. Umí povel sedni, na vodítku chodí dobře. Jako každý bígl rád čmuchá. Baví ho běhat za balónky a nosí je vždy kousek od vás. Našel nový domov.

tt.jpg

Betynka

fenka křížence německého ovčáka a pravděpodobně má v genech i kolii, narozena asi 2015, měří 55 cm a váží 26,5 kg. Betynka je moc hodná fenečka, která byla zvyklá žít v domku na zahradě. Má však ráda lidskou společnost a ocení možnost přístupu do domu. Pokud jí ho nechcete umožnit, tak si prostě otevře sama a jde se mazlit. Je to holka šikovná. U nás je čistotná, ostatních psů si nevšímá. Na vodítku chodí dobře a miluje procházky. Velice rychle si ochočila své venčitele a měla radost i z odrostlejších dětí. Našeho kocoura zcela ignorovala. Na přivolání reaguje dobře a umí povel sedni. Česání jí nevadí, jen se neustále točí na záda a chce si při tom hrát a drbat. Nebude to pes příliš hlídací, ale rozhodně vítací. Má problémy se zadními běhy, patrně neurologický problém v páteři. Musí se šetřit a být v teple. Našla nový domov.

tt.jpg

Sára

kříženka, fena - kastrovaná, narozena 2011, měří 45 cm a váží 16,2 kg. Sára je velmi hodná psí dáma, která byla zvyklá žít doma a měla k dispozici i výběh na zahradu. Je nekonfliktní s lidmi, dětmi a ostatními psy. Má dobré přivolání, umí sedni a dej pac. V bytě je čistotná, ale o samotě štěká. Na vodítku chodí dobře a moc ráda plave. Bude to prima parťačka i pro starší lidi nebo začátečníky. Do útulku se dostala z důvodu alergie u dítěte. Našla nový domov.

tt.jpg

Rasty

kříženec, pes, narozen asi 2015, váží 24,7 kg a měří 53 cm. Rasty je stále vysmátý pohodář, který miluje všechny lidi. Rychle se stal oblíbencem našich venčitelů, protože chodí vzorně na vodítku a nic ho cestou nerozhodí. V kotci je klidný, čistotný a ani prudící psí kámoš ho přes mříže nijak nevzrušuje. On sám si ostatních psů v kotcích nevšímá. V přímém kontaktu s nimi však ještě nebyl. Umí povel sedni a na přivolání v oploceném prostoru hned přiběhne. Cestování autem mu zrovna nesedí, dělá se mu špatně a zvrací. Ale to se dá pořešit ještě před jízdou autem. Domek se zahrádkou a přístupem do domu bude pro něj ta nejlepší volba. Delší procházky nebo nějaká sportovní aktivita jsou však podmínkou. Možná by ocenil i bydlení s páníčkem v bytě, ovšem musí to být aktivní týpek nebo rodinka, která mu poskytne i dostatek vyžití venku. Našel nový domov.

tt.jpg

Míša

kříženec jezevčíka, 5/2020, váha nyní 2,9 kg. Míša je malé, roztomilé zlobidlo. Bude spokojený v bytě a ještě víc v domku se zahrádkou s volným přístupem do domu. Jak si ho vychováte, takový bude. Našel nový domov.

tt.jpg

Argo

kříženec AST, pes, narozen asi 1/2019, asi 55 cm v kohoutku. Argo je psí puberťáček bez velkého vedení. Zpočátku si vás musí řádně "očuchat" než se s vámi začne vůbec bavit. Není agresivní, ale trochu nejistý. Po zjištění, že mu nic nehrozí, vás začne kontaktovat a projevovat vám náklonnost skákáním. Dá si však říct a jeho pozornost převedete celkem rychle na jinou činnost. Je akční a potřebuje hodně pohybu. V kotci je klidný, pokud vás nevidí, ale jinak si vyžaduje pozornost. Umí povel sedni, ale chůze na vodítku se musí ještě trénovat. Miluje jako většina AST plastové lahve a přetahovadla. Je pozorný a bude nejspíš dobrý hlídač. Každopádně nikoho nepropásne a upozorní na něj. Bude spokojený v domku se zahrádkou, kde mu však jeho páníčci dopřejí i nějaké další akční vyžití a dostatek správného vedení. Je vhodný pro zkušenějšího pejskaře. Našel nový domov.

tt.jpg

Keksík

Nálezcem v ulici E. Beneše v Kralupech nad Vltavou byl předán městské policii tento pejsek křížence, narozen 2019, vysoký 43 cm a vážící 9 kg. Jako odrostlé štěně majitele omrzel, a tak se ho tímto způsobem nejspíš zbavili. Je to malý neposeda, který miluje lidi, nevadí mu ani ostatní psi. Velkých psů v kotcích se nevšímá a malé fenky vyzývá ke hře. V kotci je čistotný a není ani uštěkaný. Chůze na vodítku je třeba ještě dopilovat, stejně tak jako ostatní povely. Na přivolání v oploceném prostoru chodí dobře. Bude to prima parťák pro aktivní majitele, kteří mu dopřejí dostatek vyžití. Našel nový domov.

tt.jpg

Miky

pes středního křížence, narozen 2013, 14,9 kg, 43 cm, po zemřelé majitelce, u které žil na zahrádce. Miky je v kotci čistotný, k lidem přátelský, chodí na procházky a na obojek a vodítko si rychle již zvykl, u venčitelů je oblíbený, je vhodný k dětem, ostatních psů v kotcích si nevšímá, je vhodný i do smečky, nedělají mu problém ani kočky, nechá se česat. Vhodný do bytu i na zahradu. Stojí o kontakt a mazlení s lidmi. Našel nový domov.

tt.jpg

Albínka

kříženka bišonka, fena, narozena asi 2011, váha 8,7 kg, měří 26 cm. Albínka byla odchycena ve Veltrusech. Je hodně zanedbaná. Má zubní kámen, přerostlé drápy, příšerné dredy na nožičkách, zánět v uších a asi trochu hůře vidí. Zpočátku je k cizím lidem nedůvěřivá. Na vodítku chodí dobře, a když si na vás zvykne, tak vás následuje i bez vodítka na každém kroku. Od nás se již nechá pochovat, vyčistit očička a ouška. V útulku prošla úpravou srsti a léčbou dermatitidy. Albínka hledá klidný domov, kde se jí dostane hodně lásky. Bude moc vděčná parťačka. O společnost jiných psů však zatím nijak moc nestojí a domov s malými dětmi pro ni také nebude příliš ideální. Potřebuje již svůj klid. Vzhledem k jejímu věku je potřeba počítat do budoucna i s nějakými výdaji na veterině.
Aktualizace 25.6.2020: Albínka po příchodu do útulku byla ve značně zanedbaném stavu, byla nekontaktní, nerudná, chňapala po nás, tak jsme jí dali 2 dny na aklimatizaci v útulku. Bohužel ale přestala žrát, takže jsme okamžitě jeli na veterinu, kde veterinář shledal po rentgenu značnou plynatost a dermatitidu na pacce. Mezitím jsme jí též ostříhali nejhorší dredy a zkrátili obludně přerostlé drápy, vyčistili uši, oči a začali jí vykapávat oči. Lékař jí odebral krev, naordinoval antibiotika a po dnu léčby se Albínce ulevilo a začala trochu žrát. Krevní výsledky ukázaly zvýšené jaterní testy, takže jaterní dietu. Další den jsme s ní absolvovali česání a stříhání u naší skvělé psí kadeřnice Marcely Šebkové a nyní doufáme, že se bude pozvolna zlepšovat. Albínce se velice ulevilo, přestala po nás chňapat a naopak se nyní nehne od nohy, chodí i na volno bez vodítka a nechá se drbat. Našla nový domov.

tt.jpg

Sany

velký švýcarský salašnický pes, samec, narozen asi 2016, váží 50,3 kg a měří 61 cm. Dle slov původního majitele, který se ho musel vzdát z vážných osobních důvodů, je Sany pohodář, nekonfliktní vůči lidem i ostatním psům. Na vodítku zpočátku tahá, ale po chvíli se uklidní. V útulku se chová vzorně, v kotci je klidný a ostatních psů si opravdu zatím nevšímá. Našel nový domov.

tt.jpg

Bára

Bára je kříženka malého vzrůstu, asi 5 let stará. V útulku ještě musí pár týdnů zůstat, aby odchovala svá 4 štěňata, se kterými sem již přišla. Je moc milá, mazlivá a kontaktní fenečka. V kotci je klidná a čistotná. Zatím se nechce příliš vzdalovat od svých potomků, a tak chodí jen na krátké procházky, aby si zvykla na vodítko, které dosud neznala. Našla nový domov. 

tt.jpg

štěňata Báry Azalka, Ajša, Alf a Amigo

Štěnata Báry, se kterými přišla do útulku od majitelky. Co si kdo z nich vychová, to bude mít. Jsou to zdravá, normální milá štěnda. Našla nové domovy.

tt.jpg

Erna

mladá fena středního křížence 13,4 kg, 45 cm, bez čipu, odchycena MP v parku u Lidového domu v Kralupech nad Vltavou. Hodná povaha. Miluje procházky a na nich je k neutahání. Uvítala by sportovně založené majitele. Našla nový domov.

tt.jpg

Ben

střední kříženec, cca 6 let. Od majitelky. Veselý, temperamentní pes, vášnivý aportér. Našel nový domov.

t.jpg

Erik

kříženec husky, 15 měsíců, 22,5 kg, 57 cm v kohoutku, pes. Je od bulharské majitelky, která odjela domů a psa zde ponechala svému osudu. Erik je hodný, má rád psy, je čistotný, byl zvyklý v bytě, ale ani s kotcem nemá problém. Nevadí mu ani ostatní psi. Je však temperamentní, potřebuje sportovně založeného majitele, který mu dopřeje hodně pohybu. Děti má rád, ale vzhledem k tomu, že je to temperamentní poděs, k malým dětem nedoporučujeme, protože by je mohl svým skákáním porazit. Našel nový domov.

t.jpg

Dory

fena labradorského retrívra 7 let, 52 cm, 40 kg, kterou nám přivedl její majitel, který odchází na operaci páteře a již se o ni nemůže starat, hledal pro ni tedy nový domov. Dory je zdravé, laskavé a přátelské zvíře, vděčné za pozornost, mazlení i procházku. Chodí dobře na vodítku, se psy nemá problém. Podle srsti byla patrně zvyklá venku, protože se z ní vyloženě prášilo. Potřebuje majitele, který odolá jejímu loudění, sníží jí krmné dávky a nasadí více pohybu, aby trochu zhubla. Našla nový domov.

t.jpg

Frodo

maďarský ohař nebo jeho kříženec, pes, váha 19,3 kg, měří 54 cm, narozen asi 2017. Frodo zmateně pobíhal po silnici v obci Jeviněves. Pravděpodobně je to ještě mladé zvíře, ale ve velmi špatném stavu. Je podvyživený, zablešený, samé klíště, špinavý, na uších a kolem krku má vylysanou srst a zvětšené jedno varle. Při prvním kontaktu s lidmi je trochu nedůvěřivý, ale za jakékoliv jídlo by šel světa kraj. Dnes už se nechá podrbat a trochu pomazlit, ale ještě je stále obezřetný. Bude potřebovat důkladnější veterinární prohlídku a čeká ho i kastrace ze zdravotních důvodů. Jeho léčení bude na delší dobu a nákladné. Nejspíš si v životě nic hezkého ještě neužil, ale jistě z něj bude při dobrém zacházení a správné péči prima parťák. Našel nový domov.

t.jpg

Anča

JRT nebo jeho kříženec, fena, váží 5,9 kg, měří 25 cm, věk asi 5 let. Byla nalezena v Růžovém údolí. Má neregistrovaný čip. Je klidnější povahy, hodná, čistotná, má ráda děti, ostatních psů si nevšímá. Vrátila se k majitelům z Velvar.

t.jpg

Batman

kříženec, pes, asi 3 roky starý, menšího vzrůstu. Batman je milý a mazlící pejsek, který při příchodu k nám vůbec neznal vodítko. Dnes po pár dnech už téměř vzorně vyšlapuje podle nohy. Na přivolání reaguje dobře a v kotci je čistotný, i při ošetření srsti byl vzorný. Byl však zvyklý žít venku a v bytě má tendenci značkovat, snažíme se ho to odnaučit, na upozornění povelem fuj hned reaguje. Našel nový domov.

t.jpg

Frankie

kříženec, pes, 14 kg, 44 cm, narozen asi 5/2019. Frankie je mladý, roztomilý a mazlivý fešák. Moc povelů ještě neumí, ale o to víc má rád společnost lidí a ani ostatní psi či kočky mu nevadí. Je trochu ustrašený. Bude potřebovat hodně lásky a klidný, pohodový domov. Našel nový domov.

t.jpg

Willy

tříletý kastrovaný pes, kříženec plemene pumi, hledá svůj domov, výška cca 40 cm. Pochází z nehezkých podmínek, dosud žil jen na řetězu a moc toho nezažil. Navzdory tomu je velmi přátelský, nekonfliktní, vychází s jakýmikoliv jinými zvířaty, kromě koček. Je velmi učenlivý a snaží se spolupracovat s člověkem. Našel nový domov.

t.jpg

Nero

kříženec, pes, nar. 2012, váží 19,3 kg a měří 50 cm v kohoutku. Nero k nám byl odložen majitelem, který si ho odmítl vyzvednout na MP po jeho odchytu. Nera před dvěma roky údajně porazilo auto a jeho majitel se neobtěžoval ho vzít na veterinu, přestože byl údajně ve velmi špatném stavu. Nero však chtěl žít a nevzdal to. Od té doby má problém s orientací a chůzí. Když k nám přišel, nebyl schopen se trefit do dveří nebo běžet za balónkem, aniž by neupadl. Problém mu dělala i chůze na vodítku. Při prohlídce a rentgenech nám pan doktor řekl, že má špatné kyčle a zánět kůže, ale jinak je to zdravý chlapík. Nebyla zjištěna žádná starší zlomenina nebo poškození páteře. Během 2 měsíců pobytu u nás Nero přibral dvě kila, miluje procházky a ušlápne i 6 km. Vodítko už není problém, a proto se stal oblíbencem u venčitelů. Miluje aporty, společnost lidí i dětí. Je velmi čistotný, přiběhne bez problémů na přivolání, užívá si česání a na veterině se vždy také choval vzorně. Jen kočky nejsou jeho krevní skupina a není ani vhodný do smečky. Není to však rapl, který by se nedal ovládat, pokud zahlédne poblíž cizího psa. Hledáme pro něj domov v domku se zahrádkou s volným přístupem do domu nebo v bytě. Nero je prima parťák, který ocení teplo rodinného krbu a bude za to vděčným kamarádem. Našel nový domov.

t.jpg

Lojzík

kříženec, pes, narozen asi 1/2020, nyní váží 3,7 kg. Lojzík je miminko, jak má být. Rád se chová, mazlí a nehne se od nohy. V dospělosti bude nejspíš střední velikosti. Našel nový domov v Všenorech.

t.jpg

Bruno

kříženec rotvajlera, pes, nar. 10/2018, váží 37 kg, měří 66 cm. Majitel se dostal do tíživé životní situace. Bruno žil s majiteli v domku a byl zvyklý být doma. Je údajně čistotný, bezproblémový k lidem, poslušný a umí povel sedni a dej pac. Byl zvyklý žít ve společnosti dalšího psa. Je u nás krátce a teprve se očmucháváme. Budeme s ním postupně pracovat a uvidíme, jak mu to půjde. Rozhodně je to kříženec plemene, které potřebuje dostatek pohybu a správné vedení. Vzhledem k jeho velikosti nedoporučujeme k malým dětem, aby je nepovalil. Našel nový domov v Podbořanech.

t.jpg

Johny

Dnes je Johny zcela v pořádku a jeho zranění připomíná jen malá jizva a chybějící srst v místě pokousání. Stal se velmi oblíbeným pro společné procházky s venčiteli. Dobře chodí na vodítku a je to velký mazel. Není problém, aby žil uvnitř v domě, protože je velmi čistotný. Naopak to on sám určitě ocení, protože byl od malička zvyklý doma, než se dostal s majitelkou na ulici. Moc rád běhá se svou novou kamarádkou Laurou a ani s ostatními psy nevyhledává konflikty. Na přivolání okamžitě reaguje a umí povel sedni. Je nenáročný a zvládne ho i méně zkušený pejskař. V původní rodině byl zvyklý i na děti. V útulku absolvoval kastraci. Našel nový domov na Kralupsku.

t.jpg

Scooby

kříženec, pes, narozen asi 8/2019, byl odchycen v Kralupech s obojkem a vodítkem. Je čipovaný, ale čip 900163000109363 není registrovaný. Našel domov u Písku.

t.jpg

Herold

německý krátkosrstý ohař, pes, nar. 3/2012, váha 33,7 kg, měří 67 cm. Herold je velice kontaktní a bezproblémový hafan. Je lovecky vedený a má veškeré zkoušky pro výkon myslivosti. Byl zvyklý chodit se svým páníčkem na hony. S ostatními nekonfliktními psy nemá problém. Kočky a ostatní domácí zvířata jako většina těchto ohařů nemusí. Je zvyklý i na děti. 

t.jpg

Back

pes, střední kříženec, narozen 4/2019, 31 kg, 47 cm. Backa do útulku přivezli majitelé, kteří mají doma jeho bratra a další dva psy. Ve smečce vznikaly stále větší konflikty, především mezi sourozenci a hrozilo nebezpečí fatálního pokousání. Jelikož se jim nedařilo najít pro jedno ze štěňat nový domov, tak se rozhodli požádat o pomoc nás. Back je mazlivý a k lidem nekonfliktní zvíře. Prý má rád děti, kočky a slepice nemusí, byl zvyklý žít venku. Moc se toho ještě nenaučil, ale je to mladý pes, který vše jistě dožene. Na přivolání v oploceném prostoru reaguje dobře a v útulku ho zvykáme na chůzi na vodítku a už mu to docela jde. Našel domov v Mladé Boleslavi.

t.jpg

Igor

kříženec německého ovčáka, pes, narozen 2010. Hodný, kontaktní, v kotci čistotný, nic neničí, je v i v kotci klidný, dobře chodí na vodítku, ostatní psy si vybírá, s fenkou by neměl problém. S lidmi nemá problém. Na adopci marně čeká od r. 2018 v útulku, bohužel u něj byla zjištěna genetická porucha genetická porucha nodulární dermatofibroza, která je spojená s renálními cystadenomy či cystadenokarcinomy, které nakonec v útulku podlehl.

t.jpg

Fík

kříženec labradora, 42 cm, 15 kg, narozen 5.9. 2016, čipovaný, registrovaný, ale panička nebere telefon, měla by být z Chrášťan. Fík je hodný, společenský, ale pejsky zrovna moc nemusí. Fík se vrátil k majiteli do Statenic.

t.jpg

Rony

střední kříženec, pes, 53 cm, 19,5 kg, narozen cca 2/2018. Přišel k nám s Kairou z Libčic, kde byl odebraný podle zastupitelů z nevhodných podmínek, kde údajně docházelo k týrání. Měl průjem, je zablešený, ale to dáme brzy do pořádku. Je to hodný, kontaktní pes, zvyklý ve smečce. Našel domov u Velvar.

t.jpg

Connie

sestra Kaji a Kairy. Opět neměl ten, který si štěňata namnožil, šťastnou ruku a fena skončila u nás. Kolik jich ještě bude? Našla nový domov u Písku.

t.jpg

Kaira

sestra Kaji. Byla odebrána z Libčic z nevhodných podmínek, kde údajně docházelo k týrání (dle infa zastupitelů města). Štěně je pohublé, ale nic hrozného, oba byli s Ronym zablešení a mají průjem. Asi jsou i začervení a žrali nevhodné krmivo. Věříme, že toto rychle napravíme. Kaira je kříženec typu bull, fena, narozena 11/2019, váží 10,3 kg. Je to roztomilé psí miminko, které potřebuje klidné zázemí, spoustu času na výcvik, výchovu a socializaci. Zkrátka - jak si ji vychováte, taková bude. Našla nový domov u Plzně.

t.jpg

Jimmy

kříženec bulteriéra, pes, narozen 1.12.2018, váží 16,5 kg a měří 47 cm. Původně si ho pořídili mladí manželé s malým děckem, ale ti ho věnovali známému, který ovšem pro jeho chov neměl prostředky, ani vhodné zázemí. Nevíme, čím vším si Jimmy prošel, ale každopádně je sice lekavý a na hlavě má pěknou bouli, kterou si prý způsobil sám, když se snažil prorazit hlavou plot, přesto má rád společnost lidí, mazlení i vycházky. Údajně neměl rád samotu a v bytě byl nečistotný, ale u nás chodí sám za pamlsky do kotce a s čistotou to také není špatné. Každopádně potřebuje majitele, který mu věnuje dostatek času, lásky a stabilní, klidné zázemí. Také je potřeba věnovat se jeho výcviku. V uzavřeném prostoru reaguje dobře na přivolání, vodítko také zvládá a umí povel sedni. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, ale v přímém kontaktu s nimi ještě nebyl. Našel nový domov v Praze.

t.jpg

Sára

německý ovčák, fena, narozena 3/2009, měří 60 cm a váží 26 kg. Sára byla pořízena jako hlídací pes do objektu. Majitel objekt prodal a Sáru tam nechal. Nový majitel o ni nemá zájem, protože Sára je už starší dáma a na hlídání se nehodí. Má zkrácený ocas, protože jí jako štěňátku přimrzl k betonu a byla nutná amputace. Není v dobrém výživovém stavu a má problémy se zadními běhy. Je moc hodná, klidná a poslušná. Velice dobře si zvyká na nové lidi, chodí vzorně na vodítku. Pokud neshledáme nějaký zažívací problém, tak váhu určitě brzy dožene a snad jí pomůže i kloubní výživa na bolavé nohy. Bude potřebovat pelíšek v teple, kratší a častější procházky a k tomu všemu páníčka s dobrým srdcem, který jí poskytne na stáří klidný a láskyplný domov. Sára je s ostatními psy nekonfliktní, ale kočky a domácí zvířata prý nemusí. Sára se nového domova bohužel nedočkala, odešla do psího nebe.

t.jpg

Laura

kříženka německého ovčáka, fena, věk asi 5/2018, váží 26,5 kg a měří 60 cm. Laura byla odchycena 31.12.2019 na poli mezi obcemi Předboj a Bašť. Nemá obojek, čip, ani žádné jiné označení. Je kontaktní k lidem, nemá problém ani s dětmi. Umí povel ,,sedni", ,,lehni" a ,, k noze". Našla domov v Zákolanech.

t.jpg

Zorka

fenka středního křížence, 1 rok, 48 cm v kohoutku, 17,1 kg. Od majitele, který se jí vzdal ze sociálních důvodů. Zpočátku rezervovaně opatrná, posléze mazlivá a přátelská, ostatních psů se zatím bojí, v útulku si teprve zvyká. Dobře chodí na vodítku, umí povel sedni, v kotci je čistotná, je klidnější povahy a není uštěkaná. Našla domov v Praze 13.

t.jpg

Burák

Ahoj, já jsem nový Lesánek. Dostal jsem jméno podle své barvy. Našli mě ve Dřínově na pokraji mých sil. Jsem moooc hladový, žíznivý a vyčerpaný. Paní doktorka říkala, že jsem měl fakt kliku, že mě našli. Dostal jsem kapačku, vyspinkal se na služebně u měšťáků v Odoleně Vodě a teď už jsem útulkáček. Ještě se mi klepou nožičky, ale u té dobroty v misce to ustojím. Kluci, díky za bezva pelíšek ze služební mikiny. Bylo v ní teploučko a ani se mi z ní nechtělo. Vrátil se zpět ke své majitelce z Chlumína.

t.jpg

Don

kříženec německého ovčáka, pes, narozen asi 7/2015. Don je statný a silný pes, který se rád mazlí, dobře si zvyká na nové prostředí a je čistotný. Má základní poslušnost. S ostatními psy se nesnese. Hledáme pro něj majitele, nejlépe se zkušeností s výcvikem, který mu poskytne domov v domku se zahrádkou, pravidelné procházky a výcvik. Bude prima parťák a dobrý hlídač. Don se nového domova nedočkal, zradilo ho srdíčko a náhle zemřel.

t.jpg

Denny (Tommy)

vlastním jménem Tommy, kříženec labradora, pes, temperamentní, přátelský, odchycený ve Veltrusích. Má neregistrovaný čip. Vrátil se majitelům z Veltrus.

t.jpg

Miky

kříženec, pes, věk asi 10/2010, váha 20 kg, měří 48 cm. Údajně byl odchycen u veteriny Mada v Kralupech nad Vltavou. Miky je starší pán, asi trochu hůř vidí. Na vodítku chodí dobře, ale do kotce se mu příliš nechce. Má zanedbanou srst. Nechal se učesat a vyčistit si ouška. Našel domov v Číčovicích.

t.jpg

Rex

pes, kříženec retrívra, narozen 6/2018, měří 60 cm. Rex pochází ze špatných podmínek. Byl dlouhodobě chován v ,,kotci" asi 1x1,5 m, bez jakékoliv možnosti pohybu mimo kotec. Majitel o něj neměl zájem a pes mu byl jen na obtíž. Přesto Rexík nezanevřel na lidi, učí se velice rychle a rád. Už zvládá dobře přivolání a povel sedni. K lidem je přátelský. S fenkami nemá problém a psů v kotcích si nevšímá. V přímém kontaktu s nimi však ještě nebyl. Jízdu autem zvládá bez problémů. Našel domov ve Stochově.

t.jpg

Dusty

kříženec ohaře, pes, narozen 2017, váha 37 kg, měří 68 cm. Dusty byl zvyklý žít v domku se zahrádkou s volným přístupem do domu. Doma je čistotný. Miluje aportování, rád se koupe v rybníce, ale vana se mu moc nelíbí. Byl zvyklý žít ve společnosti malé slečny a ani s ostatními dětmi neměl problém. Není vhodný k domácímu zvířectvu. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, ani když na něj dorážejí. Umí povel místo, sedni a na přivolání také reaguje. Vzhledem k tomu, že je krátkosrstý, doma je čistotný a zvyklý, tak předpokládáme, že bude spojený i v bytě. Páníček mu však musí poskytnout dostatek pohybu a aktivit. Není to žádný pecivál. Našel nový domov v Podlešíně.

t.jpg

Jack

kříženec alabaje, pes, narozený 3/2016, váha 48 kg, měří 66 cm. Jack je pohodář, kterého jen tak něco nerozhodí. Má rád společnost lidí a nevadí mu ani odrostlejší děti. Byl zvyklý žít v domku se zahrádkou spolu s kočkou, kterou toleroval, ale její přítomnost nevyhledával. Na vodítku tahá, ale není to žádný sportovec a brzy se unaví. Umí povel Ke mě, Sedni a Nesmíš. V kotci je čistotný a klidný. Bude to prima společník i hlídač. Našel nový domov v Luníkově.

t.jpg

Jessie

dvouletá fenka papillona, která se u nás v útulku jen za poslední rok ocitla několikrát, když se její majitelka dostala do nemocnice. Nakonec majitelka zemřela a Jessie tu zůstala nadobro. Naštěstí ne na dlouho, protože si ji adoptovala prověřená panička našeho bývalého svěřence, který umřel stářím. Jessie bude mít tedy ten nejvymazlenější domov v Praze 9 – Horních Počernicích.

t.jpg

Kendy

kříženec, pes, narozen asi 3/2019, měří 43 cm a váží 16 kg. Kendy byl údajně nalezen uvázaný u popelnice v Kralupech - Lobči. Nejprve byl ve stresu a nechtěl se na nás ani podívat, ale během pár minut se k nám lísal a pusinkoval nás. Je to malý, velký mazlivec, který nás neustále doprovází všude, kam se hneme. Ostatních psů v kotcích si nevšímá, spíš se jich straní. V kotci je čistotný a evidentně nechápe, proč tam je. Je možné, že byl zvyklý v bytě. Na vodítku chodí dobře. Je to ňuňan, který bude spokojený v bytě nebo v domku se zahrádkou s volným přístupem do domu. Našel nový domov v Řeži.

t.jpg

Jezinka

kříženka, fena, narozena asi 11/2019. Byla nalezena v Kralupech nad Vltavou, Žižkova ulice. Jezince nejspíš došly baterky, tak si odskočila do elektra Felix, odkud ji odvezla policie do útulku. V dospělosti bude nejspíš střední velikosti. Našla nový domov v Příbrami.

t.jpg

Kaja

kříženka typu bull, fena, narozena asi 10/2019. Kája byla nalezena v Kralupech nad Vltavou, v ulici Poděbradova, v drážních domech. Dle informací se měla stát dnešní večeří zdejších obyvatel. V dospělosti bude nejspíš středního nebo většího vzrůstu. Tito mazlíčci ocení pobyt doma se svými páníčky, ať už v paneláku, či v domě se zahradou. Je však důležité poskytnout jim dostatek pohybu, případně sportovního vyžití a velmi důležitá je správná výchova a socializace mezi lidmi i zvířaty. Našla nový domov v Praze.

t.jpg

Dali

kříženec maltézáka nebo bišona, pes, nar. asi 1/2016, váží 9 kg a měří 30 cm. Byl odchycen v Kralupech nad Vltavou, Cesta brigádníků. Na krku má obojek, ale bez označení. Měl hodně zanedbanou srst, v útulku prošel její úpravou. Je hodný a kontaktní. Ostatních psů v kotcích si nevšímá. Našel nový domov v Otvovicích.

t.jpg

Albínka

fena středního křížence, štěně, asi 3 měsíce stará, nalezena v Kralupech. Zpočátku měla strach, po chvíli se uklidnila a začala se mazlit a hrát si. Našla nový domov v Úžicích.

t.jpg

Amy

kříženka amstafa, mladší fenka, asi dvouletá, s laktací po štěňatech, odchycena ve Zeměchách. Má psincový kašel. Cvičená na základní povely. Fena byla předána majiteli z Blevic.

t.jpg

Agáta

fena výmarského ohaře dlouhosrstého, 32,6 kg a 61 cm, rok narození cca 2009. Odchycena v Lobečku. Čipovaná, registrovaná, Národní registr informován, ale majitel má jiný telefon. Nakonec to dobře dopadlo a díky jeho přátelům, kteří fenu viděli u nás, byl informován a následující den si ji odvezl domů.

t.jpg

Thelma a Luisa

čivavy nebo jejich kříženci, feny, váha 2,7 kg, rok narození asi 2012. Obě fenky pochází z velmi špatných podmínek. Jejich věk je pouhý odhad a je možné, že jsou mladší, ale vzhledem k tomu, kde žily, tak vypadají starší. O společnost lidí zatím příliš zájem neprojevují, jsou spíš apatické. Neštěkají, nebrání se kontaktu a většinu času leží v pelíšku přitisknuté k sobě. Jsou nejspíš zvyklé na venčení se pouze na podložce. Čeká je ještě kompletní vyšetření na veterině. Našly domov spolu na Kladně.

t.jpg

Dita (Bára)

kříženka labradora, fena, narozena asi 1/2015, váží 23,3 kg a měří 52 cm. Dita byla nalezena na kruhovém objezdu v Kralupech- Lobečku. Na noze a pod ocasem má velké, ošklivé nádory. Je klidná, hodná a zatím trochu ustrašená. V kotci je čistotná. Nechala se v klidu prohlédnout. Má čip 900057600052056, ale nebyl nalezen v žádném z registrů. Vrátila se ke svému majiteli z Miletína u Velvar. Její pravé jméno je Bára.

t.jpg

Nero (Ben)

kříženec, pes, narozen asi 6/2017. Nero byl odchycen u vrátnice firmy Nowaco. Je to hodný, kontaktní a veselý pes. Na krku má stahovák, ale je bez označení. Vrátil se k majiteli ze Zeměch, jeho pravé jméno je Ben.